pozso123

Asus Rt-N18U wps kapcsolat nem működik

Kérdés

Sziasztok nem tudok a Huawei P10 el wps en keresztül csatlakozni illyetve semmilyen más eszközzel az eszköz wifi hálózatára.

A wps menüben a router időről időre a kapcsolat közben más hibákkal bombáz:

Fail due to PBC session
Fail due to message exange error
Connection time out…
Send M7 majd connection time out vagy Start WPS Process újra
Send M2

A telefon meg kiírja hogy sikertelen csatlakozás, próbáljam meg később újra

Nem kéne közvetlenül csatlakoznia a wifire ezzel a módszerrel?

A wps nincs letiltva.

asus.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

Canon nyomtató. Igazából csupán ki akartam próbálni a featuret semmi több, a nyomtatón is lehet jelszót beírni a wifihez nem ezzel van a gond, azzal hogy nem működik amikor ez már a leggyengébb routerekbe is bent van 5000 Ft nál is itt meg egy 20 k s nál nem működik... 

Még sorolhatnék pár hibát: a routeren enm lehet bekapcsolni az ntfs szorványos filok támogatását sehogy sem pedig ntfs particióval vannak rádugva a pendrivek

VPN hálózatnál az adatforgalom maximum a fele a ténylegesnek egy seed tesztnél

A QoS sokszor nem is működik, a klienseket nem korlátozza és állítja be a sávszélességet se az hagyományos, vagy sávszélességkorlátozónál

Az IPv4 es tűzfal beállítási lehetősége hiányzik ott ahol az ipv6 os tűzfalszabályokat lehet beállítani, ha jól látom van ott egy Hálózati szolgáltatás szűrő de azzal semmilyen portot nem tudtam eddig leszűrni, az alap amivel javasolja a router hogy próbáljam ki a szűrőt hogy a 80 as port tiltásával nem kéne tudnom böngészni, de tudok .... 

A download managert próbáltam használni letöltésre és lefagyott a router úgy hogy csak a reset gomb volt a megoldás a javításra. -használhatatlan funkció

A beleépített hálózati nyomtató szerverrel sokszor elveszíti a gépem a kapcsolatot, amikor van net és nem a pc hibájából.

Manuálisan hozzárendelt IP a DHCP listához sok esetben egyáltalán nem rendeli hozzá a megadott ip-t hanem amit ő gondol kioszt a kliensnek. (újraindítás esetén megjavul :D)

Ahogy a legtöbb ilyen funkció is megjavul de utánna megint "bebugol" 

Alapjában véve egy jó teljesítményű eszközről van szó de itt a szoftver az nagyon optimalizálatlan a több elérhetőhöz képest szerintem. Aztán lehet hogy bizonyos dolgok a hardver hibájából nem működnek megfelelően, nem tudom. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: pozso123

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

HP nyomtató?

A telefonnak működnie kellene a Wifi kód beírásával.
Ott felesleges a WPS.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nahát nekem is van egy ilyen nyomtatóm és arra kéne főleg, viszont nem hajlandó csatlakozni

Nem tudom de nagyon sok baj van ezzel az asus wtr el egy a4 es oldalt tele tudnék írni a hibákkal amiknek nem úgy kéne működnie ahogy működik

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szintén Asus routerem van, ami ugyanígy működik, és eddig nem volt vele probléma.

A WPS-t csak akkor használom, ha manuálisan nem lehet megadni a pinkódot (szenzor, wifi nyomtató, ...).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

mind a 2 vel próbálom de sikertelenül. azok a bizonyos hiba üzenetek jönnek elő a kapcsolat állapotánál amiket írtam. 

A szoftver bűne vagy a hardveré? mert gondolom a kövi lépés a garancia szervíz lenne. Kérdés hogy egy új modell esetében fenn állnak e ezek a problémák, szériahibáról lehet e szó. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A WPS nyomógombot a routeren, vagy a webes felületen a Startot használod?

Ekkor aktivizálódik pár másodpercre a WPS, nem folyamatos, mert akkor bárki elérné bármikor.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most