Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Forza Horizon 4 DNS hiba


Omatee

Kérdés

Sziasztok!

Adódott egy probléma a mai napon megjelent Forza Horizon 4 játékkal T-s hálózaton. 

A csatolt képen látható hibával dobja el a játék online részéhez való csatlakozást. A játék hivatalos fórumát böngészve összeakadtam jó pár magyar Telekomos internetet használóval, akik egytől egyik ugyanezzel a hibával találkoztak. Sokaknak ZTE Speedport Entry 2i eszköze van, akad aki az optikás Huawei eszközt használja. 

Az én részemről próbáltam PPPoE passthrough módba tenni az eszközt és egy másik routert ráengedni, benne a szükséges nyitott portokkal, semmi eredménye. Egy barátommal egy utcányira lakunk egymástól, ugyanazon a telekomos gerincen vagyunk, viszont neki más szolgáltató adja az internetet, (*****) szó nélkül működik nála a játék. Megpróbáltam az ő hálózatán az én gépem, szintén egyből feltalált, az övé viszont nálam ugyanúgy hibát dobott. A játék előző része most is hibátlanul működik, pedig ugyanúgy Xbox applikáción keresztül csatlakozik. Az applikáció hálózati diagnosztikája mindent tökéletesnek mutat.

Sajnos nem egyedi esetről van szó, a fórumokat látva több ezer ember küzd ezzel a magyar és külföldi Telekomos szolgáltatóknál egyaránt.

Valami ötlet milyen úton lehetne felvenni a kapcsolatot egy olyan részleggel a T-nél, aki érti is miről van szó, nem csak a sablon válaszokat adja a kérdéseimre?  Sajnos a telefonos ügyfélszolgálatnál ott megállt a történet mi az hogy DNS, mikor a NAT szót kiejtettem pedig síri csend lett a túloldalon, úgyhogy abba az irányba nem szeretnék menni.

FH4 hiba.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 191
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
1 órája, Omatee írta:

Most kaptam egy választ a Telekom-tól, próbáljon csatlakozni, akinek eddig nem működött. Amint hazaértem ellenőrzöm én is, frissitem a hozzászólásom. 

Screenshot_20181008-131108_Messenger.jpg

Ellenőriztem, sajnos a helyzet változatlan. Jeleztem feléjük, hogy kérném a hiba további kivizsgálásának folytatását. Reméljük mielőbb megoldódik a probléma. A korábbi részek online kapcsolata változatlanul működik most is nálam.
A hivatalos ForzaMotorsport fórumot nyomon követve jelentkeztek már Ukrán és Romániai szolgáltatókkal rendelkezők is ugyanezzel a hibával. Ott annyit sikerült kideríteni, hogy egy Frankfurti központon keresztül van route-olva a szolgáltatás és az ő esetükben ott akad meg a dolog. Nem tudom a mi esetünkben ez mennyire lehet mérvadó. Remélem az illetékesek olvassák ezeket a fórumbejegyzéseket is és talán segítségükre lehetnek ezek az információk.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát szerintem nem nagyon foglakoznak a dologgal!Szerintem nagy ívből sz******k az egészre!Egy hét alatt semmi sem változott itt magyarországon!A külföldi szolgáltatók rá tudtak jönni a probléma okára itt nem?Megkérdeztem az emberkét a t-mobilnál hogy áll a munkafolyamat és azt mondta "hogy még nem sikerült rájönni a hiba okára"!Ui:, Ha olvasnák a fórumot akkor már nem itt tartanánk! 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szeki
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez amúgy lassan 6 napja tart és még mindíg vizsgálódnak?Ha minden így működne leállna a világ!! Ideje volt remélem ma még megoldódik! És aki úgy gondolja hogy ***** vagy netán csak türelmetlen vagyok NEM! Csak egyre több hiba van a telekommal(nem csak ezzel) és 1 hétig agyalnak hogy mit kéne csinálni!Az embernek egy idő után tele lessz a pohár!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szeki
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

nálam sem működik továbbra sem a multi...az igazi ok megtalálása még várat magára ezek szerint.. mellesleg iszonyú lassú minden más is.. pl. az aukciós ház.. ellenben T-mobile-ról gyors és hibátlan minden... a hiba csak a home internetet érinti a telekomon belül 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tsteve
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv! Csatlakozom a hordához, a forza horizon 4 online session / horizon life-hoz képtelenség az általuk szolgáltatott nettel. Ideje lenne orvosolni mert európában akinek Telekomos nete van annak mindnek ez a hiba van. Sokan több mint 35 000 Ft-ot adtak ki a játékért és nem tudját a játékot használni teljes egészében. Ideje lenne felvenni a kapcsolatot a Microsoft-al hogy mit kéne tenni, nem csak vakarni a fejünket egy hétig hogy akkor most mi a hímvesszőt csináljunk. Ha az a válasz érkezne hogy cseréljünk szolgáltatót akkor szinte csődbe menne a magyar telekom cég (lehet erős túlzás de nem érdekel). 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez nem tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni de igazad van! 

8 perce, dmk_snd írta:

Üdv! Csatlakozom a hordához, a forza horizon 4 online session / horizon life-hoz képtelenség az általuk szolgáltatott nettel. Ideje lenne orvosolni mert európában akinek Telekomos nete van annak mindnek ez a hiba van. Sokan több mint 35 000 Ft-ot adtak ki a játékért és nem tudját a játékot használni teljes egészében. Ideje lenne felvenni a kapcsolatot a Microsoft-al hogy mit kéne tenni, nem csak vakarni a fejünket egy hétig hogy akkor most mi a hímvesszőt csináljunk. Ha az a válasz érkezne hogy cseréljünk szolgáltatót akkor szinte csődbe menne a magyar telekom cég (lehet erős túlzás de nem érdekel). 

Épp most, Szeki írta:

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szeki
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello!

Nekem ugyanez a dns szerver hiba van a játék megjelenése óta.Próbáltam google dns szerverrel,de ugyanúgy jelentkezik a hiba.

Azt olvastam,hogy Ukrajnában,Németországban és még pár helyen jelen van ez a probléma.

Xbox one S-en játszom/játszanék ha menne.

IMG_20181003_001853.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Adamsfamily
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, Adamsfamily írta:

Hello!

Nekem ugyanez a dns szerver hiba van a játék megjelenése óta.Próbáltam google dns szerverrel,de ugyanúgy jelentkezik a hiba.

Azt olvastam,hogy Ukrajnában,Németországban és még pár helyen jelen van ez a probléma.

IMG_20181003_001853.jpg

Igen sajnos még mindíg fenn áll a probléma!Ebbe csak az a legnagyobb gond hogy nem is látszik hogy intézkednének!Tegnap twitteltek egy posztot hogy tudnak róla és megkezték a kivizsgálást!De az az elötti 5 nap alatt sz***k bele!De amikor csúszok a csekkel nefélj már kapom az sms-t és telefont hogy mivan!Nembaj még két hét és lejár a hűség azt megyek át a digihez mert ami itt van az vicc! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, Szeki írta:

Igen sajnos még mindíg fenn áll a probléma!Ebbe csak az a legnagyobb gond hogy nem is látszik hogy intézkednének!Tegnap twitteltek egy posztot hogy tudnak róla és megkezték a kivizsgálást!De az az elötti 5 nap alatt sz***k bele!De amikor csúszok a csekkel nefélj már kapom az sms-t és telefont hogy mivan!Nembaj még két hét és lejár a hűség azt megyek át a digihez mert ami itt van az vicc! :)

Az a baj,hogy az elmúlt 11 napban 3 ticket-et írtam a Forza support-nak.Az elsőt megoldottnak jelölték azzal,hogy nézzem meg a multiplayer connection test-et.A második ticket-re annyit reagáltak,hogy utánanéznek(ez 9 napja volt).A microsoft support még csak reagálni se reagált.

Azt látom,hogy megkapták a pénzünket és ***** mi van utána.Refund-olni se lehet a játékot,mert az elején több,mint 2 órát kell játszanod vele,hogy ez a hiba kiderüljön,mert nem enged multizni,amíg nem jutsz el egy pontig az elején.Lehúzós ***** ez a Microsoft.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 perce, Adamsfamily írta:

Az a baj,hogy az elmúlt 11 napban 3 ticket-et írtam a Forza support-nak.Az elsőt megoldottnak jelölték azzal,hogy nézzem meg a multiplayer connection test-et.A második ticket-re annyit reagáltak,hogy utánanéznek(ez 9 napja volt).A microsoft support még csak reagálni se reagált.

Azt látom,hogy megkapták a pénzünket és ***** mi van utána.Refund-olni se lehet a játékot,mert az elején több,mint 2 órát kell játszanod vele,hogy ez a hiba kiderüljön,mert nem enged multizni,amíg nem jutsz el egy pontig az elején.Lehúzós ***** ez a Microsoft.

Nem tudom pontosan hogy mi lehet a hiba de szerintem erröl a turn10 és a microsoft(részben) nem tehet a telekom-al van valami problematika mert ukrajnában illetve romániában is ez a probléma! A digisek illetve a upici-ek(kicsillagozná)probléma nélkül játszanak ha a microsoft és a turn10 lenne a hibás akkor náluk sem menne sztm!Mondom nem értek hozzá és lehet hogy nincs is igazam de szerintem itt a telekom a hunyó!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szeki
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Szeki írta:

Nem tudom pontosan hogy mi lehet a hiba de szerintem erröl a turn10 és a microsoft(részben) nem tehet a telekom-al van valami problematika mert ukrajnában illetve romániában is ez a probléma! A digisek illetve a upici-ek(kicsillagozná)probléma nélkül játszanak ha a microsoft és a turn10 lenne a hibás akkor náluk sem menne sztm!Mondom nem értek hozzá és lehet hogy nincs is igazam de szerintem itt a telekom a hunyó!

21 órája, tsteve írta:

nálam sem működik továbbra sem a multi...az igazi ok megtalálása még várat magára ezek szerint.. mellesleg iszonyú lassú minden más is.. pl. az aukciós ház.. ellenben T-mobile-ról gyors és hibátlan minden... a hiba csak a home internetet érinti a telekomon belül 

Figyelj, a Telekom oldalán annyi lehet a hiba, hogy nincsenek nyitva a játék online részéhez szükséges portok, vagy valami gond van a DNS-címmel, vagy az IPv4/6 cuccokkal. A Forza Horizon 3 ugye működik +vannak olyanok, akik nem telekomosak mégis ***** a játék. A Microsoft oldalán is lehet valami, de a nagyobb része a Telekom oldalán van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

bízzuk a telekom-ra a hiba okának megtalálását.. mindenki számára egyértelmű hogy ott a hiba... nyomozza is már ezt a telekom napok óta, s reméljük eredmény is lesz hamarosan.. találgatni meg teljesen felesleges, de minél több infót adjunk nekik.. ezert fontos infó pl. hogy T-mobile-ról jó a fh4

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tsteve
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 perce, krisz9914 írta:

Figyelj, a Telekom oldalán annyi lehet a hiba, hogy nincsenek nyitva a játék online részéhez szükséges portok, vagy valami gond van a DNS-címmel, vagy az IPv4/6 cuccokkal. A Forza Horizon 3 ugye működik +vannak olyanok, akik nem telekomosak mégis ***** a játék. A Microsoft oldalán is lehet valami, de a nagyobb része a Telekom oldalán van.

Azért a Microsoft se egy szent.Náluk vagy nincs béta teszt,vagy lesz***ák,hogy mit mondanak a teszterek.

Ha 2 héttel megjelenés előtt lett volna egy nyílt béta,akkor senkinek nem lenne gondja,mert indulásra ki tudták volna javítani.De ez is szánalmas,hogy nekünk,mint vásárlónak kell rimánkodnunk a fejlesztőnek,a szolgáltatónak és a kiadónak,hogy ugyan kezdjen már valamit a sz**ával,ha már a pénzt elfogadta érte.30 ezer azért elég sok pénz egy olyan játékért,ami csak félig működik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Srácok engem ilyen 2órával ezelött beengedett a hotizon life-ba! Lenyomtuk a haverommal a forzathon eventet  meg ökörködtünk de koop versenyeket nem engedett csinálni se csatlakozni!Most meg már a horizon life-ba se enged be ugyan azzal a hibával kidob!Konvojba próbáltuk és úgy ment de hogy miért csinálta nem értem!Lehet hogy már állítgatnak valamit azt azért sikerül nem tudom!Javaslom probáljátok meg ha versenyezni nem is de szorakozni  tudtok egymással! 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szeki
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, tocsa100 írta:

Az    avast secureline  próbaverzióval / 7napos/ próbáltam. Működik . Gyors . Az igaz hogy 7 napig, de utánna is meglldható- gondolom.  Budapestre hozta a helyet, ott is hagytam . Egy próbát megér. 5 perc az gész, és nagyon egyszerű. 

Én sajna nem tom megcsinálni xbox-on játszok! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, Gergo10000 írta:

Sziasztok! Hihetetlen, hogy ez a próblema már nem oldható meg másfél hete. Valakinek van valami ötlete a probléma kiküszöbölésére Xboxon?

Előre is köszönöm.

Reggel kaptam választ az egyik ticket-re.Azt mondták,hogy tudnak a problémáról és dolgoznak az ügyön.Ha meg van a megoldás,akkor a forzamotorsport.net-en jelzik.

Szóval sanszos,hogy náluk van a hiba.Minden más megy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...