Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Huawei HA35-11 Port Forwarding - OpenVPN-hez


BCCS

Kérdés

Üdv,

Tárgyban említett modemmel lenne problémám.
Beállítottam a Port Forwardingot, a 1194-es portra, azonban a portchecker továbbra is azt mutatja, hogy a port zárva van.

Felhívtam a Telekomot, ahol azt az információt kaptam, hogy ez a gyorsító funkciós router port nyitásra nem alkalmas, -így vagy lemondom a gyorsító szolgáltatást és a másik elhelyezett routerrel működni fog a dolog, vagy elfogadom, hogy nem megy.

Ezzel csak az a gond, hogy amint látom itt működik sokaknak a Port Forwarding, tehát működnie kellene az OpenVPN-nek.

Részletesebben leírva:
Huawei HA35-11 modemem mögött van egy TP-Link Archer C5 Router, ezen USB-n csatlakoztatva egy HDD.
Az Archer C5 router beépített funkcióként rendelkezik az OpenVPN szerver lehetőségével.
Dynamic DNS-t megcsináltam, működik.

Az Archer OpenVPN beállításaiban a portnak a 1194-est adtam meg, melyet aztán a Huawei-en Forwardingban beállítottam.

Ezután a konfigurációs fájlt exportáltam, és a klienshez hozzáadtam (természetesen a próba idején nem a belső hálózathoz csatlakozott a kliensgép)

A probléma:

Kikapcsolt Port Forwarding esetében:
Contacting <wan ip>:<port> via TCP
EVENT:WAIT
Server poll timeout, trying next remote entry...
EVENT:RECONNECTING
EVENT:RESOLVE
és újra az elejéről...

Bekapcsolt Port Forwarding esetén:
Contacting <ip>:<port> via TCP
EVENT:WAIT
Transport Error: TCP connect error on '<ddns domain>:<port> (<wan ip>:<port>) Connection refused
...

Tehát a Port Forwarding engedélyezése után valami változik, azonban portchecker még mindig zártnak mutatja a portot, valamint a csatlakozás ugyanúgy nem sikerül.

Előre is köszi a segítséget.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

A C5-ben használhatatlan a VPN . Teszt FTP működött, a Telekomos HGW portforwardja működik. C5-ben FW-t kéne cserélni, de gyári nincs, én Openwrt-t raknék rá. Bonyolultabb dolog, de sokkal használhatóbb cucc lenne a Tplinkből.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@BCCS

Ok én gép előtt vagyok, de privátban írd meg a Teamviewer adatokat és javaslom nyiss meg egy böngészőt, azon nyisd meg mind a szolgáltatói, mind a saját eszköz webes adminisztrációs felületét, egy parancssor felületet. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...