Ugrás a tartalomhoz

autóskártya / e-SIM-es okosóra


Selmo

Ajánlott posztok

Sziasztok!

A Telekomnak van egy un. autóskártya szolgáltatása, ami lehetővé tesz egy hívószámhoz két SIM-kártyát. Ez egy okosóra eSIM-jeként igen hasznos lehet - ha jól gondolom.

A probléma az, hogy ha aktív az "autós" SIM, akkor azon cseng ki. Ennek ugye nagy hátránya, hogy a óra gyenge akkuját hamar lemeríti.

Tudni szeretném, hogy a jelenleg kínált Huawei Watch 2 esetén inaktívvá tehető-e a profil anélkül, hogy az órát kikapcsolnám?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

ilyenre nincs lehetőség.

Az autóskártya lényege, hogy ha beindítod a kocsit és abban bekapcsol a telefon, akkor a kocsi telefonja csengjen ne a mobilod.

Ez egy igen régi konstrukció...

Azt viszont megteheted, hogy az autóskártyát teszed a telefonodba és a sima SIMet az órába....

 

Jelenleg nem nagyon van praktikus eSIM okosórához, de szerintem az igény meg van rá...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Köszi a választ! Tulajdonképpen zseniálisan egyszerű amit javasolsz, fordítva betenni a kártyákat, de lehet hogy a megoldás ennél még egyszerűbb.

Időközben utánanéztem az óra leírásának és a gyenge angol tudásommal arra az eredményre jutottam, hogy ha az óra Bluetooth-szal kapcsolatban van a telefonnal, akkor blokkolja a benne lévő SIM kártyát. Ha ez igaz, akkor az óra  SIM kártyája csak akkor aktiválódik, hogyha az óra lekapcsolódik a telefonról. Ezzel a probléma meg is volna oldva. 

Ez azért is valószínűnek látszik, mert ha elfelejtjük az autóskártyát, akkor is probléma a telefonban és az órában lévő SIM egyidejű használata. 

A kérdés csak az, hogy jól fordítottam-e az angol leírást... :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Selmo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Hello @Selmo, hétvégén megnéztem a cimbim eSIM-es óráját, az ő cimbijének hagyományos SIM-esét, meg beszéltem a Tés kontaktommal is. autóskártyára nem adnak eSIM-et, így ha eSIM-es verziót szeretnél, akkor DuoNetben gondolkodj (logikusabb, mert az autóskártyán nincs net, így csak wifi osztással használhatnád arra az órát, amire kitalálták). ha az autóskártyához ragaszkodsz, akkor viszont hagyományos SIM-es verziót vegyél. ha mégis eSIM-es mellett döntesz, akkor az eSIM profilt ne lődd ki, mert az eSIM csere (gyorsan megvan, meg x darabig ingyenes is, de macera, és előbb-utóbb fizetős lesz) helyette a mobilhálós kapcsolatot állítsd, ahogyan szeretnéd:

Beállítások /Connectivity /Mobile /

OFF – kikapcs, az óra nem a mobilhálón van, ezzel nem merül az akku

Automatic - csak akkor lóg mobilhálón, ha elveszti a telóval a BlueTooth kapcsolatot

ON  - mindig mobilhálón lóg, és merül

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...