Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV távirányító probléma


lgal

Kérdés

Sziasztok!


Van nekem egy Telekom IPTV szolgáltatásom két STB-vel. Egy CISCO ISB6030, és egy Tatung, az első felvenni is tud. A Cisco-t cserélték tegnap, és olyan problémám van, hogy a távirányító gombnyomására olykor kétszer reagál, és ez elég zavaró tud lenni. Olvasgattam a fórumokat, állítólag akkor jelentkezett az ügyfeleknél a probléma mikor megkapták az új IPTV menürendszert, és a legtöbbnél nem is volt eszközcsere. Állítólag szoftverhiba. Ha ezt így előadom az ügyfélszolgálatnak, akkor fognak küldeni egy SW updatet, vagy az eszközt (megint) cserélik?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 80
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

@anonymus

Pontosan így terveztem, az itt leírtak alapján:

https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/problemam-van/set-top-box-csere

Egyedül a „Telekom által biztosított dobozban” rész bizonytalan.

Nálunk mozgóposta működik, ami a kapu előtt megálló autóban van. Megkérdezem, hogy felvesz-e csomagot, és tud-e hozni megfelelő dobozt.

A futáros megoldás is szóba jöhet.

Esetleg azt kell érteni „Telekom által biztosított doboz”-on, hogy az új készülékkel kapott dobozban kell visszaküldeni?

A laptop winchester azt jelenti, hogy tétlenség esetén néhány másodperc múlva lekapcsol, vagyis nem pörög állandóan? Tehát legalább akkor nem pörög, ha például a moziklubban nézek valamit 45 percig? 

160 GB 40-50 óra HD vagy 120-150 óra SD felvételre lehet elég.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Mivel a rendszer egy része a hdd-re kerül illetve mivel 2. vagy 3. dobozod ami erre teszi a megállítás vissza tekerem opció anyagát így pörög állandóan. 

Szerintem csak nagy kijelölt posták veszik vissza. Ámde kérheted Gls futárral is a szereld magad box cserét. Kérlek a további infokért ezt  az oldalt olvasd el.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Anonymous

Ugyan nem a topik témája, de ha már így belejöttünk, még egy-két kérdés:

Ezek szerint egy felvevős dobozzal a többi is megállítás/visszatekerés képes lesz?

Az 1-es felvevős doboz felvételei lejátszhatóak a 2-es 3-as nem felvevős dobozokkal?

Ha ez így működik akkor a hardver hibás 1-es dobozom helyett cserét kérek, és rendelek egy második felvevős készüléket.

(Jelenleg csak egy készülékem van.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Igen mert egyet kap egy előfizető és azáltal a másik 1 vagy 2 is felvétel és megállítás képes.  Ehhez kell hogy a merevlemezes box áram alatt legyen. 

Igen

Első box 0 ft a második meg valami 870  ft havonta. De ha rendelsz pvr-t az elsődleges box helyére lesz berakva így 1100Ft + 870 ft lesz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@anonymus

Köszönöm az információkat.
Ezek szerint a nem felvevős dobozról is lehet felvételt kezdeményezni, nem csak lejátszani.
Tulajdonképpen nem is lenne ez olyan rossz szolgáltatás, az apróságokra kellene jobban odafigyelni.
A videotéka gyakran elérhetetlen, az egyes részek nem sorrendben vannak (amit pl. nézek hamarosan 60 része lesz), és persze az adatsebesség.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
8 órája, lgal írta:

Igen, összesen három streamet használhatsz. De ha a második boxon nézed a tvt, akkor minek pörög a felvevősben a hdd? Számomra is érthetetlen dolog ez.

Azért pörög a hdd a első boxban, mert a második boxon nézel tv adást ,így felkészül a box hogy ha megállítanád a élő adást, vagy felvenni szeretnéd. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
44 perce, lgal írta:

@Roli82 A telefonban azt mondták, hogy a nem felvevős boxon nem lehet megállítani az élő adást. Mindenesetre írok egy Prohardver usernek, elvileg T.-s.    Nem tudom, hogy kihez kéne fordulni ezzel a problémával, de van egy olyan érzésem, hogy nem igen fognak vele foglalkozni. Jó lenne, ha a második TV-n is működne.

Rosszul mondta, mert évek óta meglehet állítani visszatekerni az élő adást. Prohardveren kopa1 keresd meg hátha helyre tudj pakolni a dolgokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Egy ilyen iptv diagnostics belső oldalt elérek azon megtudom nézni, hogy van e valami szembetűnő gond.  Kliens azonosítóra vagy Account-ra lehet keresni. Előbbi nálam a doboz *****én van guid-al induló sor. Utóbbi meg a 1-el induló sok 0-a majd pár szám kód. Amit a Telekom.hu-n belépve meg lehet nézni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Futottam egy pár kört a Telekomnál a távirányító duplázás miatt. Egy nagyon rendes szerelő foglalkozott velem, megpróbált utánajárni a problémának, de sajnos nem tudott mit csinálni. Ma cserélni fogja a set-top-boxot, de nem hinném, hogy sikerrel járunk.

 

Mitől függ ez a duplázás? Ismerősömnek semmi baja nincs vele, működik neki normálisan, ahogy kell, pedig ugyanazt a sw verziót használja mint én. Van 5db távirányítóm (két Tatung, két samsung, és egy eredeti T-home feliratú), és az összessel jelentkezik a probléma.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kértem én. Azt válaszolták, hogy a "központi renszerünk mindig frissen tartja az összes set top boxot, és így nem lehetséges   visszatenni a régebbi softwaret". Az a poén, hogy erről a globális problémáról még az ügyfélszolgálat sem tud.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...