lgal

IPTV távirányító probléma

Kérdés

Sziasztok!

Van nekem egy Telekom IPTV szolgáltatásom két STB-vel. Egy CISCO ISB6030, és egy Tatung, az első felvenni is tud. A Cisco-t cserélték tegnap, és olyan problémám van, hogy a távirányító gombnyomására olykor kétszer reagál, és ez elég zavaró tud lenni. Olvasgattam a fórumokat, állítólag akkor jelentkezett az ügyfeleknél a probléma mikor megkapták az új IPTV menürendszert, és a legtöbbnél nem is volt eszközcsere. Állítólag szoftverhiba. Ha ezt így előadom az ügyfélszolgálatnak, akkor fognak küldeni egy SW updatet, vagy az eszközt (megint) cserélik?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

78 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

7 órája, anonymus írta:

Igen mert egyet kap egy előfizető és azáltal a másik 1 vagy 2 is felvétel és megállítás képes.  Ehhez kell hogy a merevlemezes box áram alatt legyen. 

Igen

Első box 0 ft a második meg valami 870  ft havonta. De ha rendelsz pvr-t az elsődleges box helyére lesz berakva így 1100Ft + 870 ft lesz. 

@anonymus nekem két STB-m van, és csak a merevlemezesen lehet megállítani a live streamet, a második nem merevlemezesen nem. Viszont a másodikon is lehet felvételt kezdeményezni. Mindaddig míg be van kapcsolva a második STB, akkor a felvevősben pörög a HDD. Nem tudom hogy hogy van ez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@lgal

„csak a merevlemezesen lehet megállítani a live streamet, a második nem merevlemezesen nem”

Jó lenne tisztázni, mert nekem sem túl logikus, hogy egy doboz akár három adót is rögzít folyamatosan.
Egyszerre tudsz két felvételt készíteni és egy harmadikot nézni a felvevős készüléken?
(Bár ez még mindig csak kettő rögzítés.)
Eltérő csatornákat feltételezve.

A Telekom szabályai szerint 2 HD és egy SD.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, összesen három streamet használhatsz. De ha a második boxon nézed a tvt, akkor minek pörög a felvevősben a hdd? Számomra is érthetetlen dolog ez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Talán mert a szerencsétlen 2. és 3. doboz a felvevős boxra rak mindent. Hogy te vissza tud tekerni az adást, mg tud állítani stb. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

10 perce, anonymus írta:

Talán mert a szerencsétlen 2. és 3. doboz a felvevős boxra rak mindent. Hogy te vissza tud tekerni az adást, mg tud állítani stb. 

De a 2. és 3. boxon nem lehet adást megállítani / visszatekerni. Csak felvételt lehet indítani, és megtekinteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De ez vmi egyedi bug 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, anonymus írta:

De ez vmi egyedi bug 

no majd holnap felhívom őket, és rákérdezek hogy mi a helyzet ezzel - neked működik a többi boxon?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, lgal írta:

@anonymus nekem két STB-m van, és csak a merevlemezesen lehet megállítani a live streamet, a második nem merevlemezesen nem. Viszont a másodikon is lehet felvételt kezdeményezni. Mindaddig míg be van kapcsolva a második STB, akkor a felvevősben pörög a HDD. Nem tudom hogy hogy van ez.

Akkor ez hiba, mert 2. és 3. boxon is meg lehet állítani és visszatekerni az élő adást, a boxok kommunikálnak egymással.

HDD meg azért pörög folyamatosan, mert a nézett stremet valahova átmenetileg tárolnia kell, és amint készenlétbe rakod a 2. 3. boxot a HDD ürít és le áll kb 2 perc után.

Nálam két box van és jól működik ez a dolog.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 órája, lgal írta:

Igen, összesen három streamet használhatsz. De ha a második boxon nézed a tvt, akkor minek pörög a felvevősben a hdd? Számomra is érthetetlen dolog ez.

Azért pörög a hdd a első boxban, mert a második boxon nézel tv adást ,így felkészül a box hogy ha megállítanád a élő adást, vagy felvenni szeretnéd. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82 Az gondolom nem befolyásolja, hogy a felvevős egy CISCO ISB6030, és a nem felvevős pedig egy Tatung. Ha a nem felvevőssel meg szeretném állítani, akkor azt írja ki, hogy a "szolgáltatás jelenleg nem elérhető". A felvevős pedig standby állapotban van, pörög is benne a HDD. A felvett műsorokat vissza tudom játszani a nem felvevősön.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem befolyásolja a box márkája. Lehet konfigurációs hiba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 11. 24. at 9:57, Kalimera írta:

Fekete téglalapok:

T3.Jpg

Itt éppen a rész kiválasztásához szükséges szöveg helyén van fekete téglalap. Egyáltalán nem biztos, hogy a végén vannak az utolsó részek, mert például az első helyen a 35-ös van.

Nekem ez így néz ki 20181125_152320.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82

Most nekem is jó, mert áramtalanítottam, és utána egy darabig nincs fekete téglalap.
Bejelentettem hibára.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, Roli82 írta:

Nem befolyásolja a box márkája. Lehet konfigurációs hiba.

@Roli82 A telefonban azt mondták, hogy a nem felvevős boxon nem lehet megállítani az élő adást. Mindenesetre írok egy Prohardver usernek, elvileg T.-s.    Nem tudom, hogy kihez kéne fordulni ezzel a problémával, de van egy olyan érzésem, hogy nem igen fognak vele foglalkozni. Jó lenne, ha a második TV-n is működne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most próbáltam ki, és nálam a második box is képes megállítani és visszatekerni pedig nincs benne HDD.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor csak nálam nem működik, szuper. Mindig kifogom a legritkább hibákat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
44 perce, lgal írta:

@Roli82 A telefonban azt mondták, hogy a nem felvevős boxon nem lehet megállítani az élő adást. Mindenesetre írok egy Prohardver usernek, elvileg T.-s.    Nem tudom, hogy kihez kéne fordulni ezzel a problémával, de van egy olyan érzésem, hogy nem igen fognak vele foglalkozni. Jó lenne, ha a második TV-n is működne.

Rosszul mondta, mert évek óta meglehet állítani visszatekerni az élő adást. Prohardveren kopa1 keresd meg hátha helyre tudj pakolni a dolgokat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Roli82 írta:

Rosszul mondta, mert évek óta meglehet állítani visszatekerni az élő adást. Prohardveren kopa1 keresd meg hátha helyre tudj pakolni a dolgokat.

Én is rá gondoltam, köszi a segítséget! Ha hibára jelentem, nagy valószínűséggel nem oldják meg a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
41 perce, Brada20 írta:

Most próbáltam ki, és nálam a második box is képes megállítani és visszatekerni pedig nincs benne HDD.

Ez is érdekes, mert így elvileg nem tudnád megállítani és visszatekerni az élő adást.

Milyen boxod van pontosan?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az egyik egy felvevős Cis o, a második egy Tatung. De mivel van felvevős boxom, így működnie kell a másodikon is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy ilyen iptv diagnostics belső oldalt elérek azon megtudom nézni, hogy van e valami szembetűnő gond.  Kliens azonosítóra vagy Account-ra lehet keresni. Előbbi nálam a doboz *****én van guid-al induló sor. Utóbbi meg a 1-el induló sok 0-a majd pár szám kód. Amit a Telekom.hu-n belépve meg lehet nézni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
54 perce, Brada20 írta:

Az egyik egy felvevős Cis o, a második egy Tatung. De mivel van felvevős boxom, így működnie kell a másodikon is.

Igy rendben van. Csak az zavart meg h azt irtad nincs HDD. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, Roli82 írta:

Igy rendben van. Csak az zavart meg h azt irtad nincs HDD. :D

Nálam 2hdd van a szobába így *****om sincs melyik mikor teker :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon érdekes a dolog, ugyanis nálam van két stb. Van egy cisco, és másodikként egy tatung. Először a tatung kezdett duplázni viszont pár hete a cisco is szarakodik. Előtte tökéletes volt mind a kettő. Most akkor hogy is van ez? Kétlem, hogy táv probléma lenne. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
21 órája, Roli82 írta:

@Roli82 Írtam neki, és megoldotta a problémám.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most