Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Otthoni internet 30mb/s hiba!


LacaFaca

Kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy nemrégiben(1,5 hónapja talán) váltottam 10mb-os netről 30mb-ra, A hiba ott kezdődik, hogy váltás után és azóta is maxium azt a sebességet hozza a net amit előtte is hozott tehát a 10mb-os net letöltését (~800kb/s gyakorlatban) . Ez a hiba nálam fordul elő csak vagy esetleg ennyire képes a net? Mikor bekötötték még csak a 10 megás volt viszont nemrégiben láttam, hogy a 30-as is elérhető lett ezért váltottam. Speedport Entry 2i "modemem" van. Ugyan ezt a sebességet mérem tv-n, telefonon, gépen, laptop-on is. Jelen pillanatban a letöltési sebességem alig éri el a 400kb/s-t :) 

 

Valaki tudna ebben nekem segíteni? Esetleg amikor váltottam nem kellett volna cserélni a modemet vagy valami? A számlán a 30 megásat számlázzák ki! 

 

Előre is köszönöm! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

@LacaFaca

Ezzel a vonallal igen sok gond van. Elég durva a csillapítás mértéke és a CRC hibák száma is rengeteg. Ez arra utal, hogy valami komolyan nincs rendben a vonallal. 

Az SNR lockot nem tévedésből kaptad. Mivel ennél gyorsabb sebességgel még instabilabbá válna a kapcsolatod, mint jelenleg és ugye mint írod és a vonali adatokból is látható, ez a helyzet sem túl rózsás. 

Bélabácsi rosszul tudja a dolgokat, panaszkodni lehet nyugodtan, mivel ez egy hibásan műjödő vonal, nyugodtan vetethetsz  fel hibajegyet a 1414 es számon. Nem a sebességre kell panaszkodni, hanem arra hogy ez egy érezhetően instabil internet kapcsolat. Létezik garantált minimum érték ugyan, de hiába van neked efelett mért értéked, nyugodtan add ezt le hibára, foglalkozni dognak vele. 

Amit tehetsz, illetve kérheted hogy tegyenek: Házonbellüli vezetékszakasz teljes kicserélése, lerövidítése. Kötődobozcsere. Ház és pózna közötti szakasz cseréje, ha van ilyen. Hiba kivizsgáltatása háztól DSLAM-ig  földkábellel, törzskábellel foglalkozó csapattal, erről a vizsgálatról írásos beszámoló kérése. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
8 órája, btz írta:

@LacaFaca

Ezzel a vonallal igen sok gond van. Elég durva a csillapítás mértéke és a CRC hibák száma is rengeteg. Ez arra utal, hogy valami komolyan nincs rendben a vonallal. 

Az SNR lockot nem tévedésből kaptad. Mivel ennél gyorsabb sebességgel még instabilabbá válna a kapcsolatod, mint jelenleg és ugye mint írod és a vonali adatokból is látható, ez a helyzet sem túl rózsás. 

Bélabácsi rosszul tudja a dolgokat, panaszkodni lehet nyugodtan, mivel ez egy hibásan műjödő vonal, nyugodtan vetethetsz  fel hibajegyet a 1414 es számon. Nem a sebességre kell panaszkodni, hanem arra hogy ez egy érezhetően instabil internet kapcsolat. Létezik garantált minimum érték ugyan, de hiába van neked efelett mért értéked, nyugodtan add ezt le hibára, foglalkozni dognak vele. 

Amit tehetsz, illetve kérheted hogy tegyenek: Házonbellüli vezetékszakasz teljes kicserélése, lerövidítése. Kötődobozcsere. Ház és pózna közötti szakasz cseréje, ha van ilyen. Hiba kivizsgáltatása háztól DSLAM-ig  földkábellel, törzskábellel foglalkozó csapattal, erről a vizsgálatról írásos beszámoló kérése. 

Köszi a választ, azok alapján amit írtál én arra tippelek, hogy a vezetékkel van a baj. Régebben egy idős hölgy lakott itt és neki telefonja volt kb 15 éves kábel lehet bent, illetve mivel a doboz rossz helyen volt a szerelő kihúzott egy darab kábelt majd a régivel egyszerűen összetekerte. Persze a szigetelőszalagot is lespórolta róla. :) 

Gondolom ez okozhatja de nem értek hozzá :D 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@LacaFaca

Üdv! 

A Telekomnak jelenleg nincs 30mbps névleges vagy garantált sebességű internet csomagja. 

Neked valószínűleg OTTHONI INTERNET START csomagod van, aminek a maximum névleges sebessége VDSL2 technológia esetén akár 30mbps is lehet, ADSL2+ esetén 20mbps vagy amit a technológiai adottságok lehetővé tesznek. 

Annak megállapítása érdekében, hogy milyen vonali adottsága van a vonaladnak, osszd meg velünk vonali adataid, amit HGW használata esetén az adminfelületen megtalálsz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...