pozso123

ZTE H368N porttovábbítás belső hálózaton

Kérdés

Hello, próbáltam a telefonomon tesztelni hogy egy adott port nyitott e a Ping & NET androidos alkalmazással miután a routeren beállítottam hogy az adott port mondjuk a 4449 es és a 4456 os tartományt a wifin csatlakoztatott eszközöm felé továbbítsa, arra a belső hálózati ip re amivel én statikusan kacsolódok a HWG hez.

IP filteren is próbáltam beállítani hogy az adott tartományban engedjen kapcsolódni. Viszont sajnos a ping&net továbbra is zárt portokat lát, egyedül a 443 ast látja nyitottnak. Az ip cím amire végeztem a port scant az a HWG ip címe egyben a gateway is. 

Csak ki szerettem volna próbálni hogy valóban továbbítja a porton a kapcsolatot az ip fele. Működik ez a funkció egyáltalán? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

23 válasz erre a kérdésre

Én még azt is kipróbálnám, hogy mi történik ha nem a HGW osztja az IP-ket de továbbra is az az Internet átjáró. Oersze a Tplinkeden ha még gyári fw van akkor nem oldható meg hogy az átjáró cím is szabadon módosítható legyen. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Nem a sima switchel nem működik

Akkor működik továbbra is ha a gépet a tp linken kötöm össze és a tp link wifijére csatlakozok androidon is....

kipróbáltam azt is i hogy a zte-t modem módba teszem a tp linkel meg csatlakozok az internethez, és úgy is működött? Persze a tp link osztotta a címeket dhcp-n

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: pozso123

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Elmítetted, hogy van egy switched is, arra rákötve a géped gondolom szintén működik a dolog. 

Nem a géppel lesz probléma ott szerintem sem. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Továbbá sem látja a hosztot a kliens progi androidon, most viszont dhcp biddingel is tudok a HWG ről a pc met pingelni. Egyéb változást nem észleltem. Minden esetre funkcióiban elég szegényes ez az eszköz, illetve ha a fő funkciók így működnek.

Viszont a a gépemre ráteszek egy wifis adaptert és azzal kapcsolódok a hálózatra akkor meg látja a hosztot...

Nem tudom mi lehet de mivel ha egy routert a telekomos után kötök és úgy vezetéken keresztül az alaplapi hálózati adapterrel működik akkor ezek szerint a pc részéről a hiba kizárható.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: pozso123

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Rendben. Majd írd meg a fejleményeket. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

kicsit várnom kell a resivel mert sokan nézik a tv-t:D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1 órája, McBelaba írta:

Csak egy otlet, nalam volt regem tobb modem, amikor meg a telekom nem volt hajlando bridge modba rakni ezeket. En ugy oldottam meg ezt az anomaliat, hogy a telekom modemen a tuzfalat kikapcsoltam, a modemben rservaltam a sajat routerem MAC cimehez fix ipt, es minden portot erre iranyitottam at a modem port forward menujeben. A sajat router meg lekezlte ezeket es mukodott siman igy.

Ez most nem nyert. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Itt úgy néz ki a dolog, hogy valamiféle firware bug lesz a háttérben. Dhcp bindingel ha beállítasz egy eszköznek címet, akkor maga a HGW már pingelni sem tudja az adott ip-t.

Megkértem @pozso123-t, hogy resetelje a HGW-t, induljon az tiszta fejjel a digitális elosztó, ne állítson be rajta bindinget. Kiváncsian várom mi lesz a dolog eredménye.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Felvettelek skypeon. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

persze nem is gondoltam másra, csak ne itt fórumon mert itt azért nincs azonnali üzenetre lehetőség... vagyis nem arra való itt sem a pm....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Persze megoldható, de max csak hang és text, mert az itthoni netem nem elég acélos Skypeh videóhoz és TW-hez is egyszerre. :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

oké akkor délután de ha lehet akkor a skypon beszéljünk, ez megoldható?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Délelőtt sajnos nekem nem jó mert nem leszek itthon, maximum 16-órától tudok gép elé ülni. Telefonomon is fent van a TW ugyan de az kínszenvedés, max egy két gyors saját jellegű dologhoz elég, de másnak helpet adni az nem alkalmas, már volt rá próbálkozásom itt egyik fórumtaggal, de inkább feladtuk és gépen folytattuk egy alkalmasabb időpontban. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

oké a délelőtt folyamán megejthetnénk dsafgh@msn.com címen vagyok skypera regisztrálva

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Nekem nem engedi telepíteni ezt a rendszert, gondolom azért mert nekem nem ilyen alaplapom van. 

Továbbra is javaslok egy Teamviewer remote meetinget. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos az a tapasztalatom mivel egy Asus és ezen a tp linken keresztül is működött minden beállítás nélkül a Telekom digitális elosztón meg nem találja a hostot

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 05. 09. at 14:05, pozso123 írta:

amúgy egy 1 anternás tp linket ha utánakötök az említett funkció anélkül működik hogy a routeren bármit be kéne állítani, csak azt nem értem hogy akkor ez a HWG miért blokkolja hogy én ha wifin rámegyek hogy a lanon hosztolt gépet lássam androidon.

Ez az ami nekem is fura, helyi hálón nem kéne portot nyitogatni. A nélkül is kéne mennie ennek, fura hogy nem müködik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Ok. Felrakom a gépre ezt a szoftvert. Letesztelem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Van egy host progi a pc n(RGB fusion) amihez kapcsolódik kliensként a telefonom (Android os változata).

Mindent a gyártói szoftverek csinálnak, én csupán a pc n beállítottam a tűzfalat.

9009 tcp

1980/19801 udp portokon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Igen a port forwardot is be kell állítani 

Milyen módon kötöd utána? Talán UPnP funkció be van kapcsolva a routeren azáltal.

Ha érdekel, akkor Teamviewerrel rá tudok nézni egy előre megbeszélt időpontban 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

amúgy egy 1 anternás tp linket ha utánakötök az említett funkció anélkül működik hogy a routeren bármit be kéne állítani, csak azt nem értem hogy akkor ez a HWG miért blokkolja hogy én ha wifin rámegyek hogy a lanon hosztolt gépet lássam androidon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pl alaplap LED vezérlő progi androidról ezmiatt nem hajlandó a pc ról hostolt progihoz csatlakozni. Azt írja hogy először állítsam be hogy a Windows tűzfalon a megadott portokon kommunikálhasson. Gondolom a port forward ot is be kell állítani

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

A HGW címét minek port irányítgatod, annak publikus címe van és amúgy is ha nincs mögötte szolgáltatás, akkor ugyanúgy zártnak fogja mutatni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most