Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Forza Horizon 4 DNS hiba


Omatee

Kérdés

Sziasztok!

Adódott egy probléma a mai napon megjelent Forza Horizon 4 játékkal T-s hálózaton. 

A csatolt képen látható hibával dobja el a játék online részéhez való csatlakozást. A játék hivatalos fórumát böngészve összeakadtam jó pár magyar Telekomos internetet használóval, akik egytől egyik ugyanezzel a hibával találkoztak. Sokaknak ZTE Speedport Entry 2i eszköze van, akad aki az optikás Huawei eszközt használja. 

Az én részemről próbáltam PPPoE passthrough módba tenni az eszközt és egy másik routert ráengedni, benne a szükséges nyitott portokkal, semmi eredménye. Egy barátommal egy utcányira lakunk egymástól, ugyanazon a telekomos gerincen vagyunk, viszont neki más szolgáltató adja az internetet, (*****) szó nélkül működik nála a játék. Megpróbáltam az ő hálózatán az én gépem, szintén egyből feltalált, az övé viszont nálam ugyanúgy hibát dobott. A játék előző része most is hibátlanul működik, pedig ugyanúgy Xbox applikáción keresztül csatlakozik. Az applikáció hálózati diagnosztikája mindent tökéletesnek mutat.

Sajnos nem egyedi esetről van szó, a fórumokat látva több ezer ember küzd ezzel a magyar és külföldi Telekomos szolgáltatóknál egyaránt.

Valami ötlet milyen úton lehetne felvenni a kapcsolatot egy olyan részleggel a T-nél, aki érti is miről van szó, nem csak a sablon válaszokat adja a kérdéseimre?  Sajnos a telefonos ügyfélszolgálatnál ott megállt a történet mi az hogy DNS, mikor a NAT szót kiejtettem pedig síri csend lett a túloldalon, úgyhogy abba az irányba nem szeretnék menni.

FH4 hiba.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 191
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
12 órája, tocsa100 írta:

Az    avast secureline  próbaverzióval / 7napos/ próbáltam. Működik . Gyors . Az igaz hogy 7 napig, de utánna is meglldható- gondolom.  Budapestre hozta a helyet, ott is hagytam . Egy próbát megér. 5 perc az gész, és nagyon egyszerű. 

Nálam ez a módszer működik! Hatalmas pacsi, köszönöm a bejegyzésed! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

pl. t-mobilról valóban megy megosztva xbox-on is hiba nélkül.. többször írtuk már itt.. azt azonban nagyon nem értem, miért nem veszi fel a kapcsolatot a telekom hozzáértő rendszermérnök csapata a forza szervereket működtető céggel és miért nem zárják rovidre a problémát végre... továbbra is fennáll a hiba xbox esetén 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, tsteve írta:

pl. t-mobilról valóban megy megosztva xbox-on is hiba nélkül.. többször írtuk már itt.. azt azonban nagyon nem értem, miért nem veszi fel a kapcsolatot a telekom hozzáértő rendszermérnök csapata a forza szervereket működtető céggel és miért nem zárják rovidre a problémát végre... továbbra is fennáll a hiba xbox esetén 

Pesze tudom én is xbox -on játszanék vele a netem nem T home-os hanem egy helyi internet szolgáltató de látszólag valahogy rajtuk keresztül megy mert nekem sem jó. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello, csak a partvonalról, ugye ezt a hibát a Microsoftnak (a játék és az XBox helpdeskjein) is toltátok? azért kérdezem, mert a Google alapján úgy látom, hogy ez már a hármasnál is gond volt, és a fórumokon jelzők alapján internet szolgáltató független (lehet, hogy csak bizonyos szolgáltatóknál jelentkezik, de biztosan többnél). meg a Microsoftét nem, de a másik, hasonlóan működő óriás, a Google támogatási rendszerét volt szerencsétlenségem megismerni, a szerződéses, vállalat to vállalat támogatás szint is katasztrófa (jópofa, de a gyorsaságot, európai munkamorált, logikát hírből sem ismerő indiai csókák), nemhogy a hasonló, user to vállalat szint :( szóval ha csak a Ténél jelzitek, akkor biztosan dolgoznak ugyan rajta, de sokszor annyi ideig tart, mint ha a Microsoft a saját bőrén is érzi a hibát jelző tömeget :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Engem már nem is érdekel!Tök mindegy kinek a hibája vagy nem sz***r az egész!Ahogy a microsoft ugyan úgy a telekom is sz***k bele nekem ez a meglátásom!Meg megy az egymásra újjal mutogatás hogy kinek a hibája!Am szerintem ha a telekom felhívná vagy leveleznének a microsoft-al és nem nekünk kellene irogatni(mert a userekre sz****k)talán lenne megoldás!Szerencse hogy a gamepasst vettem meg és nem a 20000ft-os illetve a 30000ft-os kiadást! Ui:.a telekomnak is csak 6 nap után esett le hogy vizsgálodni kellene nem más nap szóval ennyit a telekomról! :) Majd talán 1 hónap múlva játszhatunk! :) Pacsi :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Adamsfamily írta:

A microsoft lesz**ja.Jelentettem nekik és belinkelték a forza oldalát.Jeleztem a forza support oldalán,a forza twitterén.

Igen, ezért írtam a fentieket, mert erre számítottam én is. viszont ha sokan megteszitek ugyanezt, akkor előbb-utóbb összeáll bennük a kép, hogy emelni kell a prioron. úgy meg nem a következő fejlesztésben foglalkoznak vele (talán), hanem azonnal és azonnal segítenek a hozzájuk forduló szolgáltatóknak is (ha kell)

1 órája, Adamsfamily írta:

Amúgy a microsoft pár hónappal ezelőtt eléggé leépítette az ügyfélszolgálatát és meghagyta az önkénteseket,akik MS cuccokért dolgoznak.

Ha írsz is nekik ott van,hogy "a gamer answers".

alapvetően nem rossz elgondolás, a fórum is ilyen (mi ügyfelek vagyunk, nem Tések). viszont ahogyan gondolom ők sem, mi sem látunk ügyféladatokat, így erre mellettünk ott vannak a Té normál ügyfélszolgálatai, amit az előbbiek miatt tök gáz lenne levágni

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, tsteve írta:

mégegyszer tehát: t-mobile-ról tökéletes a fh4.. gyors és hibátlan.. csak a madzagos telekom net esetén van gond.. lehet hibáztatni a Microsoft-ot is persze, de minek.. a T-nél a labda

Ez nagyon érdekes!Nálad lehet hogy jó de nálam kábellel vagy anélkül is ugyanolyan rossz kezdetektől fogva!Lehet hogy te szerencsés ember vagy!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

ez valóban érdekes.. én most is t-mobile-ról multizok jobb híján... és remekül megy most is... inkább te lehetsz peches sztem, mert mások is írták több fórumon, hogy T-mobile-ról és egyéb mobil szolgáltatók esetén is prímán megy a fh4... nálad talán egyéb gond is lehet esetleg... madzagos telekom netről viszont valóban egyre reménytelenebb a helyzet... 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tsteve
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2018. 10. 12. at 21:15, tsteve írta:
Ekkor: 2018. 10. 12. at 21:49, tsteve írta:

ez valóban érdekes.. én most is t-mobile-ról multizok jobb híján... és remekül megy most is... inkább te lehetsz peches sztem, mert mások is írták több fórumon, hogy T-mobile-ról és egyéb mobil szolgáltatók esetén is prímán megy a fh4... nálad talán egyéb gond is lehet esetleg... madzagos telekom netről viszont valóban egyre reménytelenebb a helyzet... 

Neked volt igazad hibás volt a routerem!Mostmár jóú  de kábelről nem nagyon! 

Ekkor: 2018. 10. 12. at 21:15, tsteve írta:

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, genyogabi írta:

+1 ! Köszi.

 

Amúgy elég nagy vicc ezért h az ISP is csak vakarózik valamint a Microsoft is. Ezekszerint nem lesz semmi ? :D

 

Hát nemtudom, de jobb félni, mint megijedni. 1 hónap csak elég lesz arra, hogy orvosolják a problémát. Bár ebből ítélve, hogy egy héttel később is ugyan ott vagyunk, ahol voltunk annyi sem..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, DudiVok írta:

Hát nemtudom, de jobb félni, mint megijedni. 1 hónap csak elég lesz arra, hogy orvosolják a problémát. Bár ebből ítélve, hogy egy héttel később is ugyan ott vagyunk, ahol voltunk annyi sem..

Válaszoltak a ticketre.

" Hello,

I just wanted to give you an update and let you know that this is a known issue and we are currently investigating. I am marking this ticket as closed and we will post an update to the support pages and forums once this matter is resolved.

Thank you for letting us know! 
 

Forza Support"

Megpróbálom azért egy régebbi Win10-el , sokan azt mondják van egy update ami bezavar neki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Én október 3.án vettem meg a játékot ( XboxOne ) és azóta sem sikerült egyszer sem csatlakozni a Telekomos netről az onlinehoz. 

Sagecomm F@st 5655v2 modemmem van. 

Se kábelen se wifin nem megy. 

Olvastam valahol, hogy az ipsec bekapcsolása megoldás lehet de az sem volt jó megoldalás rá. 

Ami vicc hogy T-e-l-e-n-o-r-os mobilnetről hibátlanul üzemel. 

Kíváncsi leszek mikor lesz változás az ügyben ha a telekom valóban foglalkozik ezzel a hibával. ( Bár nem hiszem. )

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kreuz39
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, kreuz39 írta:

Sziasztok!

Én október 3.án vettem meg a játékot ( XboxOne ) és azóta sem sikerült egyszer sem csatlakozni a Telekomos netről az onlinehoz. 

Sagecomm F@st 5655v2 modemmem van. 

Se kábelen se wifin nem megy. 

Olvastam valahol, hogy az ipsec bekapcsolása megoldás lehet de az sem volt jó megoldalás rá. 

Ami vicc hogy T-e-l-e-n-o-r-os mobilnetről hibátlanul üzemel. 

Kíváncsi leszek mikor lesz változás az ügyben ha a telekom valóban foglalkozik ezzel a hibával. ( Bár nem hiszem. )

Az a vicc, hogy nekem 25.-e óta megvan és azóta nem bírunk haverral, csak VPN-el multizni PC-n. Mind a kettőnknek a jó öreg Speedport entryje van. Sok megoldást írtak, bár telekomnál eleve probléma van szóval szinte bármit csinálsz akkor is csak a problémák egy részét oldod meg vele maximum(egyedül a teredot érdemes megnézned boxon). A nagyobb vicc amúgy meg az, hogy van akinek meg a telekomos mobilnettel is megy, csak kábelessel nem. Tuti nem hatalmas a probléma ami fennáll itt a telekomnál se, csak nem fő prioritása épp ennek a kijavítása, elvégre minden más meg működik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, DudiVok írta:

Az a vicc, hogy nekem 25.-e óta megvan és azóta nem bírunk haverral, csak VPN-el multizni PC-n. Mind a kettőnknek a jó öreg Speedport entryje van. Sok megoldást írtak, bár telekomnál eleve probléma van szóval szinte bármit csinálsz akkor is csak a problémák egy részét oldod meg vele maximum(egyedül a teredot érdemes megnézned boxon). A nagyobb vicc amúgy meg az, hogy van akinek meg a telekomos mobilnettel is megy, csak kábelessel nem. Tuti nem hatalmas a probléma ami fennáll itt a telekomnál se, csak nem fő prioritása épp ennek a kijavítása, elvégre minden más meg működik.

Csak nem értem, hogy alapvetően ha DNS hibát ír ki es nem találják a telekomnál akkor miért nem módosítják a szerver dns címét. Nem lehet hogy azzal változna a probléma? :/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, kreuz39 írta:

Csak nem értem, hogy alapvetően ha DNS hibát ír ki es nem találják a telekomnál akkor miért nem módosítják a szerver dns címét. Nem lehet hogy azzal változna a probléma? :/

A dns-t te is meg tudod adni,de teljesen mindegy,mert a google dns szerverével se működik.Valami teljesen más dolog áll a hiba mögött,mert vpn szerverről csatlakozva működik.

Amikor átírtam a dns szerver ip címét egyetlen olyan alkalom volt,hogy nem dns hibát írt.A telekomos routerben is átírtam a dns-t.Úgyse volt jó.

Unokatesómnak telekomnál is megy,viszont minden online verseny után kidobja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...