Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Port forwarding nem működik


Johnny_22

Kérdés

Sziasztok!

A következő problémám lenne: Van egy Sagemcom modemem amit kaptam, illetvet van mögötte egy saját router, egy öregecske TP-Link. Portot szeretnék nyitni, hogy külső hálózatból be tudjak ssh-zni az otthoni szerveremre. Próbáltam a standard 22-es portot, majd elkezdtem egyre feljebbi tartományokban kísérletezni, de nem jön létre a kapcsolat (ssh debugból is csak annyi látszik, hogy hangel a connecting-nél) Esetleg az lehet a baj, hogy a port forwardingot a Sagemcom-on is meg kell csinálni? (Egy korábbi portnyitás működött egy másik szerviz számára, amit csak a TP-Linken állítottam be). Ha nem, akkor milyen irányban próbálkozzak?

A válaszokat előe is köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Hátha segít, próbáld ki ezt az oldalt: http://www.whatsmyip.org/port-scanner/

Fontos, hogy az oldal csak akkor ad jó eredményt, ha otthon a routered mögött lévő valamelyik gépről használod. Ugye mivel NAT-olsz ezért mindegy melyik otthoni gépeden használod ezt a weboldalt. A lényeg, hogy a weboldal port scannelni fogja az általad megadott portot és ha jól van minden beállítva, akkor zöld színnel ezt jelezni fogja. Ha sárga, akkor a port nem érhető el időtúllépés miatt, ha szürke, akkor tűzfalazva van az adott port és erről icmp csomagot dob vissza a tűzfal.

A használata, a Custom Port Test -> Port number-hez írj be mondjuk 22-öt (ssh) és így megpróbálja scannelni a 22-es portod. Ha jól van beállítva a NAT, akkor eljutnak a csomagok a belső router wan portjához vagy az egyik gépedhez, a NAT beállításoktól függően.

Az eredmény alapján már talán könnyebb arra következtetni, hogy hol lehet a probléma.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a választ, segített!

Kis kiegészítés a hasonló problémával küzdőknek: A sagemcomon, illetve a "saját" routeren is meg kell csinálni a port forwardingot. A saját példámon keresztül:

Sagemcom : külső IP (ISP-től kapott) <valami>, belső IP 192.168.0.1,

TP-LINK: külső IP 192.168.0.100, belső IP 192.168.1.1 ( a hálózaton lévő eszközök tőle kapják az IP-t, a 192.168.1.X tartományban)

Kívülről elérendő szerver: 192.168.1.200

Metódus:

1. Sagemcom-on port forward: A kívülről az Y portra érkező kérést a TP-LINK külső IP-jére forwardolni (192.168.0.100)

2. TP-LINK-en az Y portra érkező kérést a szerver IP-jére továbbítani: 192.168.1.200

 

Ennyi, remélem másoknak is hasznos lesz.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem lehet, hogy a külső  (46.x.x.x) IP címed megváltozott?

Amúgy én a helyedben a tp-link van oldali lábát (192.168.0.100) dmz-be raknám. Ezt a Sagem modemben tudod beállítani. Így nem kell minden port átirányítást (DNAT) 2x beállítani, elég lesz csak a tp-link routerben.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: oddman
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, oddman írta:

Nem lehet, hogy a külső  (46.x.x.x) IP címed megváltozott?

Amúgy én a helyedben a tp-link van oldali lábát (192.168.0.100) dmz-be raknám. Ezt a Sagem modemben tudod beállítani. Így nem kell minden port átirányítást (DNAT) 2x beállítani, elég lesz csak a tp-link routerben.

Igen megváltozott, de no-ip-t használok, hostnév alapján meg is találom, port szkennerrel rá is néztem, és nyitva van a port...Az összes config/IP kiosztás a LAN-on pedig változatlan, szóval kicsit tanácstalan vagyok :/

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Köszönöm a tippeket, azt hiszem megvilágosodtam: Mindkét routerben bekonfiguráltam a DDNS-t, és a blackout után olyan sorrendben tértek magukhoz, hogy a belső router IP címe került regisztrálásra...(192.168.0.12).  Mivel csak kulcsos autentikáció van engedélyezve, kizárólag a telefonomról próbálkoztam juiceSSH-val...most megpingettem a céges gépről és akkor láttam, hogy hoppá van...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...