Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Melyik Router alkalmas az IPTV támogatására?


Raelag17

Kérdés

Sziasztok!

A jövőben szeretnek vásárolni egy olyan routert ami bírja vezetékesen és vezetek nélküli az 500 netet, valamint lehet-e olyan router amin IPTV működik vagy is lehet hozza Set Top BOX-ot csatlakoztatni.
Mondta a Telekomos szerelő,, hogy ezek 10-30 ezer közt mozognak, tudnátok esetleg nekem ajánlani ilyen routert?
Vagy esetleg van valakinek tapasztalata? Szívesen meghallgatom!

Köszönöm a válaszokat!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Raelag17
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

19 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

@Raelag17

(Optikai) 500-ashoz olyan digitális eszközt kapsz, ami a célnak eleve bőven megfelel.
Nagy valószínűséggel Sagemcom F@ST 5655V2 DTAG lesz.
(4 Port = 3 IPTV + 1 Switch vagy PC)
https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/digitalis-eloszto-sagemcomfst5655-hasznalati.pdf
1000/1000-essel használom.
A vezeték nélküli részére itt sokan panaszkodnak, de nálam ezzel sincs probléma.
Igaz csak tartalékként üzemel az 5 GHz-es Sagemcom WiFi.
Ha nincs áram, nem működik a vezetékes telefon!
Érdemes egy külön szünetmentesre tenni, ami szükség esetén több óráig képes üzemeltetni, és így a vezetékes telefon mellett használhatod a Sagemcom WiFi-t is.

Itt írtam le, hogy milyen plusz eszközöket használok hozzá:

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@Raelag17

Úgy érti, hogy a jelenlegi koax kábelen nyújtott internet szolgáltatásod cseréled e optikai kábelen nyújtott internet szolgáltatásra. 

@Kalimera

Van ahol már koaxonnis elérhető az 500 mbps, nem feltétlenül kell optikára váltani. 

Aholbpedig koax van ott ritkán van mellette optikai szál is. Azaz koaxosoknál nem jellemző az optikára váltás. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@Raelag17

A gyártó oldalán RT-AC58U-nál nem szerepel az IPTV támogatás, szóval ez kihuzatjuk.

A másik ASUS RT-AC66U ez is megfelel de itt figyelni kell, hogy a hardver verzió B1 legyen, erősebb 2 magos processzor van benne ( 1GHz ) mint a nem B1-ben ami csak 1 magos és 600MHz-es.  Itt a legolcsóbb jelenleg a B1-es. Egyébként, ha neten rendeled bármelyik boltból és nem tetszene akkor visszaküldheted 14 napon belül és vissza utalják a pénzt. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

https://www.asus.com/hu/Product-Compare/

https://www.arukereso.hu/router-c3144/fn:termekek-osszehasonlitasa:asus-rt-ac66u-ac1750-p105280141,asus-rt-ac58u-p347430796/

 

Én ezt a kettőt néztem ha minden igaz mind2 támogatja az IPTV-t és valamilyen szinten olcsóbb is szerinted megfelelne a célra?:D @Roli82

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Raelag17
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...