McBelaba

IPV6

Kérdés

Az IPV4 és IPV6 dual stack bevezetése óta (2017 nmovember első hete) nem müködik a terredo (ipv4-e bujtatott ipv6), hiába cserélték a HGW-t, hiába volt a régi HGW és az új HGW bridge módban, a terredo továbbra sem müködik. Mikor fogja ezt végre kijavítatni a telkom?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

53 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

@root

Szerintem sem. De nekem úgy sem hisz, mert biztos ő végigülte a NIIF összes IPv6 előadását (az angol nyelvűeket is) 😃 Nem habisztiből lett IT Expert 😂

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Semmit nem korlátoz. May the fourth be with him. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Danka
Más felhasználót érintő sértő, személyeskedő hozzászólás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A magam részéről elengendem ezt a topicot. 

Amennyiben eljut hozzám az infó arról, hogy a Telekom korlátozhatja e a Teredo IPv6 működését a bevezetett dual stack által (bárcsak tudnékk mondani egy példát arra, hogy miként is zavarhatna be a Teredo működésébe a dual stack), akkor azt lejegyzetelem ide, hogy valami halvány értelme maradjon ennek a röhögős topicnak.

Aztán hogy mit kezd az infóval Bélabá az már az ő dolga. IT Expert. Nyilván nagy fiú már, meg tudja oldani a problémáját. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2018. 05. 03. at 20:54, McBelaba írta:

Hát akkor láss csodát nálam van egy Cisco ASA5x sorozatu cucc, az egy kicsit profibb a Linksys-nél.

Parádés. Nálam meg egy teflon bevonatú palacsintasütő épp. 

Ember.  Meg akarod dumálni BTZ-t, Anon-t stb. Meg lehet próbálni, csak olyan butaságokat beszélsz, hogy az már fáj. Be kéne látnod, hogy itt lökheted a nagystílű dumádat, csak épp hülyének néz mindenki.  De lökjed nyugodtan tovább

Személyeskedés

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2018. 05. 03. at 20:48, McBelaba írta:

LOL.  A proci is és a ram is egyformat tudásban. Ez a szerinted ökövület a D??? utp kábelére csatlakozva a WAN-ra, simán tudta bekapcsolt URL blokollásokkal és szabályokkal a 1000/1000-es névleges hálózatukon, a 960/920-at. A te Linsys-ed, meg ha bekapcsolják az URL szürő szabályokat és mindegyik szabályhoz felvesznek egy feltétel, akkot max 750-et tud lefele és fel iátnyban csak 650-et. Most itt a nagyszerű alkalom, hogy a lomtalanításkor kidobd a francba a cuccodat.

Megint lemaradtam. Diginél 1000/1000 . miért nem kapok én ilyen jóságokat? A routeren nem szűrünk. Arra sokkal szofisztikáltabb eszközök vannak. Smoothwall pl. Persze az amatőrök egy viszonylag kis teljesítményű eszközön próbálnak meg minden servicét futtatni, és csodálkoznak ha nem megy. Egy qualcomm 9563 /750m/ van a hulladék Tp linkedben. A Liksysben egy dual1.6-os Marvell. Ram 64 itt meg 512. Ez szted egyforma? Legalább olvasnál utána

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csodát nem nálad és nem ezen a fórumon fogok látni!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
15 perce, anonymus írta:

Egy kezemen megtudnám számolni hány helyen láttam értelmes routert, azok is inkább kkv meg nagyker végpontok voltak.  @root lakossági efiknél úgy a legtöbbet az se érdekli mi a wifi jelszó. 20+ karakter a gyári. Azt kérdem átírjam ? jaj nem kell diktáld pls... Nah szóval ezek után nem lep meg a Tp-link 1043nd router se...

Hát akkor láss csodát nálam van egy Cisco ASA5x sorozatu cucc, az egy kicsit profibb a Linksys-nél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. május 2. at 6:22, root írta:

LOL. Csak éppen nem mindegy milyen proci, mennyi ram és milyen szoftver van hozzá. Nekem egyelőre nincs szükségem ennél a routernél wrt-re. Működik anélkül is. Ez a 1043 egy 450m-s lepuikkant őskövület. Megérett a kukára.

LOL.  A proci is és a ram is egyformat tudásban. Ez a szerinted ökövület a D??? utp kábelére csatlakozva a WAN-ra, simán tudta bekapcsolt URL blokollásokkal és szabályokkal a 1000/1000-es névleges hálózatukon, a 960/920-at. A te Linsys-ed, meg ha bekapcsolják az URL szürő szabályokat és mindegyik szabályhoz felvesznek egy feltétel, akkot max 750-et tud lefele és fel iátnyban csak 650-et. Most itt a nagyszerű alkalom, hogy a lomtalanításkor kidobd a francba a cuccodat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy kezemen megtudnám számolni hány helyen láttam értelmes routert, azok is inkább kkv meg nagyker végpontok voltak.  @root lakossági efiknél úgy a legtöbbet az se érdekli mi a wifi jelszó. 20+ karakter a gyári. Azt kérdem átírjam ? jaj nem kell diktáld pls... Nah szóval ezek után nem lep meg a Tp-link 1043nd router se...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
23 hours ago, btz said:

Neki a Teredo kell. Biztos IT Mazochista Expert. :D

NEm olvastad végig. Látod, milyen vagy? Idézem: "A natív IPV6 megy, de ahhoz IPV6 router kell,. ami nálam itt nem jöhet szóba az adroidos cuccok miatt, amik csak IPV4-et ismerik és a NDAS hálózati tároló ami szintén csak IPV4-et ismer. Szokásos helyzet, a telekom beletúr valamibe, és egy müködö dolgot elront azzal hogy ö fejleszt." De ha lesz ipv6 router - akármi is az :) - olyan kell nekem is. Tuti vmi jó cucc lehet:) Ami a nasokat illeti, sima busybox fut rajtuk - általában - és azok simán felveszik az IPV6 címet. :) DE Nála nem. Ez feketemágia. Tuti. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, anonymus írta:

Akkor ***** gyorsan megvolt. Nem értem  mi okoz ebben gondot bárkinek hogy bekonfogolja.

10 órája, anonymus írta:

Akkor ***** gyorsan megvolt. Nem értem  mi okoz ebben gondot bárkinek hogy bekonfogolja.

Neki a Teredo kell. Biztos IT Mazochista Expert. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 órája, anonymus írta:

Ez amugy a @btz féle tunel broki?

Csak az az egy normális tunel van mióta a six megszűnt, de ha tudsz /tudtok egyet ami /48-as blokkot ad, van neki német és magyar szervere is akkor ne tartsátok magatokban :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 perce, root írta:

Aha

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 minutes ago, anonymus said:

Aha

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, root írta:

Azt nem értem, hogy az én sagem mit csinál..... Biztos megbolondult. Vagy lehet, hogy a gagyi 40000-es Linksys tud valamit, szemben a csodálatos tp-linkkel? :)

ipv61.png

ipv62.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt nem értem, hogy az én sagem mit csinál..... Biztos megbolondult. Vagy lehet, hogy a gagyi 40000-es Linksys tud valamit, szemben a csodálatos tp-linkkel? :)

ipv61.png

ipv62.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 minutes ago, anonymus said:

IT Expert

Jah, én meg micimackó harmadik reinkarnációja..... :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IT Expert

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2018. 05. 01. at 21:47, McBelaba írta:

Az en TP-LINK WR1043ND V4-es ruterem nem 5 ft-os a te linksys rutereddel ellentetbe. Mi nem vilagos: A TELEKOMNAL NEM MEGY ITT NALAM A SAGECOM F@ST386 ES A CISCO EPC3925 MODEMEKKL A NATIV IPV6-AL EGYIDOBEN A TERREDO, MERT A TEREDO CSAK LINK LOCAL IPV6CIMET AD, A D???-NEL ES A U??-NEL EZZEL A DLINK RUTERREL MEGY A NATIV IPV6 MELLETT A TEREDO IS, BEJELENTETTEM A LEVE2-VEL BESZELTEM, ELMONDAT EZT MIND, KABELMODEMET CSERELTEK, DE TOVABBRA SEM MEGY. MAD SZOLGALTORA FELCSATLAKOZVA EZZEL A ROTERREL ES GEPEKKEL MEGY MINDEN RENDESEN CSAK A TELEKOM EGY EST, MERT NALA NAM JO !!!!!!!!!!!!!!

Nem kellene kiabálni, halljuk anélkül is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 hours ago, McBelaba said:

A TP-LINK WR1043ND V4-et a dd-wrt-vel vagy az opewrt-vel hasznalva teljesitmenyeb nem rossza a linksys-nel. Mivel mindent kinaban gyartanak, ezert nincs jelentossege hogy mit veszel, mert ugyanabbol az alkatreszeken, ugyanazon gyartosorokon, ugyanazzal a technikaval, ugyanazok a kinai-ak raknak ossze, szpval egyre-megy ...

LOL. Csak éppen nem mindegy milyen proci, mennyi ram és milyen szoftver van hozzá. Nekem egyelőre nincs szükségem ennél a routernél wrt-re. Működik anélkül is. Ez a 1043 egy 450m-s lepuikkant őskövület. Megérett a kukára.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát jó ha ön mondja biztos úgy van.  De attól én még valami minőségibb terméket fogok venni a tp-linknél. Ami még forgalomban van, erősebb a hardvere jobb támogatás van hozzá. Összességében nem egy ideje múlt vacak.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, anonymus írta:

Tp-link 1043ND v4 utolsó ismert ára 13716 Ft míg a Linksys 35.900 Ft

A TP-LINK WR1043ND V4-et a dd-wrt-vel vagy az opewrt-vel hasznalva teljesitmenyeb nem rossza a linksys-nel. Mivel mindent kinaban gyartanak, ezert nincs jelentossege hogy mit veszel, mert ugyanabbol az alkatreszeken, ugyanazon gyartosorokon, ugyanazzal a technikaval, ugyanazok a kinai-ak raknak ossze, szpval egyre-megy ...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tp-link 1043ND v4 utolsó ismert ára 13716 Ft míg a Linksys 35.900 Ft

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 04. 29. at 21:27, btz írta:

@McBelaba

??? Milyen port van a címben ??? 

Hogy lehetne bármilyen bejövő IP WAN felől ha bridge módban van a HGW? Kb sehogy. De mutass erről egy képernyő mentést. 

MELyikresz nem volt ertheto annak, hogy a telekomnal a sagecom fast386 es cisco epc3925-nel level2-vel bridge modba rakattam es utanna minkettonel a kabelmodem logjaban publikus ip cimek blokkolasa volt bejegyezve, mintebb irtam a 23-as telnet portokon, ekkor ismet level2 es megkerdeztem, hogy milyen bridge mod az, amiben a publikus ip-krol erkezo 23-as portokat bridge modban blokkol a kabelmodem, lediktalzam ezeket a bejegyzeseket amiket ott is latott a level2-es emberke es valamit hegesztett a bridge modon, utanna megszunt. Kepernyomentes nem tudom, hogy van-e mert ezek kb 1 eve tortentek, es amugy a kernyoket meg siman lehegy xzerkeszteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 04. 30. at 9:31, root írta:

Nah, van pár dolog amit nem értek. @McBelaba Te ekkora profi vagy, nem értem, mit szeretnél tőlünk tudatlanoktól. Hívd fel a 1414-et, add elő mit szeretnél és ennyi.

@btz Sztem engedd el. Windowst használ, és SENSITV adatok vannak a gépén. Ez egyszerűen paradoxon. :D

@McBelaba Elmondom nálam mi van. egy bridge módba tett sage és mögötte egy Linksys ac1900. 500/22-es sávszél és hibátlan. PErsze aki tp-link és egyéb 5ft-os routerekkel operál, annál lehetnek mindenféle problémák:)))) A jobb routerek már simán kezelik pl a tunnelbrokit is. Nekem is oszt az asus ipv6-ot. Ennyire egyszerű.

Az en TP-LINK WR1043ND V4-es ruterem nem 5 ft-os a te linksys rutereddel ellentetbe. Mi nem vilagos: A TELEKOMNAL NEM MEGY ITT NALAM A SAGECOM F@ST386 ES A CISCO EPC3925 MODEMEKKL A NATIV IPV6-AL EGYIDOBEN A TERREDO, MERT A TEREDO CSAK LINK LOCAL IPV6CIMET AD, A D???-NEL ES A U??-NEL EZZEL A DLINK RUTERREL MEGY A NATIV IPV6 MELLETT A TEREDO IS, BEJELENTETTEM A LEVE2-VEL BESZELTEM, ELMONDAT EZT MIND, KABELMODEMET CSERELTEK, DE TOVABBRA SEM MEGY. MAD SZOLGALTORA FELCSATLAKOZVA EZZEL A ROTERREL ES GEPEKKEL MEGY MINDEN RENDESEN CSAK A TELEKOM EGY EST, MERT NALA NAM JO !!!!!!!!!!!!!!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most