McBelaba

IPV6

Kérdés

Az IPV4 és IPV6 dual stack bevezetése óta (2017 nmovember első hete) nem müködik a terredo (ipv4-e bujtatott ipv6), hiába cserélték a HGW-t, hiába volt a régi HGW és az új HGW bridge módban, a terredo továbbra sem müködik. Mikor fogja ezt végre kijavítatni a telkom?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

53 válasz erre a kérdésre

Tp-link 1043ND v4 utolsó ismert ára 13716 Ft míg a Linksys 35.900 Ft

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Ekkor: 2018. 05. 01. at 21:47, McBelaba írta:

Az en TP-LINK WR1043ND V4-es ruterem nem 5 ft-os a te linksys rutereddel ellentetbe. Mi nem vilagos: A TELEKOMNAL NEM MEGY ITT NALAM A SAGECOM F@ST386 ES A CISCO EPC3925 MODEMEKKL A NATIV IPV6-AL EGYIDOBEN A TERREDO, MERT A TEREDO CSAK LINK LOCAL IPV6CIMET AD, A D???-NEL ES A U??-NEL EZZEL A DLINK RUTERREL MEGY A NATIV IPV6 MELLETT A TEREDO IS, BEJELENTETTEM A LEVE2-VEL BESZELTEM, ELMONDAT EZT MIND, KABELMODEMET CSERELTEK, DE TOVABBRA SEM MEGY. MAD SZOLGALTORA FELCSATLAKOZVA EZZEL A ROTERREL ES GEPEKKEL MEGY MINDEN RENDESEN CSAK A TELEKOM EGY EST, MERT NALA NAM JO !!!!!!!!!!!!!!

Nem kellene kiabálni, halljuk anélkül is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Danka
Más felhasználót érintő sértő, személyeskedő hozzászólás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen hgw van nálad?...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@McBelaba

Minek natív ipv6 mellett a Teredo? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@McBelaba

Aha. Ha jobban értesz hozzá akkor mértnem oldod meg a gondod? 

Utána kérdeztem ezzel kapcsolatban, várom a válaszukat. Én egyelőre azt mondom, hogy a T nem korlátoz semmit, a natív ipv6 nem lehet a Teredo működésének a gátja. Akár 50db ipv6 címe is lehet egy eszköznek, akár natív, akár tunelezett, akár több szolgáltatótól is vegyesen, nem zavarnak be egymásnak. 

Androidos cuccok. Az android támogatja az ipv6-ot. Dhcpv6ot is lehet, persze roottal

Ipv6 router. Nincs ipv6 only router. Mindegyik dual stack. Ipv4 only eszközök működnek ipv4-en továbbra is. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82 8 frekivel a 1000 mbit meg sincs :D még az 500 se nagyon :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@McBelaba

Kiváncsi lennék hogy mit látnék, ha körülnézhetnék azon a Winen egy remote programmal. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nah, van pár dolog amit nem értek. @McBelaba Te ekkora profi vagy, nem értem, mit szeretnél tőlünk tudatlanoktól. Hívd fel a 1414-et, add elő mit szeretnél és ennyi.

@btz Sztem engedd el. Windowst használ, és SENSITV adatok vannak a gépén. Ez egyszerűen paradoxon. :D

@McBelaba Elmondom nálam mi van. egy bridge módba tett sage és mögötte egy Linksys ac1900. 500/22-es sávszél és hibátlan. PErsze aki tp-link és egyéb 5ft-os routerekkel operál, annál lehetnek mindenféle problémák:)))) A jobb routerek már simán kezelik pl a tunnelbrokit is. Nekem is oszt az asus ipv6-ot. Ennyire egyszerű.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Hát jó ha ön mondja biztos úgy van.  De attól én még valami minőségibb terméket fogok venni a tp-linknél. Ami még forgalomban van, erősebb a hardvere jobb támogatás van hozzá. Összességében nem egy ideje múlt vacak.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 hours ago, McBelaba said:

A TP-LINK WR1043ND V4-et a dd-wrt-vel vagy az opewrt-vel hasznalva teljesitmenyeb nem rossza a linksys-nel. Mivel mindent kinaban gyartanak, ezert nincs jelentossege hogy mit veszel, mert ugyanabbol az alkatreszeken, ugyanazon gyartosorokon, ugyanazzal a technikaval, ugyanazok a kinai-ak raknak ossze, szpval egyre-megy ...

LOL. Csak éppen nem mindegy milyen proci, mennyi ram és milyen szoftver van hozzá. Nekem egyelőre nincs szükségem ennél a routernél wrt-re. Működik anélkül is. Ez a 1043 egy 450m-s lepuikkant őskövület. Megérett a kukára.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IT Expert

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 minutes ago, anonymus said:

IT Expert

Jah, én meg micimackó harmadik reinkarnációja..... :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt nem értem, hogy az én sagem mit csinál..... Biztos megbolondult. Vagy lehet, hogy a gagyi 40000-es Linksys tud valamit, szemben a csodálatos tp-linkkel? :)

ipv61.png

ipv62.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 minutes ago, anonymus said:

Ez amugy a @btz féle tunel broki?

Aha

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 órája, anonymus írta:

Csak az az egy normális tunel van mióta a six megszűnt, de ha tudsz /tudtok egyet ami /48-as blokkot ad, van neki német és magyar szervere is akkor ne tartsátok magatokban :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, anonymus írta:

Akkor ***** gyorsan megvolt. Nem értem  mi okoz ebben gondot bárkinek hogy bekonfogolja.

10 órája, anonymus írta:

Akkor ***** gyorsan megvolt. Nem értem  mi okoz ebben gondot bárkinek hogy bekonfogolja.

Neki a Teredo kell. Biztos IT Mazochista Expert. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, btz írta:

@McBelaba

Minek natív ipv6 mellett a Teredo? 

Mert legyen kövér az a madárka. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@McBelaba

Ellenőrizd hogy fut e a Teredo szolgáltatás a gépeden. 

Egy routeren volt neked Teredo? Csak mert az egy Microsoftos cucc, nem a routeren fut. 

Ilyen nincs hogy a Sagemcom nem tudja, hisz már írtam, hogy MSoftos cucc a Teredo, a Windowsban fut. Ergo ez a Sagemcom nem tudja téma értelmetlen ebből a szempontból. 

Nem értem az IPV4 only cuccok és a Teredo léte közötti kapcsolat szükségességét sem. Az SSL-nek sincs semmi köze az egészhez. SSL hibára panaszkodás akkor van, ha nem hivatalosított SSL certet használsz. Hozzáadod a kivételekhez az oldalt és folytathatod a munkát az oldalon. 

Szerintem itt nem is a Teredorol beszélünk. Nem azzal van a baj a hálózatodon. 

Ez az oldal mit mutat? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Engedélyezve volt egy ideig Sagemre az IPv6, de mivel szoftveres problémákat tapasztaltak, elvették az IPv6 támogatást és jelenleg Sagemre nincs engedélyezve az IPv6 (csak Cisco EPC3925-re) csak tesztelőknek van Sagemre mint pl nekem is...

A ***** és Cisco EPC3925-ön ad 500 megát, a Telekomnak ehhez Sagecom kell!

Igen mert az kezel 24 letöltési csatornát amiből az IPTV-nek statikusan le van foglalva 4 csatorna akkor is ha nincs IPTV előfizetésed ezért ad Sagemet 250-500 nethez.

Erősen kétlem mert Connect Box nevezetű Compal HGW-t adnak az említett cégnél ami 15 letöltési csatornát fog össze és így biztosítják az 500M, max az user vesz a használt piacon EPC3925 ami maximum 8 letöltési csatornát tud összefogni amivel nem lesz meg az 500M, csak 400 körül. Van az említett cégtől is netem Connect Boxal, de mivel az egy ***** domb inkább EPC3212 használok Dual Wan miatt. Az említett cég DS-Lite-ot használ tehát az ő v6 még rosszabb.

A **** kábeles területen szintén EPC3925-ön ad 1000 megát, de telekom az Sagekom-ozik.

Ez badarság. Gigabites net nincs koaxon náluk meg máshol se, csak optikán és lanon.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Danka
Más távközlési szolgáltatók megnevezése

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De @Roli82-nak nem is a Telekomnál van a 8 csatornás Cisco modeme, ahogy azt írta is ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@McBelaba

A Teredo nem oszt semmilyen link lokál címet, az ugyanis nem azáltal jön létre. Bővebben - > Google kereső - > IPv6 ip cím fajtái. Az hogy a Teredo adapternek van link lokál címe az egy teljesen természetes dolog az IPv6-ban. Hogy miért nem kap globális IPv6-ot azt kéne megtudni. Én teljesen legyalulnám a Teredot és újraraknám. 

Amúgy pedig ott a tunnelbroker , akár /48-as IPv6 tartomány, amivel akár egy komplett szerverfarmot el lehet látni publikus IPv6-al. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@McBelaba

??? Milyen port van a címben ??? 

Hogy lehetne bármilyen bejövő IP WAN felől ha bridge módban van a HGW? Kb sehogy. De mutass erről egy képernyő mentést. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, root írta:

Azt nem értem, hogy az én sagem mit csinál..... Biztos megbolondult. Vagy lehet, hogy a gagyi 40000-es Linksys tud valamit, szemben a csodálatos tp-linkkel? :)

ipv61.png

ipv62.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 perce, root írta:

Aha

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
23 hours ago, btz said:

Neki a Teredo kell. Biztos IT Mazochista Expert. :D

NEm olvastad végig. Látod, milyen vagy? Idézem: "A natív IPV6 megy, de ahhoz IPV6 router kell,. ami nálam itt nem jöhet szóba az adroidos cuccok miatt, amik csak IPV4-et ismerik és a NDAS hálózati tároló ami szintén csak IPV4-et ismer. Szokásos helyzet, a telekom beletúr valamibe, és egy müködö dolgot elront azzal hogy ö fejleszt." De ha lesz ipv6 router - akármi is az :) - olyan kell nekem is. Tuti vmi jó cucc lehet:) Ami a nasokat illeti, sima busybox fut rajtuk - általában - és azok simán felveszik az IPV6 címet. :) DE Nála nem. Ez feketemágia. Tuti. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most