McBelaba

Okostévé

Kérdés

Itt a nagyserű alkalom, hogy a "szakértők" megválaszolják ez:

Samsung Okostévé hálózati kapcsolat,

Régen: Telekom kábelmodem -> saját router -> Samsung Okostévé, tökéletesen müködött.

Most: Költözés után, Telekom szerelője kijött beszerelni, Ami mard utánna, Telekom kábelmodem -> A telekom szerelő álltal hegesztett előfizetői router ...

Okostévé sehol sem megy kiírja, hogy nibncs hálózati kapcsolat. A Level2 szerint a Samsung Okostévét a kábelmodemre csatlakoztatva közvetlenül, a helyzet ugyanaz, hálózati kapcsolat nincs. A kébelek jók a Tévé jó, csak a Telekom cucca nem ad neki IP címet.

Na ezt mondja meg valaki, hogy miért?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

7 órája, anonymus írta:

Milyen okostévéd van ? Samsung az úgy ***** kevés info, pontos típust!!!

Nem nekem van, hanem ismerősnél van. Költözködés elött müködött rendesen, de az új helyen nem müködik. A tevé jó, a kábeleket UTP teszterrel kimértem azok is jók. A saját routerját a telekomos szerelő állítoota, kikapcsolta a DCHP-t. Az ip-ket a telekom kébelmodemja ossza, de a TV-nek nem akar osztani. Telefono a level2-es csoport azt mondta közvetlenül a kábelmodemre kössék, de akkor sem osz neki TP-t. A samsung ügyfélstzolgálata távolról akkor fér hozzá ha a kábelmodem átjárható és a TÉVÉ-nek van ip címe. A samsung azt momdta, hogy ez a Telekom hibája jelentsék be ott. Be is jelentették, aztá kapnak mindig SMS-t hogy nem tatláltak hiábt. Azért azt nem értem, hogy ami költözködés elött müködött, utánna egy új helyen miért nem megy, persze a költözés miatt teljesen más kébelmodemet kaptak, mert van vopi, iptv és internet, a régi helyen csak internet és voip volt, ott bridge mődban ment itt meg routed módban. A TÉVÉ tipusát majd megkérdezem, a Telekom kábelmodem gondolon epc3925 lehet mert csak valami 30-as nerjük van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 05. 04. at 20:47, root írta:

*****Komolyan gondoltad, hogy egy DHCP server válogatós??? tehát a PC kap netet, a TV nem. Nyilván r.a.ssz.i.s.t.a a DHCP server és utálja a kóreaiakat. Más variációt nehéz elképzelni. Persze a szakadt UTP kábel, a törött UTP kábel, a be nem dugott UTP kábel, oozhat ilyesmit. Nekem is volt 4 évig Samu FHD 3D TV-m. Sosem volt gond vele. *****

Tudod mi a baj? Te nem megoldást keresel, hanem egyszerűen rugdosni akarod a Telekomot. Nah, ez itt nem az a hely. Vannak problémák, de van itt pár okos ember - ők a Superuserek - akik segítenek. Olvasd végig, hogy hány embernek segítettünk megoldani a problémáját, és mondhatom azt, hogy talán mindet sikerrel. Vannak dolgok, amin a mérnökség még dolgozik, és nem tökéletes, de persze a cél ez. *****Ha megpróbálnál konstruktívan hozzáálni, *****akkor lehet segítenének is Neked. ****

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

*****Komolyan gondoltad, hogy egy DHCP server válogatós??? tehát a PC kap netet, a TV nem. Nyilván r.a.ssz.i.s.t.a a DHCP server és utálja a kóreaiakat. Más variációt nehéz elképzelni. Persze a szakadt UTP kábel, a törött UTP kábel, a be nem dugott UTP kábel, oozhat ilyesmit. Nekem is volt 4 évig Samu FHD 3D TV-m. Sosem volt gond vele. *****

Tudod mi a baj? Te nem megoldást keresel, hanem egyszerűen rugdosni akarod a Telekomot. Nah, ez itt nem az a hely. Vannak problémák, de van itt pár okos ember - ők a Superuserek - akik segítenek. Olvasd végig, hogy hány embernek segítettünk megoldani a problémáját, és mondhatom azt, hogy talán mindet sikerrel. Vannak dolgok, amin a mérnökség még dolgozik, és nem tökéletes, de persze a cél ez. *****Ha megpróbálnál konstruktívan hozzáálni, *****akkor lehet segítenének is Neked. *****

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Milyen okostévéd van ? Samsung az úgy ***** kevés info, pontos típust!!!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 órája, Roli82 írta:

Samsung UE50MU6102 vettem pár hete érdekes hogy tökéletesen megy Sagemcom FAST3686 V2-vel...

Ismerosomnel nem megy, meg akkor sem ha kozvetlen a kabelmodemre van csatlakozva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Samsung UE50MU6102 vettem pár hete érdekes hogy tökéletesen megy Sagemcom FAST3686 V2-vel...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nyilvánvaló. Fekete mágia. Nem lehet, hogy az asa5x rosszul van konfigolva és kibannolja szegény TV-t? Nem, nem lehet *****

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most