Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV távirányító probléma


lgal

Kérdés

Sziasztok!


Van nekem egy Telekom IPTV szolgáltatásom két STB-vel. Egy CISCO ISB6030, és egy Tatung, az első felvenni is tud. A Cisco-t cserélték tegnap, és olyan problémám van, hogy a távirányító gombnyomására olykor kétszer reagál, és ez elég zavaró tud lenni. Olvasgattam a fórumokat, állítólag akkor jelentkezett az ügyfeleknél a probléma mikor megkapták az új IPTV menürendszert, és a legtöbbnél nem is volt eszközcsere. Állítólag szoftverhiba. Ha ezt így előadom az ügyfélszolgálatnak, akkor fognak küldeni egy SW updatet, vagy az eszközt (megint) cserélik?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 80
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

A régi kezdett el mindent duplázni. Az a poén, hogy a Műsorújság app nem hajlandó normálisan együttműködni a boxszal, hiába van egy hálózaton a  telefon vele. Minden alkalommal újra kell párosítanom a telefonnal.

 

 

Ha szerinted ez a probléma, akkor teszek egy próbát. Mindenesetre először cseréltetem a meglévő távirányítókat. Egyébként ami most van nekem, azt a SAMSUNG gyártja a szerelő szerint. És már csak ilyet adnak új előfizetéshez.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ma kaptam meg a második boxot ami egy Tatung és a dupla ugrások nálam is megvannak, érdemes bejelenteni vagy várják és egyszer majd történik vmi? Illetve nincs ötletének, hogyan lehetne az előző univerzális távirányítóból szerezni, mert ez a mostani annyira kicsi és jelölések nélküli, hogy fény nélkül használhatatlan.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, btz írta:

@lgal

VDSL akkor még sehol sem volt, de még ADSL2+ sem.

Én még emlékszem az első találkozásomra az IPTV-vel, pont 2006-ban volt, mikor egy buszsoförnek segítettem a bekötésben a 4-5-6mbps sima ADSL-es netjére (a jó öreg Dlink szürke-zöld házú modemmel) és az első perctől kezdve kockásodott és szakadt neki. Vissza is adta az egészet. ?

Nekem nem vokt soha semmi gondom a Sat-os beltérikkel. Mindig tették a dolgukat. Egyszer horpadt be az egyik burkolata és még utána is évekig hibátlanul szolgált. ? 

Tudtommal  sima ADSL 8 megát, az  ADSL2 12-t, az ADSL2+ pedig 24-et tudott, Természetesen ez függött a vonal minőségétől, és  a központtól való távolságtól.  Még a mindig nem értem, hogy hogy tudott két streamet is kiszolgálni, hogy még net is legyen - miközben egy SD stream 3-4 megát használt. Tudom hogy akkoriban 5 megánál nagyobb csomagok sem voltak, de akkor is (Amikor betárcsázgatós net után lett 1 megás korlátlan adatforgalmú ADSL internetem 2007-ben, akkor nagyon tudtam örülni :) Akkoriban még IPTV-ről nem is hallottam, azt sem tudtam, hogy micsoda. )

Mikor is kezdték el használni a VDSL-t és a VDSL2-t? Nekem 2013 februárjában kötötték be az IPTV-vel együtt, és azóta az van. Szerencsémre két sarokra van tőlem a központ. (faluban lakom, pontosan Gyöngyöshalászon.)


Egyébként még számtalan ADSL terület van Magyarországon.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Elírás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2018. 11. 19. at 16:42, Kalimera írta:

T.jpg

Nálam ez a távirányító dupláz TTI STB-3112 CDA készülékkel.
Bármit képes duplázni, ami egymás után kétszer is megnyomható.
Az Infó gomb hatására például azonnal ki is lép.
Többször óvatosan kell lenyomni, hogy megmaradjon a képernyőn a műsor információ.

Nagyszüleimnek is ez az új távirányító van Technicolor ISB2201 box-szal. Amikor náluk voltam és a csatornasorrendet állítottam, duplázást akkor nem tapasztaltam. Elégedettek a szolgáltatással. Viszont a mi Tatung boxunk (ugyanez a STB-3112CDA) az egyel előbbi univerzális távval dupláz rendesen. Csatornaváltáskor és a menüben való navigáláskor is. Amikor először bejelentettem hibára, elmondtam a szerelőnek, hogy mióta ez az új szoftver van az új felülettel, azóta csinálja ezt. Azt mondta nekem, hogy a Tatung boxokhoz lett igazítva az új szoftver.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
19 órája, Kalimera írta:

@Roli82

A menüben megjelenő fekete téglalapok (a szövegek és a gombok helyén) problémásabbak.
Áramtalanítással tűnnek el egy időre, de pár nap alatt visszaszivárognak.

Ha van egy kis ráhatásod, az automatikus kilépési időket meg kellene növelni kb. a duplájára.
 

Erről egy kép jó lenne.

Szoftver verzió utolsó 3 számjegye is kéne.

Se nagy, se kicsi ráhatásom nincs rájuk sajnos, feljegyzik bekerül  kalapba és vagy javítanak rajta vagy nem. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Roli82

Kiderült, hogy az egyik távirányítómon a TV gomb programozható. Sikerült beállítani az IPTV távirányító VISSZA gombjára. Talán valamivel ritkábban, de időnként azzal is duplán lép csatornát. A műsorújságnál szövegesen is látszik, hogy minek kellene a léptetés után a másodiknak lennie. Időnként így is a harmadik helyre ugrik.

Egy régi Vantage műholdvevő jó minőségű távirányítójának a TV gombjáról van szó, amit soha nem használtam, vagyis alig sem tudott megkopni. El kell fogadnom, hogy a duplázást valóban a szoftver követi el a Tatung TTI STB-3112 CDA készüléket használva.

Fekete téglalapok:

T3.Jpg

Itt éppen a rész kiválasztásához szükséges szöveg helyén van fekete téglalap. Egyáltalán nem biztos, hogy a végén vannak az utolsó részek, mert például az első helyen a 35-ös van.

@anonymus

Egyedi hardver hiba? A jelenséget elmondva a 1414-en kérhetek cserét?

Más:

Gondolkodom felvevős beltérin. Mennyire hangos az állandóan pörgő winchester? Pontosan mennyi helye van a felvételeknek GB-ban?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 órája, anonymus írta:

Igen mert egyet kap egy előfizető és azáltal a másik 1 vagy 2 is felvétel és megállítás képes.  Ehhez kell hogy a merevlemezes box áram alatt legyen. 

Igen

Első box 0 ft a második meg valami 870  ft havonta. De ha rendelsz pvr-t az elsődleges box helyére lesz berakva így 1100Ft + 870 ft lesz. 

@anonymus nekem két STB-m van, és csak a merevlemezesen lehet megállítani a live streamet, a második nem merevlemezesen nem. Viszont a másodikon is lehet felvételt kezdeményezni. Mindaddig míg be van kapcsolva a második STB, akkor a felvevősben pörög a HDD. Nem tudom hogy hogy van ez.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@lgal

„csak a merevlemezesen lehet megállítani a live streamet, a második nem merevlemezesen nem”

Jó lenne tisztázni, mert nekem sem túl logikus, hogy egy doboz akár három adót is rögzít folyamatosan.
Egyszerre tudsz két felvételt készíteni és egy harmadikot nézni a felvevős készüléken?
(Bár ez még mindig csak kettő rögzítés.)
Eltérő csatornákat feltételezve.


A Telekom szabályai szerint 2 HD és egy SD.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, anonymus írta:

Talán mert a szerencsétlen 2. és 3. doboz a felvevős boxra rak mindent. Hogy te vissza tud tekerni az adást, mg tud állítani stb. 

De a 2. és 3. boxon nem lehet adást megállítani / visszatekerni. Csak felvételt lehet indítani, és megtekinteni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Roli82 Az gondolom nem befolyásolja, hogy a felvevős egy CISCO ISB6030, és a nem felvevős pedig egy Tatung. Ha a nem felvevőssel meg szeretném állítani, akkor azt írja ki, hogy a "szolgáltatás jelenleg nem elérhető". A felvevős pedig standby állapotban van, pörög is benne a HDD. A felvett műsorokat vissza tudom játszani a nem felvevősön.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...