Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Hálózati kártya


Lilian

Kérdés

Sziasztok!

Néhány napja lett hozzánk bekötve az 1000 Mbit/s itthoni internet,viszont a  maximum sebesség amit laptopon keresztül sikerült mérnem,260/200 Mbps volt,viszont telefonon keresztül ez az érték 500/260 körüli,szóval úgy gondolom,hogy a laptopban keresendő a hiba. Egy Dell inspiron 5558 laptopról volna szó,amiben Intel Dual-Band Wireless AC 3160 hálózati kártya található.A kérdésem az lenne,hogy egy hálózati kártya csere esetleg javítana-e le/feltöltési sebességen vagy ennél kicsit összetettebb a dolog? Sajnos nem értek hozzá annyira mint amennyire szeretnék, így a válaszokat előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

16 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3
1 minute ago, Lilian said:

Sziasztok!

Néhány napja lett hozzánk bekötve az 1000 Mbit/s itthoni internet,viszont a  maximum sebesség amit laptopon keresztül sikerült mérnem,260/200 Mbps volt,viszont telefonon keresztül ez az érték 500/260 körüli,szóval úgy gondolom,hogy a laptopban keresendő a hiba. Egy Dell inspiron 5558 laptopról volna szó,amiben Intel Dual-Band Wireless AC 3160 hálózati kártya található.A kérdésem az lenne,hogy egy hálózati kártya csere esetleg javítana-e le/feltöltési sebességen vagy ennél kicsit összetettebb a dolog? Sajnos nem értek hozzá annyira mint amennyire szeretnék, így a válaszokat előre is köszönöm!

Én első körben a Dell hálózati kártyájának a beállításait nézném meg, illetve a driverét frissíteném.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Lehetséges, hogy nem ez a fajta kártya van benne, csak ez a meghajtó program is meghajtja a kártyát. De hibásan. Ha ez AC lenne és jól működne, tudnia kellene az 1000-et. Tehát két eset lehetséges továbbra is. Vagy a kártya nem AC-s, vagy pedig rossz driver van feltéve. Általában a wifi kártya elérhető a notebook alján levő kis szervizablakok egyikének a leszedésével. Én most már biztos kivenném azt a kártyát  és megnézném, hogy pontosan ki is ő.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
8 minutes ago, Lilian said:

Köszönöm szépen a gyors választ! A drive frissítés megtörtént,sajnos nem történt változás,a hálózati kártya beállításoknál pontosan mit kellene körbejárnom?

Meg kellene nézni a kártya beállításaiban, hogy a duplex be van-e kapcsolva, 1000M ra van e állítva, a receive és transmit buffer értéke mennyi.  Ezek az eszközkezelőben a wlan kártyára kattintva jobb egérbgombbal a properties menü advanced füle alatt vannak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Just now, Lilian said:

Igen duplex be van kapcsolva,illetve automatikusra van állítva,viszont a maximuma 100 mbps,a transmit buffer értéke 128 a receive  pedig 512.

Akkor két eset lehetséges: vagy a kártya nem gigás, vagy pedig a driver nem jó. Ezért nem tudsz nagyobb sebességet elérni azzaé a wifivel. a transmit buffer megfelelő értéke 256. a receive OK. Ha biztos vagy benne, hogy az egy AC-s kártya, akkor teljesen biztos, hogy hibás driver van feltelepítve rá.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
8 minutes ago, Djrush said:

Szia!
Esetleg tudom javasolni hogy próbálj ki valami driver keresőt hátha segít. Tudom sokan nem szeretik de szerintem hasznos. Én ezt szoktam használni Driver Booster 5

Kérlek ezt ne!!! Ugye az tiszta, hogy ingyen ebéd nincs. tehát ezek a driver keresők -próbálom lefordítani amatőr nyelvre -  " csinálnak valamit". Szeretné megkapni pár adatodat, esetleg kér egy kis aprópénzt, a pofátlanabb oldalak beállítanak recurring paymentet, van amelyik aranyos cuccocskát tesz a HDD-d re, szóval ezeket a driver detektáló oldalakat javasolom elkerülni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 perce, root írta:

Kérlek ezt ne!!! Ugye az tiszta, hogy ingyen ebéd nincs. tehát ezek a driver keresők -próbálom lefordítani amatőr nyelvre -  " csinálnak valamit". Szeretné megkapni pár adatodat, esetleg kér egy kis aprópénzt, a pofátlanabb oldalak beállítanak recurring paymentet, van amelyik aranyos cuccocskát tesz a HDD-d re, szóval ezeket a driver detektáló oldalakat javasolom elkerülni.

Nekem még nem volt probléma vele, több gépen használom. Azért írtam, hogy sokan nem szeretik gondoltam mindjárt kapok is érte :). Fizetős volt de azt meg lehet kerülni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 minute ago, Djrush said:

Nekem még nem volt probléma vele, több gépen használom. Azért írtam, hogy sokan nem szeretik gondoltam mindjárt kapok is érte :). Fizetős volt de azt meg lehet kerülni.

Nem szeretés kérdése. Kétségtelen, hogy kényelmes szolgáltatás. De az ár, amit cserében kérnek - vagy csak bevasalnak az apróbetűs rész alapján, amit ugye nincs ember aki elolvas:) -  az messze nem reális:(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok! Köszönöm a tippeket,frissen újra telepített a gépem és próbáltam már a drive boostert,de nem volt túl szimpatikus a vége :) 
a wumt x64-et nem ismertem de utána nézek. Igazából még mindig azon gondolkozom,hogy a hálózati kártyám adatainál maximum sebességnek a 433 mbps van megadva,nem lehet esetleg,hogy mégis ez a probléma forrása?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kicsit összetettebb a dolog.
A laptop teljesítménye (processzor, memória, ...) is számít.
Régebbi táblagépemen szintén AC 433 Mbit a WiFi elméleti maximuma.
Az internetsebesség viszont csak 200 Mbit.
Ilyen korú és teljesítményű laptopon a 260/200 WiFi  jó értéknek számít.
Szerintem bűvészkedéssel nem sokat lehet javítani rajta.
Az 1000 Mbit úgy is sokat ér, ha egyszerre többen használjátok.
Ha sürgős és sok a letöltendő anyag, mehet a laptop és a telefon egyszerre.
Az együtt már 760 Mbit, ha az adott hely képes ennyit egy IP címre küldeni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...