Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV - HDMI audio


zsolee73

Kérdés

Sziasztok,

egy gyakorlati kérdésem volna. Adott egy CICSO 6030 IPTV box, amely HDMI-n keresztül kapcsolódik egy ONKYO erősítőhöz, és az után a TV-hez.

Az a problémám, hogy azon a csatornákon, ahol digitális a hang, sokkal magasabb az audio jelszint, mint azokon, amelyeknél sima. És emiatt csatorna váltáskor óriási hangerő szint különbségeim vannak.
Másnál nem fordul elő ilyen? Lehet ezt esetleg valahol állítani?
Esetleg ha optikain vinném a hangot, az jelenhet megoldást?

Előre is köszönöm, ha valakinek van ötlete.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

13 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2018. 08. 09. at 18:26, zsolee73 írta:

Sziasztok,

egy gyakorlati kérdésem volna. Adott egy CICSO 6030 IPTV box, amely HDMI-n keresztül kapcsolódik egy ONKYO erősítőhöz, és az után a TV-hez.

Az a problémám, hogy azon a csatornákon, ahol digitális a hang, sokkal magasabb az audio jelszint, mint azokon, amelyeknél sima. És emiatt csatorna váltáskor óriási hangerő szint különbségeim vannak.
Másnál nem fordul elő ilyen? Lehet ezt esetleg valahol állítani?
Esetleg ha optikain vinném a hangot, az jelenhet megoldást?

Előre is köszönöm, ha valakinek van ötlete.

Nem vagyok hozzáértő, csak a saját tapasztalatomat írom le. Nálam az SD csatorna hangerejét a box távirányítójával 0 és 25 között lineárisan tudom változtatni. A HD csatornáknál azonban az a helyzet, hogy a 0 hangerőn nincs hang, 1 és 25 között viszont egyformán teljes hangerő van. Az én megoldásom: a box hangereje 25 értéken van, és a hangerő szabályozását a tévéhez optikán csatlakoztatott erősítőn végzem. Így minden csatorna hangereje közel egyforma. Nem teljesen persze, de már elviselhető a váltás.

Megjegyzés: egy telekomos szakember (ügyfélszolgálat által kapcsolt) szerint ilyen a box szoftvere, sőt állítólag így helyes?! Azt javasolta, hogy használjam a box optikai kimenetét, ott a HD csatornákat is vezérli a távirányító. Ha  a tévé egyéb bemenetein is akarnék hangot hallani, akkor két optikai bemenetes erősítő kellene, de nincs olyanom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Évekig ragaszkodtam ahhoz, hogy az erősítő HDMI csatlakozóit használjam, a tévén így nem kellett a HDMI bemeneteket váltogatni, de ez a megoldás értelmetlenné vált, mert csak HD-re alkalmas.

Pár hete lefokoztam az erősítőt, csak az optikai bemenetei kapnak jelet.

Ha ilyen IPTV-s  készüléket kapok, a javasolt megoldást alkalmazom. Jó, hogy erre felkészítettetek, legalább ma délután nem ér meglepetés.

(Azt azért továbbra is furcsállom, hogy 2018-ban létezik olyan tömegesen használt eszköz, aminél a HD csatornák némák vagy maximális hangerőn szólnak, miközben az SD-ken normálisan lehet szabályozni.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
7 órája, Kalimera írta:

Nem terveztem felvételt, máshogy oldom meg.

A „térhangzás” meglepett, 2000 előtt vásárolt tévékben volt ilyen.

Nem találom a Dolby Digital preferencia beállítást és az eredeti nyelv illetve a több hangsáv közötti választási lehetőséget. Lehetséges, hogy nincs is?

Persze értem, de akkor is kerregett, ha nem vett fel :). Sőt ki volt kapcsolva a box :D

Alapvetően én sem a felvétel miatt kértem a felvevős boxot, inkább az élő adás megállítása (bár ez szintén felvétel) amit használok.

A sztereo állásban minden esetben csak a 2 csatornán jön a hang (J-B), míg a  "térhangzás" alatt a több csatorna értendő, és nem a TV-re hanem az audio kimenetre vonatkozik. . Adott esetben az 5.1-es hangot is sztereóra butítja. Térhangzás állásban marad pl. DD 5.1!

De hogy értetted azt, hogy a HDMI csak HD-re alkalmas? Nekem a TrueHD 7.1 hangom is azon keresztül megy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@zsolee73

Átálltam jórészt UHD-s eszközökre. Az erősítő csak HD képet tud kezelni. Hiába van három HDMI bemenete, üresen kell hagynom. Az UHD-s eszközöknek közvetlenül a tévéhez kell kapcsolódniuk, illetve egy 4K-s Switcher segít abban, hogy négynél több készüléket is hozzá lehessen kapcsolni. Ezért kapja az erősítő most már csak a hangot pl. a tévétől. Hang kezelésben továbbra is profi (TrueHD 7.1 Atmos). 

A térhatást beállítva néhány csatornának nagyon fura hangja van, és szerintem nem 5.1-esek. Majd kipróbálom egy biztosan 5.1-es adásnál. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

„Nálam az SD csatorna hangerejét a box távirányítójával 0 és 25 között lineárisan tudom változtatni. A HD csatornáknál azonban az a helyzet, hogy a 0 hangerőn nincs hang, 1 és 25 között viszont egyformán teljes hangerő van.”

Most ez komoly vagy csak valami vicc akar lenni?

Megrendeltem az IPTV-t, igaz az ügyintéző felhívta a figyelmemet, hogy van egy 14 napon belüli következmények nélküli lemondási lehetőségem is.

Lehetséges, hogy olyan eszközt kapok, ahol a HD csatornák némák vagy maximális hangerőn szólnak?

Az utóbbi 15-20 évben tucatnyi műholdas és földi digitális készüléket használtam és egyiknél sem fordult elő a „HD csatornán egyáltalán nincs vagy maximális a hangerő” esemény.

Egyes csatornáknál vannak kisebb nagyobb szintbeli eltérések, de arról még nem is hallottam, hogy csak SD csatornán lehet hangerőt állítani.

"Azokon a csatornákon, ahol digitális a hang, sokkal magasabb az audio jelszint, mint azokon, amelyeknél sima. "

Mi a sima hang?

(A digitális ellentéte az analóg lenne, de az már csak nincs benne.)

DD / DTS helyett sztereó esetleg egy csatornás?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

OldMike, hát ez hihetetlen, álmomban sem jutott volna eszembe, de ez a megoldás..... Köszönöm!!!!

Nekem a box HDMI kimenete megy az erősítőre, onnan a TV-re. Valóban, az SD csatornák szintje így beszabályozható a HD csatornák hangerő szintjére.

Kalimera, nem lesz gond. Ha egyből TV-re kötöd, akkor minden csatorna egyforma lesz.

Csak ha külön erősítőt használsz, akkor az OldMike által leírtakat kell alkalmazni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
26 perce, Kalimera írta:

Megérkezett a TTI STB-3112 CDA készülék.
Nincs hangerő beállítási probléma.

 

Annyit tennék még hozzá, hogy amit írtam az cisco STB-re vonatkozik (Tatungom még nem volt). A cisco hangbeállításnál választani lehet a Sztereó és a Térhangzás között. A leírtak a Térhangzás esetére vonatkoznak, a Sztereónál nem tapasztaltam ezt a "különlegességet". Viszont a saját szubjektív megítélésem szerint a Térhangzás esetén sokkal jobb a hangzás dinamikája, ezért használom inkább azt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, Kalimera írta:

Megérkezett a TTI STB-3112 CDA készülék.
Nincs hangerő beállítási probléma.

 

Hú nekem is ilyet hoztak először. Az elsőt két nap után cseréltettem ki, mert kikapcsolt állapotában is folyamatosan kerregett a merevlemeze, mintha a szú rágta volna a parkettát. ***** idegesítő volt.

A második már  bírt 1 hónapot, aztán lett merevlemez hibája.

Ez a CISCO 6030 darabra komolyabbnak tűnik, de majd kiderül :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem terveztem felvételt, máshogy oldom meg.

A „térhangzás” meglepett, 2000 előtt vásárolt tévékben volt ilyen.

Nem találom a Dolby Digital preferencia beállítást és az eredeti nyelv illetve a több hangsáv közötti választási lehetőséget. Lehetséges, hogy nincs is?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...