Kérdés

Üdv nekem olyan problémám lenne hogy az otthoni internet szolgáltatásom 20Mb/s ez egy start csomag és állandóan ingadozik a sávszélesség és kicsit már bosszantó is csináltam 2 képet is az elsőt kb 2 hete mértem 18mbs.jpg

Most meg állandóan ilyeneket mérek ez még a 10Mb/s-hez sincs közel 8mbs.jpgHa esetleg van valakinek valami ötlete vagy tanácsa az üggyel kapcsolatban azt szívesen fogadom előre is köszönöm. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

16 válasz erre a kérdésre

@maxwell1985

Igen, sajnos újra visszavette a szinkront a rendszer. Valószínűleg a vihar miatt vagy továbbra is sokat szakadozott a vonal. Figyelni kellett volna a CRC errorok növekedését és nullázódását, akkor most lehetne tudni, hogy csak a vihar miatti szakadozás miatt történt meg újból a korlátozás vagy van egyéb szakadozás is.  De ha növekedni kezd a CRC error számláló rendesen, akkor biztos hogy van valami. Ha nullázódik, akkor pedig szakad továbbra is. 

1414-en keress valakit, aki tudja mi az hogy SNR lock és meg is tudja oldani, hogy visszaáljon a szinkronod. Persze ha továbbra is szakad, akkor a rendszer megint csak lekorlátozza a sebességet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxwell1985

Tegyél fel újra vonali adatokat, ne speedtest képet.

Állítasd újbol vissza a szinkront és próbáld meg nem kapcsolgatni, hanem folyamatosan működtetni. Ok, hogy áramszünet esetén ez nem megy, de azonkívül ne nagyon kapcsold ki. 

Figyelted a CRC error számláló nullázódását és az ipv4 online duration számlálót a WAN interfészeknél? Volt nullázódás manuális restart nélkül azóta? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát 2 napja voltak kint nálam el mondtam a kollégának mi a probléma meg muttattam neki itt a forumon is a mért eredményeket 

rá kérdeztem erre az újra kábelezés dologra is majd el ment a 2 utcával arébb található központba újra indította onnan a modemet 

a probléma meg oldódott 17-18Mb/s-et mértem utána azóta volt egy áram szünet vihar miatt és 1x magától újra indult a modem azóta

10mbs.jpgez a helyzet én ezt nem értem de kezd már ebből elegem lenni......

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxwell1985

Szivesen. Rendben. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat jövő héten első dolgom lesz hogy szólok nekik

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxwell1985

Nem biztos hogy észreveszed a kis "mikro" szakadásokat. Figyeld a fenti képen látható CRC számlálót. Ha a HGW manuális újraindítása nélkül nullázódik akkor szakad, főleg ha naponta többször is. Ha szakad, akkor jelentsd be, hogy szakad és akkor vizsgálni fogják. Nem kell érte fizetni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Nem szokott szakadozni van már vagy 8-10 éve hogy kötötték a 3 szolgáltatást egyben és ezt SNR lockot le lehet vetetni velük??? és ilyenkor ez díj mentesen történik vagy kell érte fizetni ha kijönnek? V

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: maxwell1985
1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxwell1985

Kaptál egy elég nagy SNR lockot. Szakadozni nem szokott? Elég sok CRC hiba van a letöltés oldalon. Javasolt a teljes ház újravezetékezése (amennyiben elavult már), házon belüli szakasz a lehető legrövidebbre vétele, légkábel, földkábelek vizsgálatának kérése a T-től. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxwell1985

Beírod a böngészőben a HGW IP címét (Ennél a Speedport Enrty 2i tipusnál ez gyárilag 192.168.1.254) és a HGW talpán található Device Username és Password segítségével belépsz, majd az Internet fülre kattintasz. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxwell1985

Bocsánat, nem elég pontosan írtam le, hogy mi kéne. Nem ez kellene, hanem a HGW webes adminisztrációs felületén elérhető DSL információk. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv a fórumon @maxwell1985

Gondolom DSL internet kapcsolatról van szó. Kérlek a HGW felületéről leolvasható információs adatokat mellékelj a sebességmérés mellé. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most