Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Kamu tartozásértesítő


BlackJack21

Kérdés

A régebbi kamulevelekhez képest fejlődést mutat, mert itt már a gépi fordító helyett, szinte teljesen helyes "magyarsággal", a telekomra jellemző fogalmazásmintával íródott. Annyyi szépséghiba van a rendszerben, hogy nincs jelenleg semmilyen telekom előfizetésem...

Azért aki bogarászni akarja: A txt-ben a levél html forrása van, a kép meg eg printscreen...

 

Képkivágás.PNG

fake_email.txt

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

20 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 4

@teherwagon Amúgy értek én sok mindent, de alap dolgokkal nincsenek tisztába az előfizetők sajnos :( . Akinek nem inge ne vegye magára!

- Hogy fizetem a számlát ? Aha sárga csekken ? Akkor ez mehet a kukába. 

- Szerintem alap dolog lenne tudni hogy kb mennyit kell fizetned havonta. Amikor megrendeled a tv,telefon, mobil bármit. Elszokott hangozni hogy x Ft / hó ez persze változhat. De ha minden hónapban 8000Ft fizetek, mért is kapnék 1300Ft-os számlát ? gyanús lenne azonnal.

-Apró jelek, nem ott vannak a gombok stb stb..

-Otthoni szolgáltatásnál pl tudom az mt számom, fejből. (Aki nem az írja fel, a sajátját) és azzal azonnal összevetem. De a mobil szolg mt számát is ugyan így ki lehet nézni. Utána pedig összevetni, minden hónapban. De akár egy darab papírra is fel lehet írni, és minden hónapban összenézem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Sokkal kevesebb átverés lenne sikeres, ha pár dolgot mindenki megjegyezne:

”Ne bízz senkiben!” 

Legalább egy,  más forrásból származó információval alátámasztani az elsőt. 

A legkisebb gyanú esetén felvenni a kapcsolatot hiteles forrásból származó (hivatalos oldal, papír számlakivonat, szerződés,stb.) emailen, telefonon keresztül.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
5 órája, BlackJack21 írta:

Illetve én mindig megnézem, hogy a (jelen esetben Befizetem) gomb hova mutat, itt mindig kiderül a turpisság. 

A másik dolog,  attól eltekintve, hogy lehúznak x eFt-al, még a gépet is megfertőzhetik, adatot lophatnak ártó kódok használatával.

 

Nem csak X ezer forintal húzhatnak le, mivel ha megadod nekik a bankkártya adataid (kártyaszám, lejárati idő, secret code, név, bank) akkor a rajta lévő összeget is vihetik a kártyalimit összegéig. Jobb esetben ez 50ezer, rosszabb esetben több. Erre utaznak legfőképpen. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@Babi

Igen. Ez még az 1.0-ásverzió. Ezt optimalizák az újabb verzióban. Ami még mindig nem tökéletes, de már valószínűleg 1-2 nyugdíjassal több fennakad a hálón. Nem lennék meglepve egy 3.0-ás verzió megjelenése esetén sem. Persze a fent említett hardcore módszerek alkalmazóit ez sem fogja megfogni. 

Mindig ügyeljetek a böngésző címsorában megjelenő kis lakat ikonra, ugyanis ez biztosítja számotokra a végpontól végpontig történő adattitkosítást, amibe még a szolgáltatód sem lát bele. 

Mindig figyelj arra, hogy biztosan számlavezető bankod oldalán tartózkodsz e bankkártya adataid megadásakor. Ellenőrizd a böngésződ címsorában található url-t. Ellenőrizd, hogy számlavezető oldalad tranzakciós oldalán vagy.

Kérj számlavezető bankodtól SMS értesítést minden kártyaforgalom után. 

Limitáld az interneten történő kártyás tranzakciók célországait. Nyaralás vagy utazás előtt vagy külföldi webshopos vásárlás előtt bejelentheted a bankodnál, hogy bizonyos ideig engedélyezzenek egy célországot, majd ha már nem szükséges újra letilthatod. 

Soha ne készíts fényképet bankkártyádról, ne küld el soha senkinek ezt emailben még barát kérésére sem. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hello @anonymus, igen, csak sajna általában úgy vagyunk összerakva, hogy a fenyegetés vagy a nyeremény ígérete figyelmetlenné tesz bennünket. és ezt használják ki a csalók. tegnap fél órát győzködtem az egyik rokont, hogy egy 23 napja létrehozott, panamai fizetési felületen ne fizessen 1 dollárt, még akkor sem, ha állítólag a Google csak ennyit és egy kérdőívkitöltést kér egy nyeremény iPhone X-ért. a srác egyébként értelmes, de itt eszébe sem jutott a scum check :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
3 órája, anonymus írta:

@teherwagon Amúgy értek én sok mindent, de alap dolgokkal nincsenek tisztába az előfizetők sajnos :( . Akinek nem inge ne vegye magára!

- Hogy fizetem a számlát ? Aha sárga csekken ? Akkor ez mehet a kukába. 

- Szerintem alap dolog lenne tudni hogy kb mennyit kell fizetned havonta. Amikor megrendeled a tv,telefon, mobil bármit. Elszokott hangozni hogy x Ft / hó ez persze változhat. De ha minden hónapban 8000Ft fizetek, mért is kapnék 1300Ft-os számlát ? gyanús lenne azonnal.

-Apró jelek, nem ott vannak a gombok stb stb..

-Otthoni szolgáltatásnál pl tudom az mt számom, fejből. (Aki nem az írja fel, a sajátját) és azzal azonnal összevetem. De a mobil szolg mt számát is ugyan így ki lehet nézni. Utána pedig összevetni, minden hónapban. De akár egy darab papírra is fel lehet írni, és minden hónapban összenézem.

Illetve én mindig megnézem, hogy a (jelen esetben Befizetem) gomb hova mutat, itt mindig kiderül a turpisság. 

A másik dolog,  attól eltekintve, hogy lehúznak x eFt-al, még a gépet is megfertőzhetik, adatot lophatnak ártó kódok használatával.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Én is kaptam ilyet, az összeg szinte fillérre ugyanannyi, borzalmas helyesírással. Aki egy kicsit is tud olvasni, azonnal rájön, hogy átverés. Így néz ki:

Gmail Pozsonyiné Rácz Irén <pnerbabi@gmail.com>

Számlaértesíto .

Magyar Telekom <info@telepacific.net> 2018. június 6. 15:17
Válaszcím: info@telepacific.net
Címzett: rbabi@freemail.hu

TISZTELT ÜGYFELÜNK

 

A számlát nem fizették még :

Folyószámla : 363800069.
Számla sorszám : 5120170015337201
Fizetési határido : 08/06/2018
Státusz :

Befizetésre vár

Számlázott összeg :

1.315 Ft

 

Remeljuk, hogy a szamla kifizeteset a megadott hataridon belul. Vagy az elA'fizetes velunk automatikusan kikapcsol

Most mar fizetni a szamlakat egyszeru es sima utat a bankkartya vagy a bankszamla es biztonsagosan

Kerjuk, kovesse az alabbi linket a folyamat befejezesehez

https://www.telekom.hu/telekomfiok/belepes?6...../Token=252MSBTKL55....ID

©2018 Magyar Telekom Nyrt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@BlackJack21

Na igen, a fejléc a leghasznosabb az ilyenben. Jobb lenne ha azt posztolnátok minden esetben. Abból lehet sokat megtudni. A levél tartalom posztolgatása sajnos hiába való. Egyrészt nem derül ki belőle semmi érdekes másrészt senki nem megy vele semmire, használhatatlan infó. Persze egy egy új levélstruktúra bemutatása jól jön, mert annak szövege alapján ide találnak a Google keresőből a csalásra gyanakodó emberek. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, bargergo írta:

Ma én is kaptam ilyet. A link természetesen más oldalra mutat, gondolom a txt fájlt is veszélyes megnyitni.

Biztosan nem a Telekomtól érkezett, ennek ellenére a feladó email címe telekom.hu-ra végződik. Nyilván más nevében is lehet emailt küldeni, de akkor az Outlook-nak illett volna spam-be tennie.

2018-06-13_083656.png

Normál esetben a  feladót viszonylag könnyen hamisítani tudják, a teljes fejlécben viszont van olyan adat, amit nem, vagy igen bonyolultan lehet eltüntetni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...