Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Net 250 Mbit/s


linda.huszar

Kérdés

Hahó, ma kötötték be a netet nálunk (Szeged), és szomorúan tapasztalom, hogy a 250 Mbit/s-es szolgáltatással 30-40-es maximális sebességet mérek csak még a wifi közelében is. Mi ennek az oka? Azért választottuk az itt elérhető legerősebb szolgáltatást, hogy hasítson a net, nem erre számítottam. (Budaörsön 50 Mbit/s-es nettel pont ugyanennyit mérünk.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Hello @linda.huszar, próba nélkül is kérhetsz ellenőrzést a Tétől, de közel 100%, hogy ugyanazt mondják, mint mi (vezetéken hasítana a net, a wifin kell csiszolnod). az általad írtak alapján én a helyedben először megpróbálnék wifi antennákat mozgatni (ha külső antennás a cucc), csatornát váltani egy kevésbé zsúfoltra (bármilyen ingyenes wifi analizáló appal megnézheted, mennyien használják a tiéddel azonos csatornákat, és van-e kevésbé zsúfolt, aztán az elosztó vagy router admin felületén átállhatsz az utóbbira). ha ez nem segít (a nagy belmagasság alapján a falak masszívak), akkor pedig vegyél egy normálisabb privát routert (kezeljen 2,4 és 5 Ghz-et és a te szolgáltatásodnál nagyobb sebességet, legyenek rajta külső antennák). utóbbiban Roli82 nálam jobban otthon van, segít, ha a választásnál kételyeid lesznek :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 6
46 perce, teherwagon írta:

Hello @linda.huszar, vezetéken megnézted a sebességet, pl. egy laptoppal? ha úgy sem jó, akkor hívd a Tét. viszont ha úgy jó, csak wifin tapasztalod a fentieket, akkor maradnak a trükkök (wifire nincs vállalás, az csak egy ingyenes plusz fícsör, ami megfelelő beállításokkal egy kis lakásban használható lehet, nagy házban privát eszköz nélkül biztosan nem lesz mindenhol elérhető, rossz beállításokkal meg bárhol gond lehet vele). ehhez kellene pár pluszinfó, társasház, kertesház, utóbbi esetben ház mérete, anyaga, cucc helye házon belül, milyen telóval, tablettel, hogyan mérted, ilyenek (nálam vezetéken minden hasít, de a ház mérete miatt a wifi spéci privát eszközzel és jelerősítőkkel sem gyorsvonat, konkrétan van olyan hely, ahol örülök, ha a tiédnek a felét kapom). társasházban pedig a szomszédok kavarhatnak be, de arra is van némi megoldás

Gyanítom, wifi-n készült a mérés 2.4GHz-en, azon optimális esetben elérhet 100 körüli értéket ha jók a beállítások a Sagem HGW-n és nincs túl zsúfolva a környék sok wifi hálózattal, ellenkező esetben sajnos nem igazán lesz több 30-40-nél, 5GHz-en viszont simán mennie kellene a 250-nek de még az 500-at is hozza, bár még 500-as csomag nincs Szegeden de ágyaznak már neki. :)

Linda vezetékes kapcsolaton mérj azon simán meg lesz a 250, ha a pc-d vagy laptopod gigabites Ethernet porttal rendelkezik.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 5

Hello @linda.huszar, vezetéken megnézted a sebességet, pl. egy laptoppal? ha úgy sem jó, akkor hívd a Tét. viszont ha úgy jó, csak wifin tapasztalod a fentieket, akkor maradnak a trükkök (wifire nincs vállalás, az csak egy ingyenes plusz fícsör, ami megfelelő beállításokkal egy kis lakásban használható lehet, nagy házban privát eszköz nélkül biztosan nem lesz mindenhol elérhető, rossz beállításokkal meg bárhol gond lehet vele). ehhez kellene pár pluszinfó, társasház, kertesház, utóbbi esetben ház mérete, anyaga, cucc helye házon belül, milyen telóval, tablettel, hogyan mérted, ilyenek (nálam vezetéken minden hasít, de a ház mérete miatt a wifi spéci privát eszközzel és jelerősítőkkel sem gyorsvonat, konkrétan van olyan hely, ahol örülök, ha a tiédnek a felét kapom). társasházban pedig a szomszédok kavarhatnak be, de arra is van némi megoldás

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Köszi a válaszokat!

Mivel egy nagy belmagasságú társasházi lakásban egy viszonylag magas helyen szereltünk fel tartót a routernek, és oda megy falban a kábel is, nem nagyon tudom kipróbálni vezetéken, mert nehéz lenne ott egyensúlyozni a létrán a laptoppal. Plusz ahhoz még be kell szereznem a megfelelő kábelt is. De alighanem holnap veszek egyet, és kipróbálom valahogy...  ezek szerint addig úgysem mehetek panaszkodni, amíg ezt le nem ellenőrzöm.

Próbálkoztam azzal a neten talált ötlettel is, hogy beállítottam, hogy csak az 5GHz-st használja, de a net nem lett gyorsabb, a laptopom pedig megőrült tőle, szóval ezt gyorsan vissza is állítottam. Más ötlet, ami működhet?

És igen, sok lehet a szomszédos lakásokban a wifi (tégla társasház; a lakás 98 négyzetméter, a modem nagyjából a közepén van az ajtó felett, kb. 2.8 méter magasságban). Mértem laptoppal és mobillal is, és nagyjából az egész lakásban hasonló az eredmény.

Egyéb ötlet, amit még meg lehet próbálni? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...