Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV távirányító probléma


lgal

Kérdés

Sziasztok!


Van nekem egy Telekom IPTV szolgáltatásom két STB-vel. Egy CISCO ISB6030, és egy Tatung, az első felvenni is tud. A Cisco-t cserélték tegnap, és olyan problémám van, hogy a távirányító gombnyomására olykor kétszer reagál, és ez elég zavaró tud lenni. Olvasgattam a fórumokat, állítólag akkor jelentkezett az ügyfeleknél a probléma mikor megkapták az új IPTV menürendszert, és a legtöbbnél nem is volt eszközcsere. Állítólag szoftverhiba. Ha ezt így előadom az ügyfélszolgálatnak, akkor fognak küldeni egy SW updatet, vagy az eszközt (megint) cserélik?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 80
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 3
40 perce, lgal írta:

Észrevétel:
Jártam ismerősömnél. Egy ilyen STB-je van, és tökéletesen működik rajta minden, nincs vele probléma. Az STB villámgyors, és nem dupláz gombnyomáskor. A legfrissebb software fut rajta. Ilyet lehet valahonnan szerezni? Vagy olyan ős régi, hogy már nem helyezik el ügyfélnél?

Ez volt az első IPTV box 2006-ban. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
12 perce, lgal írta:

Akkor hogyhogy hibátlanul működik? Az ISB6030 szerintem nem olyan régi,

 

2006-ban már volt T-Home? :o

Hát attól, hogy valami régi, még simán működhet. :) Valami Thomson vagy Cisco box volt az ezüst színű.

Ilyen volt az első felvevős boxom 2010-ben meg egy Cisco CIS 2001 nem felvevős. :)

Elindult a T-Online IPTV szolgáltatása

2006-ban íródott a cikk. :) 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

T.jpg

Nálam ez a távirányító dupláz TTI STB-3112 CDA készülékkel.
Bármit képes duplázni, ami egymás után kétszer is megnyomható.
Az Infó gomb hatására például azonnal ki is lép.
Többször óvatosan kell lenyomni, hogy megmaradjon a képernyőn a műsor információ.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@lgal

VDSL akkor még sehol sem volt, de még ADSL2+ sem.

Én még emlékszem az első találkozásomra az IPTV-vel, pont 2006-ban volt, mikor egy buszsoförnek segítettem a bekötésben a 4-5-6mbps sima ADSL-es netjére (a jó öreg Dlink szürke-zöld házú modemmel) és az első perctől kezdve kockásodott és szakadt neki. Vissza is adta az egészet. ?

Nekem nem vokt soha semmi gondom a Sat-os beltérikkel. Mindig tették a dolgukat. Egyszer horpadt be az egyik burkolata és még utána is évekig hibátlanul szolgált. ? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 perce, lgal írta:

Így már értem :) Gondolom MATÁV rezen jött VDSL-en. Igen, CISCO eszköz.  Az az érdekes, hogy ezt 2015 környékén hozták ismerősömnek - akkoriban gondolom még nem nagyon volt más felvevős box.

 

Na de a problémára visszatérve: A SAT TV felvevős és nem felvevős boxai mennyire működik normálisan? Ha jó, és lejár a hűség, akkor átrakatom magam arra (ha egyáltalán átraknak), mert sajnos túl sok a probléma. Mivel NetS Plus csomagom van, így a Magenta1-et is megtarthatom. De ez még 10 hónap a hűség miatt.

De voltak már akkoriban újabb Cisco felvevős boxok (Cisco CIS 5xxx, Cisco ISB 6xxx vagy Cisco ISB 2xxx szériák).

Ismerősöd valószínűleg már refurbisedet kapott.

Sat TV boxokat passzolom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
7 órája, lgal írta:

@anonymus nekem két STB-m van, és csak a merevlemezesen lehet megállítani a live streamet, a második nem merevlemezesen nem. Viszont a másodikon is lehet felvételt kezdeményezni. Mindaddig míg be van kapcsolva a második STB, akkor a felvevősben pörög a HDD. Nem tudom hogy hogy van ez.

Akkor ez hiba, mert 2. és 3. boxon is meg lehet állítani és visszatekerni az élő adást, a boxok kommunikálnak egymással.

HDD meg azért pörög folyamatosan, mert a nézett stremet valahova átmenetileg tárolnia kell, és amint készenlétbe rakod a 2. 3. boxot a HDD ürít és le áll kb 2 perc után.

Nálam két box van és jól működik ez a dolog.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@lgal

Keresztkérdés:

A cserénél új távirányítót kaptál, vagy a régi kezdett el minden átmenet nélkül duplázni?

+++

12 távirányítót használok a lakásban, és ebből csak egy képes duplázni.

Egyáltalán nem lelkesedem azért, hogy táblagépet használjak távirányítóként, de azzal megfelelően működik (valószínűleg telefonnal is, de azt nem próbáltam).

Szerintem nem szoftver probléma, 2018-ban nem lehet olyan óriási feladat egy távirányító jeleinek az értelmezése. 40+ éves szoftveres tapasztalattal egyébként is nehéz elképzelni, hogy egy program véletlenszerűen dupláz gombnyomásokat. Igen valószínű, hogy a távirányító szükségesnél gyengébb kivitelezése az oka a bizonytalan működésének (Ockham borotvája). Egy tanítható távirányítóval könnyen lehetne ellenőrizni.

Már valahová egyszer betettem a Technisat műholdvevőm távirányítójának a képét, ami hasonló funkciókat lát el:

Technisat.Jpg

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Észrevétel:
Jártam ismerősömnél. Egy ilyen STB-je van, és tökéletesen működik rajta minden, nincs vele probléma. Az STB villámgyors, és nem dupláz gombnyomáskor. A legfrissebb software fut rajta. Ilyet lehet valahonnan szerezni? Vagy olyan ős régi, hogy már nem helyezik el ügyfélnél? Ezzel szemben a CISCO ISB6030-om hol működik, hol nem - hol van hangja a felvett videonak, hol nincs. A sorozatfelvételeket is csak akkor veszi fel, mikor épp olyan kedve van. Ha PC hűtő ventillátorral hűtöm, akkor úgy ahogy működik.  Hibára nem jelentem, mert úgy sem cserélnék ki. Múltkor is kijött a szerelő, beköszönt, közölte velem hogy működik, nincs probléma, fogta magát és elment.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Épp most, Roli82 írta:

Hát attól, hogy valami régi, még simán működhet. :) Valami Thomson vagy Cisco box volt az ezüst színű.

Ilyen volt az első felvevős boxom 2010-ben meg egy Cisco CIS 2001 nem felvevős. :)

Elindult a T-Online IPTV szolgáltatása

2006-ban íródott a cikk. :) 

 

Így már értem :) Gondolom MATÁV rezen jött VDSL-en. Igen, CISCO eszköz.  Az az érdekes, hogy ezt 2015 környékén hozták ismerősömnek - akkoriban gondolom még nem nagyon volt más felvevős box.

 

Na de a problémára visszatérve: A SAT TV felvevős és nem felvevős boxai mennyire működik normálisan? Ha jó, és lejár a hűség, akkor átrakatom magam arra (ha egyáltalán átraknak), mert sajnos túl sok a probléma. Mivel NetS Plus csomagom van, így a Magenta1-et is megtarthatom. De ez még 10 hónap a hűség miatt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@lgal

Már nem emlékszem, hogy a tagnak volt e mellette netszolgáltatása, de TV-hez egy boxa volt, én úgy emlékszem és viszonylag jó vonala is volt hozzá, az enyém akkoriban 0,5mbps volt 2007-es duplázásnál lett 1mbps, de az volt a max, szakadt is. Ez 2012-ig nem is változott. Nálunk akkor vezették be a VDSL2-t, hogy országosan mikor, arra már nem emlékszem. Sima VDSL pedig egyáltalán nem volt és úgytudom. ADSL2 sem, hanem ADSL2+. Nincs már sima ADSL terület, talán még ADSL2+ akad, de rákérdezek a bennfentesektől, de nem hiszem, hogy publikus stat. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Roli82

Akkor nem sietek a cserével.

A menüben megjelenő fekete téglalapok (a szövegek és a gombok helyén) problémásabbak.
Áramtalanítással tűnnek el egy időre, de pár nap alatt visszaszivárognak.

Ha van egy kis ráhatásod, az automatikus kilépési időket meg kellene növelni kb. a duplájára.
Sötétben ezzel a zsúfolt távirányítóval nehéz időben lenyomni a gombokat:

T.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 órája, lgal írta:

Nekem is ilyen van, dupláz!
Roli82 leírása alapján a Tatung box nem szereti ezt az új felületű szoftvert. Távirányító probléma kizárva, hisz a régivel kifogástalanul ment. Egyik fórumtárs valahogy vissza tudta kérni a régebbi szoftvert.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, vpeti22 írta:

Nekem is ilyen van, dupláz!
Roli82 leírása alapján a Tatung box nem szereti ezt az új felületű szoftvert. Távirányító probléma kizárva, hisz a régivel kifogástalanul ment. Egyik fórumtárs valahogy vissza tudta kérni a régebbi szoftvert.

Jó is lenne, ha vissza tudnám kérni. Azt mondták telefonban, hogy lehetetlen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...