Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Forza Horizon 4 DNS hiba


Omatee

Kérdés

Sziasztok!

Adódott egy probléma a mai napon megjelent Forza Horizon 4 játékkal T-s hálózaton. 

A csatolt képen látható hibával dobja el a játék online részéhez való csatlakozást. A játék hivatalos fórumát böngészve összeakadtam jó pár magyar Telekomos internetet használóval, akik egytől egyik ugyanezzel a hibával találkoztak. Sokaknak ZTE Speedport Entry 2i eszköze van, akad aki az optikás Huawei eszközt használja. 

Az én részemről próbáltam PPPoE passthrough módba tenni az eszközt és egy másik routert ráengedni, benne a szükséges nyitott portokkal, semmi eredménye. Egy barátommal egy utcányira lakunk egymástól, ugyanazon a telekomos gerincen vagyunk, viszont neki más szolgáltató adja az internetet, (*****) szó nélkül működik nála a játék. Megpróbáltam az ő hálózatán az én gépem, szintén egyből feltalált, az övé viszont nálam ugyanúgy hibát dobott. A játék előző része most is hibátlanul működik, pedig ugyanúgy Xbox applikáción keresztül csatlakozik. Az applikáció hálózati diagnosztikája mindent tökéletesnek mutat.

Sajnos nem egyedi esetről van szó, a fórumokat látva több ezer ember küzd ezzel a magyar és külföldi Telekomos szolgáltatóknál egyaránt.

Valami ötlet milyen úton lehetne felvenni a kapcsolatot egy olyan részleggel a T-nél, aki érti is miről van szó, nem csak a sablon válaszokat adja a kérdéseimre?  Sajnos a telefonos ügyfélszolgálatnál ott megállt a történet mi az hogy DNS, mikor a NAT szót kiejtettem pedig síri csend lett a túloldalon, úgyhogy abba az irányba nem szeretnék menni.

FH4 hiba.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 191
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
2 órája, Adamsfamily írta:

A dns-t te is meg tudod adni,de teljesen mindegy,mert a google dns szerverével se működik.Valami teljesen más dolog áll a hiba mögött,mert vpn szerverről csatlakozva működik.

Amikor átírtam a dns szerver ip címét egyetlen olyan alkalom volt,hogy nem dns hibát írt.A telekomos routerben is átírtam a dns-t.Úgyse volt jó.

Unokatesómnak telekomnál is megy,viszont minden online verseny után kidobja.

Akkor Ő egy fokkal jobb helyzetben van mint mi egy jópáran. 

33 perce, krisz9914 írta:

Állj, állj! Nem DNS hiba! Azt írja "Nem sikerült feloldani a szervercímet!" Az egy dolog, hogy megkér, hogy nézd meg a DNS beállításokat. Ez a Micro és a TeleK közös problémája! 

Ha ez az MS és a T közötti hiba, akkor nem értem miért nem kommunikálnak a két cég magyarországi kirendeltségei az ügy megoldásának érdekében. 

Ellenben valahol olvastam, hogy Romániában is egy másik szolgáltatónál ugyan ez a helyzet áll fenn. 

Biztos hogy ez nem "régió" függő probléma?

Gondolok itt arra, hogy abban az esetben amint az imént írtam annyival előrébb vannak a hiba megoldásával kapcsolatban, hogy a kapcsolat Frankfurtban akad el mivel onnan jön a gerinc hálózat. 

Tehát ha ott elakad a kapcsolat akkor nem vagyok benne biztos, hogy ezt a hibát mondjuk lokálisan mo-n kellene keresni ( először ). 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, kreuz39 írta:

Akkor Ő egy fokkal jobb helyzetben van mint mi egy jópáran. 

Ha ez az MS és a T közötti hiba, akkor nem értem miért nem kommunikálnak a két cég magyarországi kirendeltségei az ügy megoldásának érdekében. 

Ellenben valahol olvastam, hogy Romániában is egy másik szolgáltatónál ugyan ez a helyzet áll fenn. 

Biztos hogy ez nem "régió" függő probléma?

Gondolok itt arra, hogy abban az esetben amint az imént írtam annyival előrébb vannak a hiba megoldásával kapcsolatban, hogy a kapcsolat Frankfurtban akad el mivel onnan jön a gerinc hálózat. 

Tehát ha ott elakad a kapcsolat akkor nem vagyok benne biztos, hogy ezt a hibát mondjuk lokálisan mo-n kellene keresni ( először ). 

Németországban a *****fone/Kabel is *****,Ukrajnában is van akinek nem megy,az Egyesült Királyságból is írt valaki.

Igazából amit furcsállok,hogy amikor a rokonaimmal négyen akartunk játszani egyedül nekem nem csatlakozott.Náluk ipv6 van nálam,csak ipv4.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
40 perce, Adamsfamily írta:

Németországban a *****fone/Kabel is *****,Ukrajnában is van akinek nem megy,az Egyesült Királyságból is írt valaki.

Igazából amit furcsállok,hogy amikor a rokonaimmal négyen akartunk játszani egyedül nekem nem csatlakozott.Náluk ipv6 van nálam,csak ipv4.

Szóval arra tippelsz ha jól értem, hogy a kapcsolat "formája" nem megfelelő? ( IPv4 )

Ellenben ha ez a probléma forrasa akkor egy zsáknyi eszközt kellene ujra firmware-lni ami viszont egy frissítéssel megoldható lenne. Kérdés az, hogy a hálózat mennyi egyidejű kapcsolódástól rogyna térdre. 

De nem hiszem, legalábbis nem vagyok biztos benne, hogy ez lenne a probléma. Sajnos. ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, kreuz39 írta:

Szóval arra tippelsz ha jól értem, hogy a kapcsolat "formája" nem megfelelő? ( IPv4 )

Ellenben ha ez a probléma forrasa akkor egy zsáknyi eszközt kellene ujra firmware-lni ami viszont egy frissítéssel megoldható lenne. Kérdés az, hogy a hálózat mennyi egyidejű kapcsolódástól rogyna térdre. 

De nem hiszem, legalábbis nem vagyok biztos benne, hogy ez lenne a probléma. Sajnos. ?

Csak tippelek.Igazából az ipv6 kapcsolat előnye elviekben az,hogy több variációt ad,ip cím kiosztásnál,de az ipv4-nél elvileg erre van a Nat.Amikor azt látjuk,hogy dupla Nat,van az ugye azt jelenti,hogy több eszköz van kiosztva ugyanarra a címre,legalábbis én így tudom.De fogalmam sincs,hogy ez miért vagy milyen formában tud befolyásolni itt bármit.Nekem ez volt a logikai következtetés,amit le tudtam szűrni.Nekik ipv6 van és megy,nálam ipv4 van és nem megy.

Amúgy szerintem ennek a hibának a forrása a fejlesztőnél lesz.

Amúgy ezt az üzenetet kaptam tőlük.

Hello,

I just wanted to give you an update and let you know that this is a known issue and we are currently investigating. I am marking this ticket as closed and we will post an update to the support pages and forums once this matter is resolved.

Thank you for letting us know! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 perce, krisz9914 írta:

Gyerekek, ha a fejlesztő oldalán lenne a hiba, az már megjavult volna, illetve mindenkinek rossz lenne. + nem a Turn10/Playground szerverein megy a játék, hanem a Microsoftén és elkezdtek egymással ténykedni, ami kb. 1 évtized lesz, de én rohadjak meg kivárom... Addig marad a VPN. 

Az úgy jó. ???

Remélem azért nem kell annyit várnunk. ???

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
51 perce, McBelaba írta:

Ez a hiba akkor fordul elő, ha az internet kacsolat Dual Stack-es, vagyis IPV4 és IPV6 egyszerre van engedélyezve a szolgáltatónál. Addig nem is fogja megoldani a Telekom és azok a szolgáltatők, amíg ezt nem vizsgálják meg. Mivel a játék XBOX-ra van fejlesztve, ezért nem is fog müködni Dual Stack engedélyzése esetén.

A telkom esetében ki kell próbálni, hogy a szolgáltató kikapcsolja a Dula Stack módót, vagyis csak IPV4 legyen engedélyezve, és akkor müködni fog. Gondolom utánna visszakapcsolják. Nem tudom kérhetik-e az ügyfelek, akiknél a Dula Stack ilyen hibát okoz, hogy kapcsolják ki álladóan.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy egy a TP-LIN WR1043ND V4-ben az IPV6-ot engedélyeztem a WAN oldalon és IPV4 bújtatást állítottam be. Ha nem szükséges, akkor a LAN oldalon nem kell engedélyezni az IPV6-ot, ha viszont kell a belső hálózatnak is valami miatt az IPV6, akkor ha jól todom egy /64-es prefixből fogja osztani a WAN oldalon felvett IPV4-en bújtatott IPV6-os címet.

Amúgy meg lehet harcolni a Telkommmal, mert szerintem nem fogja megoldani, mert neki nem érdeke az hogy pld 100000 előfizetőből 50-60 használja az ő halózatán ezt a játékot, neki mint üzleti vállalkozásnak ez nem érdeke, csak a profit érdekli, amit nem ezektől a játékokat használó felhasználóktől szed be.


 

Érdeklődnék hogy ennek a funkciónak mi a pontos magyar illetve angol neve? ( IPv4 bújtatás )

Azért kérdezem mert Nekem a Sagecomm F@st 5655v2-n egy az egyben látszik, hogy IPv4 és IPv6 protokoll is elérhető. Onnan tudom, hogy úgy van össze kötve a rendszer, hogy Sagecomm F@st 5655v2 - Asus RT-N56UB1 ( Bridge módban ) na most ha így kábelen csatlakozom a hálózathoz akkor IPv4 és IPv6 kapcsolatot ír ki. Azon gondolkozom per pillanat, hogy vissza rakom router módba, bejövőn csak IPv6 ot engedélyezek es Lan oldalon pedig csak IPv4-et. Ez így vajon működhet-e. Már csak ez a kérdés. Előre is köszönöm. ☺️

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, McBelaba írta:

Ez a hiba akkor fordul elő, ha az internet kacsolat Dual Stack-es, vagyis IPV4 és IPV6 egyszerre van engedélyezve a szolgáltatónál. Addig nem is fogja megoldani a Telekom és azok a szolgáltatők, amíg ezt nem vizsgálják meg. Mivel a játék XBOX-ra van fejlesztve, ezért nem is fog müködni Dual Stack engedélyzése esetén.

A telkom esetében ki kell próbálni, hogy a szolgáltató kikapcsolja a Dula Stack módót, vagyis csak IPV4 legyen engedélyezve, és akkor müködni fog. Gondolom utánna visszakapcsolják. Nem tudom kérhetik-e az ügyfelek, akiknél a Dula Stack ilyen hibát okoz, hogy kapcsolják ki álladóan.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy egy a TP-LIN WR1043ND V4-ben az IPV6-ot engedélyeztem a WAN oldalon és IPV4 bújtatást állítottam be. Ha nem szükséges, akkor a LAN oldalon nem kell engedélyezni az IPV6-ot, ha viszont kell a belső hálózatnak is valami miatt az IPV6, akkor ha jól todom egy /64-es prefixből fogja osztani a WAN oldalon felvett IPV4-en bújtatott IPV6-os címet.

Amúgy meg lehet harcolni a Telkommmal, mert szerintem nem fogja megoldani, mert neki nem érdeke az hogy pld 100000 előfizetőből 50-60 használja az ő halózatán ezt a játékot, neki mint üzleti vállalkozásnak ez nem érdeke, csak a profit érdekli, amit nem ezektől a játékokat használó felhasználóktől szed be.


 

Szia kérdeznem hogy ezt szerinted egy tp-link archer c2 vel is meg tudom csinálni? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 órája, McBelaba írta:

Ez a hiba akkor fordul elő, ha az internet kacsolat Dual Stack-es, vagyis IPV4 és IPV6 egyszerre van engedélyezve a szolgáltatónál. Addig nem is fogja megoldani a Telekom és azok a szolgáltatők, amíg ezt nem vizsgálják meg. Mivel a játék XBOX-ra van fejlesztve, ezért nem is fog müködni Dual Stack engedélyzése esetén.

A telkom esetében ki kell próbálni, hogy a szolgáltató kikapcsolja a Dula Stack módót, vagyis csak IPV4 legyen engedélyezve, és akkor müködni fog. Gondolom utánna visszakapcsolják. Nem tudom kérhetik-e az ügyfelek, akiknél a Dula Stack ilyen hibát okoz, hogy kapcsolják ki álladóan.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy egy a TP-LIN WR1043ND V4-ben az IPV6-ot engedélyeztem a WAN oldalon és IPV4 bújtatást állítottam be. Ha nem szükséges, akkor a LAN oldalon nem kell engedélyezni az IPV6-ot, ha viszont kell a belső hálózatnak is valami miatt az IPV6, akkor ha jól todom egy /64-es prefixből fogja osztani a WAN oldalon felvett IPV4-en bújtatott IPV6-os címet.

Amúgy meg lehet harcolni a Telkommmal, mert szerintem nem fogja megoldani, mert neki nem érdeke az hogy pld 100000 előfizetőből 50-60 használja az ő halózatán ezt a játékot, neki mint üzleti vállalkozásnak ez nem érdeke, csak a profit érdekli, amit nem ezektől a játékokat használó felhasználóktől szed be.


 

Akkor te eltévedtél! :) Sosem használtak Dual Stacket. Múltkor is amikor hívtak, pont az volt, hogy IPv4-es címek helyett, csak IPv6-ot adtak nem volt jó. Nem adnak egyszerre kettőt, csak IPv4-et alapjáraton, az más kérdés, hogy a routered Dual Stackes.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 órája, kreuz39 írta:

Érdeklődnék hogy ennek a funkciónak mi a pontos magyar illetve angol neve? ( IPv4 bújtatás )

Azért kérdezem mert Nekem a Sagecomm F@st 5655v2-n egy az egyben látszik, hogy IPv4 és IPv6 protokoll is elérhető. Onnan tudom, hogy úgy van össze kötve a rendszer, hogy Sagecomm F@st 5655v2 - Asus RT-N56UB1 ( Bridge módban ) na most ha így kábelen csatlakozom a hálózathoz akkor IPv4 és IPv6 kapcsolatot ír ki. Azon gondolkozom per pillanat, hogy vissza rakom router módba, bejövőn csak IPv6 ot engedélyezek es Lan oldalon pedig csak IPv4-et. Ez így vajon működhet-e. Már csak ez a kérdés. Előre is köszönöm. ☺️

Üdv újra, a helyzet az hogy a router átállítása megoldást nem, de Dual Nat-ot hozott magával. 

Szóval egyenlőre ez is kilőve. ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, McBelaba írta:

Te tévedtél el !

2017 november óta rossz, Dula Stack az amikor min IPV4 és IPV6-os címet osztanak. Az IPV6-os cím nem teredo, hanem publikus IPV6.


 

Nem tudom, neked milyen eszközöd van, de nekem semmi probléma sem a Teredoval, sem a Forza Horizon 3-mal, sem a többi játékommal. Dual Stack ide vagy oda, a Forza Horizon 3 tökéletesen működik, a 4 meg nem. Valószínűleg soha nem is fog, ha a T-n múlik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, McBelaba írta:

A sagecomnál nincs ilyen beállítás, ha kapsz mind IPV4-es és IPV6-os címet, akkor nálad is be van állítva d Dual Stack. Az IPV4-es bújtatatott IPV6 az a teredo.


 

@McBelaba Magyarul akkor DualStack-em van. Vajon ha felhívom T-éket és ezt elmagyarazom Nekik és kérem az IPv6 tiltását vagy kikapcsolását akkor ( ha ez lehetséges ) működhet a FH4 online?

Vagy én értettem valamit nagyon csúnyán félre? :/

Előre is köszi a választ! ☺️

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kreuz39
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, kreuz39 írta:

@McBelaba Magyarul akkor DualStack-em van. Vajon ha felhívom T-éket és ezt elmagyarazom Nekik és kérem az IPv6 tiltását vagy kikapcsolását akkor ( ha ez lehetséges ) működhet a FH4 online?

Vagy én értettem valamit nagyon csúnyán félre? :/

Előre is köszi a választ! ☺️

A Telekom alapból csak IPv4 címeket küld. Múltkor, amikor felhívtak, akkor állították át arra, hogy csak IPv6-os címeket kapjak, ugynúgy nem volt jó, alapból náluk nincs beállítva a Dual Stack.  A Teredo épp úgy működik, hogy IPv6-os címeket használ IPv4 bújtatással. De az biztos, hogy nem a Teredoval van baj, mert nekem a 3 az működik rendesen, a Teredonál is minden nyílt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
45 perce, Nortonor írta:

Ne legyenek kétségeink afelől, hogy gőzerővel dolgoznak rajta. Még csak pár napja jelent meg a játék, biztos vagyok benne hogy hamar javítják a hibát.

Pár napja? Majdnem egy hónapja jelent meg, hibajegyekre nem reagálnak, vagy ha mégis akkor úgy csinálnak, mintha nem is tudnának a hibáról:

"Hello,

I am looking into this for you and will get back to you as soon as I have more information. Please let me know if you're issues becomes resolved before then.

Thank you,

Forza Support"

Nyilván majd magától egyszer csak megjavul, idiótának nézik az embert.

A Microsoft és a fejlesztők is megkapták a pénzüket és senkinek se válaszolnak. A fórumon is kb az egyetlen amire nem reagálnak és nem tűzik ki mint hiba az ez. Tehát nagyon úgy néz ki, hogy őket egyáltalán nem érdekli ez a hiba, hiszen már úgy is megvetted, akkor meg így jártál.

Tanuló pénz volt, soha többet microsoft vagy turn10.


Forum:
https://forums.forzamotorsport.net/turn10_postst132900p10_-ANSWERED---PC--Can-t-connect-to-Horizon-Life--DNS-error.aspx?=

ui: ne legyen igazam

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
45 perce, Rayler írta:

Pár napja? Majdnem egy hónapja jelent meg, hibajegyekre nem reagálnak, vagy ha mégis akkor úgy csinálnak, mintha nem is tudnának a hibáról:

"Hello,

I am looking into this for you and will get back to you as soon as I have more information. Please let me know if you're issues becomes resolved before then.

Thank you,

Forza Support"

Nyilván majd magától egyszer csak megjavul, idiótának nézik az embert.

A Microsoft és a fejlesztők is megkapták a pénzüket és senkinek se válaszolnak. A fórumon is kb az egyetlen amire nem reagálnak és nem tűzik ki mint hiba az ez. Tehát nagyon úgy néz ki, hogy őket egyáltalán nem érdekli ez a hiba, hiszen már úgy is megvetted, akkor meg így jártál.

Tanuló pénz volt, soha többet microsoft vagy turn10.


Forum:
https://forums.forzamotorsport.net/turn10_postst132900p10_-ANSWERED---PC--Can-t-connect-to-Horizon-Life--DNS-error.aspx?=

ui: ne legyen igazam

Az irónia mint olyan megvan?

Egyébként ha az MS vagy a Turn 10 hibája lenne akkor sem a Forza Horizon 3 sem a Motorsport 7 onlie része sem működne. Nem mondom hogy az MS szent, de a hiba nem az ő oldalukon van. Tőlem pár km-re lakó 1NV1T3L-es haver ugyanezzel a PC konfiggal és Windows verzióval vígan játszik online a játékkal. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Nortonor írta:

Ne legyenek kétségeink afelől, hogy gőzerővel dolgoznak rajta. Még csak pár napja jelent meg a játék, biztos vagyok benne hogy hamar javítják a hibát.

Az a pár napja az konkrétan több,mint 3 hét és azóta is lapítanak,mint s*@r a fűben és valóban ez az egyetlen hiba amire azt mondják,hogy tudnak róla,de nem tűntetik fel.Gondolom nehogy valaki ezért ne vegye meg.

Amúgy tuti,hogy ők néztek be valamit,mert minden más játék működik,csak ennél kell *****kodni az ingyen vpn szerveres megoldással.

De megmondom őszintén,hogy ***** kinél van a hiba,mert ha fizetek valamiért,akkor működjön.

Kollektíven bekaphatja a f***t az MS,a Turn 10,meg a telekom is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 perce, gyurka76 írta:

Sziasztok na ugyan ez van a vidánál is.

IMG_20181018_191056.jpg

23 perce, gyurka76 írta:

Sziasztok na ugyan ez van a vidánál is.

IMG_20181018_191056.jpg

Még jött a szolgáltató válasza:

Kedves........!Műszerész Kollégák a kapott hibaüzenetet  vizsgálták, de a játék által említett DNS hiba nem valós jellegű, így a hiba javításában ezáltal nem tudunk segíteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...