Ugrás a tartalomhoz
  • 0

speedport.dyndns


mailbox377911

Kérdés

Helló!

Speedport W 724 V Ci ruterben dyndns szolgáltatás helyes konfigurálásával van problémám. Ebben szeretnék egy kis segítséget kérni.

Összesen három mezőt lehet kitölteni a ruterkonfig dyndns szekciójában ill. ezenkívül ki lehet választan ia dyndns szolgáltatót. Jelenleg ez a freedns.afraid.org. A három mező a hosztnév, felhasználónév, jelszó. Mindhárom mező megfelelően, helyesen van beírva, de a publikus IP-m frissülése után nem frissíti a ruter az ip-címet a hosztnévhez a dyndns szolgáltatónál. A ruter logfájlban hibaüzenetet is ad erről

"DynDNS-error:The DynDNS provider replies ERROR: Invalid update URL (2) (D002) "

Rákeresve a hibaüzenetre, ez valószínűleg azért van mert a freedns.afraid.org egy API Update kulcsot vár el felh.név-jelszó páros helyett az azonosításhoz, frissítéshez. Próbáltam ezt megadni, de nem akar összejönni, nem tudom milyen formátumban kell megadni, miképp tudnám elfogadtatni a ruterkonfiggal. A hosztnév után vesszővel, kettőskereszttel, kérdőjellel elválasztva próbáltam, de nem engedi így elmenteni a beállításokat, a hosztnév formátumra panaszkodik minden alkalommal.

Tudja valaki hogy kell megadni?

(Ha meg nem lehet, akkor miért van felsorolva a legördülő menüben a ruterkonfig dyndns szekciójában a freedns.afraid.org szolgáltató, ha nem működtethető, mert nem lehet megadni az API kulcsot? )

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
14 órája, mailbox377911 írta:

Helló!

Speedport W 724 V Ci ruterben dyndns szolgáltatás helyes konfigurálásával van problémám. Ebben szeretnék egy kis segítséget kérni.

Összesen három mezőt lehet kitölteni a ruterkonfig dyndns szekciójában ill. ezenkívül ki lehet választan ia dyndns szolgáltatót. Jelenleg ez a freedns.afraid.org. A három mező a hosztnév, felhasználónév, jelszó. Mindhárom mező megfelelően, helyesen van beírva, de a publikus IP-m frissülése után nem frissíti a ruter az ip-címet a hosztnévhez a dyndns szolgáltatónál. A ruter logfájlban hibaüzenetet is ad erről

"DynDNS-error:The DynDNS provider replies ERROR: Invalid update URL (2) (D002) "

Rákeresve a hibaüzenetre, ez valószínűleg azért van mert a freedns.afraid.org egy API Update kulcsot vár el felh.név-jelszó páros helyett az azonosításhoz, frissítéshez. Próbáltam ezt megadni, de nem akar összejönni, nem tudom milyen formátumban kell megadni, miképp tudnám elfogadtatni a ruterkonfiggal. A hosztnév után vesszővel, kettőskereszttel, kérdőjellel elválasztva próbáltam, de nem engedi így elmenteni a beállításokat, a hosztnév formátumra panaszkodik minden alkalommal.

Tudja valaki hogy kell megadni?

(Ha meg nem lehet, akkor miért van felsorolva a legördülő menüben a ruterkonfig dyndns szekciójában a freedns.afraid.org szolgáltató, ha nem működtethető, mert nem lehet megadni az API kulcsot? )

 

NO-IP vel nekem működött. A tiéddel megegyező lrobléma után váltottam NO-IP re

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, feca126 írta:

NO-IP vel nekem működött. A tiéddel megegyező lrobléma után váltottam NO-IP re

Rendben, köszi! Kicsit megnyugtató, hogy más is találkozott már ezzel a problémával. Ha nincs más megoldás akkor én is kénytelen leszek a ruterkonfigban a listából egy másik szolgáltatót választani. Viszont a no-ip gyengébb a freedns.afraid-nál abból a szempontból, hogy az ingyenes havi megerősítést vár, nem lehet teljesen magára hagyni.

Annyi hasznom azért van belőle, szuper firmware konfignak köszönhetően, hogy legalább elb*szt*m egy csomó időt egy működésképtelen szolgáltatás megismerésére és beállítására.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...