Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Cisco EPC3925 probléma


tomszechy

Kérdés

Sziasztok,

Jó pár éve, talán 2010 óta használunk már egy Cisco EPC3925 HGW-t. Sokakkal ellentétben semmilyen gondom nem volt vele, eddig.

Múlt vasárnap viszont elkezdett szakadozni az internetkapcsolat. Volt már ilyen, általában hibabejelentés nélkül is 1-2 óra alatt "elmúlt" (és a környéken lakóktól tudom, hogy központi jellegű hiba volt ilyenkor).

A mostani eset annyiban más, hogy a hiba nem múlt el :(

Szóval ami kiderült, hogy a decemberben beüzemelt NAS valamiért "kiakasztja" a HGW-t, azaz amikor a NAS bekapcsolva a hálózaton van, a HGW bármelyik pillanatban újraindulhat (emiatt tűnik úgy, hogy szakadozik a net). Ha a NAS nincs a hálózaton, a probléma sem létezik.

Az az érdekes, hogy az elmúlt kb 4 hónapban soha ilyen gond nem volt, és nincs tudomásom arról, hogy a NAS bármit is máshogy csinálna, mint eddig.

Amik történtek eddig:

- HGW factory reset --> nem segített

- NAS factory reset --> nem segített

- Telekomos szerviz --> kijött, hümmögött, azt mondta, biztos a NAS a hibás, nem segített

A hibajelenség konkrétan odáig fajult, hogy ha már csak a NAS kezelőfelületét is be akarnám hívni egy böngészőben, a HGW azonnal újraindul.
Vasárnap még nem volt ennyire súlyos a helyzet :( 

Nem tudok másra gondolni, mint hogy a HGW lehet a hunyó.

Arra gondoltam, hogy a következők működhetnének:

- Új HGW, lehetőleg másik modell: Nem tudom, mi annak a módja, hogy ilyet kérjek, valaki esetleg tudja?
Mellesleg, az utóbbi időben a HGW elég jól hallhatóan sípol, mintha ezt régebben nem csinálta volna.

- HGW átkapcsolása bridge módba, és egy másik routert alákonfigurálni: Nem tudom, ez vajon megoldja-e a problémát? Ha a HGW  most "túlterhelődik" valami miatt, bridge módban miért nem fog?

Bármilyen tippet köszönettel fogadok! :$

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

Ez olyan nincs jó válasz kérdés. Hivatalosan 250 alatt nem jár Sagemcom. De új hgw már csak Sagemcombol van, Cisco meg a többi visszaforgatott, ne akard tudni hány éves cucc. Meg ott van az is hogy az egységes cpe a cél, illetve Sagemcom 24 csatornát tud a Cisco csak 8 at.  Szerelő saját hatáskörben dönti el igazából ennyit tudok erre így mondani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...