Ugrás a tartalomhoz

Magyarországon elsőként tesszük lehetővé az e-SIM képes eszközök mobil hálózati aktiválását!


anonymus

Ajánlott posztok

  • Válaszok 75
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

Nekem teljesen instabilan működik az eSIM-es dual sim megoldás. A telefonomon végig azt jelzi, hogy van térerő mind a két szám esetében, ehhez képest, bejövő híváskor bemondja, hogy a hívott szám pillanatnyilag nem elérhető. Másnak is van esetleg ilyen problémája? Fontos lenne kiszűrnöm, hogy a telefonban van a hiba, vagy a szolgáltatás nem stabil.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

Ma a Telekom üzletben a DUONET sim-emet szerettem volna e-simre cserélni (jön az új iPad, már esimes), viszont azt az infót kaptam, hogy a "fő" sim és a duonet sim együtt mozog, vagy mindkettő e-sim vagy mindkettő fizikai sim.

Ez valós információ? Nagyon elszomorító ha ez igaz, van is meg nem is e-sim...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Szia!

én ma benn jártam üzletben (ALLEE) és azt mondták hogy az E-sim csak net megosztásra használható, de Iphoneba nem és nem is lesz dual SIM-es hiába kérdeztem rá újra és újra h mit olvastam és mit mondtak nekem erről, hogy igényelhetek E-simert az Iphone XS telefonomba a másik SIM mellé

 

Nem tudom mit tegyek így mert sajnos nem is sikerült segítséget kapnom

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 perce, Kiry75 írta:

Szia!

én ma benn jártam üzletben (ALLEE) és azt mondták hogy az E-sim csak net megosztásra használható, de Iphoneba nem és nem is lesz dual SIM-es hiába kérdeztem rá újra és újra h mit olvastam és mit mondtak nekem erről, hogy igényelhetek E-simert az Iphone XS telefonomba a másik SIM mellé

 

Nem tudom mit tegyek így mert sajnos nem is sikerült segítséget kapnom

Szia! Melyik üzletben jártál? Mi az, hogy net megosztásra használható? Ez a baj ezzel az eSIM-el, hogy az ügyfélszolgálatokon nem tudnak semmit. Nem is értem. Pedig többen használjuk.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

 

7 perce, Kiry75 írta:

Szia!

én ma benn jártam üzletben (ALLEE) és azt mondták hogy az E-sim csak net megosztásra használható, de Iphoneba nem és nem is lesz dual SIM-es hiába kérdeztem rá újra és újra h mit olvastam és mit mondtak nekem erről, hogy igényelhetek E-simert az Iphone XS telefonomba a másik SIM mellé

 

Nem tudom mit tegyek így mert sajnos nem is sikerült segítséget kapnom

Ebben az a nagyszerű, hogy nekem pont az ALLEE-ban ennek majdnem az ellenkezőjét mondták. Kicsit olyan érzésem van mintha az ALLEE-ban dolgozók (sokadjára ott járva) mindig pont úgy emlékeznének a dolgokra, hogy ne kelljen dolgozni és olyan ügyféligényt teljesíteni amiért feltételezem nem jár jutalék... :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 perce, Gombócka írta:

Szia! Melyik üzletben jártál? Mi az, hogy net megosztásra használható? Ez a baj ezzel az eSIM-el, hogy az ügyfélszolgálatokon nem tudnak semmit. Nem is értem. Pedig többen használjuk.

ALLEE ba egy lány volt az ügyintéző, és azt mondta hogy az IPHONE nem dual simes és vagy fizikai vagy esimes ként használhatom.

Most elolvasva a posztokat próbáltam az Esimet beállítani de nem sikeres a leírás nem egyértelmű,:( nem értem milyen alkalmazás kellene hozzá? Ki kell e vennem a benne lévő kártyát vagy nem? esetleg akinek sikerült van ötlete hogy mit csinálok rosszul?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 perce, akos_ írta:

Ebben az a nagyszerű, hogy nekem pont az ALLEE-ban ennek majdnem az ellenkezőjét mondták. Kicsit olyan érzésem van mintha az ALLEE-ban dolgozók (sokadjára ott járva) mindig pont úgy emlékeznének a dolgokra, hogy ne kelljen dolgozni és olyan ügyféligényt teljesíteni amiért feltételezem nem jár jutalék... :)

nekem ugyanez volt az érzésem mivel nem tudott értékesíteni segíteni sem akart  nekem azt mondta hogy az IPHONE nem dual simes és vagy fizikai vagy esimes ként használhatom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 perce, Kiry75 írta:

ALLEE ba egy lány volt az ügyintéző, és azt mondta hogy az IPHONE nem dual simes és vagy fizikai vagy esimes ként használhatom.

Most elolvasva a posztokat próbáltam az Esimet beállítani de nem sikeres a leírás nem egyértelmű,:( nem értem milyen alkalmazás kellene hozzá? Ki kell e vennem a benne lévő kártyát vagy nem? esetleg akinek sikerült van ötlete hogy mit csinálok rosszul?

 

Az Iphone-ra töltsd le a legfrisseb szoftvert (12.1). Számítóhépen lépj be a telekom honlapján a fiókodba. A fiókban menj az Előfizetésem menüponton belül az Alapbeállításokba. Itt lesz egy olyan pont ahol tudsz eSIM-et igényelni. Erre ha rákattintasz, akkor megjelenik egy QRkód, amit be kell olvasnod a telefonoddal. Az Iphone-on ekkor menj a Beállítások/Mobilhálózat menüpontba, és kattints a Mobil-előfizetés hozzááadásra. Itt tudod a QRkódot beolvasni és már működik is.

A kártyát mindegy kiveszed-e.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gombócka
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 perce, Gombócka írta:

Az Iphone-ra töltsd le a legfrisseb szoftvert (12.1). Számítóhépen lépj be a telekom honlapján a fiókodba. A fiókban menj az Előfizetésem menüponton belül az Alapbeállításokba. Itt lesz egy olyan pont ahol tudsz eSIM-et igényelni. Erre ha rákattintasz, akkor megjelenik egy QRkód, amit be kell olvasnod a telefonoddal. Az Iphone-on ekkor menj a Beállítások/Mobilhálózat menüpontba, és kattints a Mobil-előfizetés hozzááadásra. Itt tudod a QRkódot beolvasni és már működik is.

Köszönöm:) sikerült és müködik

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Hihetetlen ez a telekom. Mindenhol reklámozzák, hogy az Xs készülékek dual simesek, itt a fórumon mi magunk számolunk be arról, hogy kinek hogy működik a dual sim (Nekem egyelőre - kopogjuk le - nagyon szépen teszi a dolgát), és már nem először hallom, hogy a telekomos ügyintézőknek halvány lila gőzük nincs az egészről... Az is durva, hogy amikor a telekom saját oldalán akarsz Xs-t rendelni, nem lehet esimmel, mert azt mondja, a készülék nem alkalmas esim használatára... Én már kb 2 hete gond nélkül használom az esim-ben a telekomot, a fizikai simben egy másik sim kártyát, és mind a kettőről tudok hívni, mind a kettőről tudok hívást fogadni, mobilnet is megy, szóval...

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szanyi
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2018. 11. 11. at 22:25, Szanyi írta:

Hihetetlen ez a telekom. Mindenhol reklámozzák, hogy az Xs készülékek dual simesek, itt a fórumon mi magunk számolunk be arról, hogy kinek hogy működik a dual sim (Nekem egyelőre - kopogjuk le - nagyon szépen teszi a dolgát), és már nem először hallom, hogy a telekomos ügyintézőknek halvány lila gőzük nincs az egészről... Az is durva, hogy amikor a telekom saját oldalán akarsz Xs-t rendelni, nem lehet esimmel, mert azt mondja, a készülék nem alkalmas esim használatára... Én már kb 2 hete gond nélkül használom az esim-ben a telekomot, a fizikai simben egy másik sim kártyát, és mind a kettőről tudok hívni, mind a kettőről tudok hívást fogadni, mobilnet is megy, szóval...

 

Hello.

Orommel hallom, hogy neked mukodik rendesen a dualSIM mert (és erről már nyílt itt egy másik fórum) vannak sajnos akiknek nem. En azt tanácsolom, hogy naponta tobbször egy harmadik számról próbáld megcsörgetni az eSIMet meg a fizikai kártyát az iPhoneodban, ugyanis azt tapasztaljuk, hogy teljesen random modon a szamaink nem elérhetőek, mintha leszakadnának a hálózatról. Ez érinti az eSIMet, a fizikai kártyát is, valamikor meg mindkettőt. Nekem ez ugy derult ki, hogy a kollegaim panaszkodtak, hogy nem tudnak felhivni. Gyanitom egyebkent, hogy ez nem a telekom hibaja, de eleg idegesito, ha az ember ennyi penzt kiad egy telefonert. Utolag az is kiderult, hogy az Apple hardveresen olyan (mar elnezest) filler##&#&szo modon implementalta a DSDS megoldasat, hogy csak az a kartya tud 4G-re kapcsolodni, amelyikrol az internet megy, a masik kartyat visszavagja 2G-re. Ez ugye azert aggalyos mert konkretan tudok videken olyan helyrol, ahol a telekom nem nagyon fejlesztett 2G-t sem, viszont a 3G/4G hasit ezerrel. Igy viszont ott nem tudjak azt a kartyamat felhivni, ami eppen a 2Gn csucsul.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Blake
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1 month later...
13 órája, NonameCowboy írta:

Nem tudom, hogy van-e erre valami infó, hogy a meglévő fizikai SIM mellé eSIM. Tehát a telefonom fizikai SIM-el megy Samsug Galaxy Watch pedig eSIM. Az lenne a jó ha a fizikai SIM-em mellé ugyanaz a telefonszám+NET mehetne az órán eSIM-mel. Ez megoldható vagy kell hozzá külön előfizetés?

Szia!

Én úgy tudom, de majd megerősítik, vagy megcáfolják, hogy erre megoldás a multisim intézménye. Ami max. 3db sim lehet egy számhoz. Az pedig mindegy, hogy milyen felosztásban fizikai sim, vagy esim.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Én is hasonló jelenségeket tapasztaltam, mint itt a többség. Iphone XS magán szám e-sim, céges fizikai. Működik ideig óráig, aztán egyszercsak telefonálásnál nem csinál semmit. Engem sem érnek el egyik számon sem. A mobilnet viszont működik megszakítás nélkül. Újraindítás után működik megint minden adott ideig...

Nekem a fő problémám azzal van, hogy nem tudom mikor kapcsol szét a hálózat, mivel ez a drága aktívnak jelzi mindkét kapcsolatot... Céges hívásoknál meg erőteljesen problémás, ha nem érnek el még a priváton sem. Olyan kicsit mintha az Apple ennek a fejlesztésébe sem fektetett volna túl sok energiát. 

Esetleg valaki tud valaki közelgő frissítésről? 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2018. 12. 22. at 17:00, MateM írta:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,  hogy van 3 előfizetés a számlámon viszont csak a fő előfizetésen jelenik meg az eSIM-re váltás viszont másik előfizetésen szeretnék eSIM-et, ilyenkor mi a teendő?

Előre is köszönöm!

Hello @MateM, aktuális még? ha igen, és jól értelmezem (a Té honlapján akadtál el, pont azt a SIM-et nem tudod váltani eSIM-re, amit szeretnél), akkor hívd őket vagy menj be Té üzletbe

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

Valaki próbálta már a MultiSIM-et tablettel, okosórával?

DuoNet helyett tennék multiSIM-et a tabletbe és eSIM-et a okosórába, de vannak kétségeim, hogy ez mennyire működne jól. A hívásokat pl a tableten nem szeretném megkapni, ezt egy samsung galaxy tab s4 nem tudom hogy kezelené.

Köszi a segítséget,

Ákos

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: akos_
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...