Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Biró István

Kérdés

Kedves Superuser, forumtagok !

Most csereltek a routeremet HA35-re. Eddig ZTE volt.

Kulso cimrol szeretnem elerni a belso halozaton levo eszkozt. Arduino vezerlo.

Port forwardinggal beallitottam az eszkozt az 5....7- es portra

Jelen van az eszkoz, latom: 192.168.1.71  A port is mukodik:   iPadrol elindul 192.168.1.71:5...... -rol.

Van egy static IP URL cimem ez ugyanazon az IP cimen van (ping), amit PC rol ellenoriztem a whatismyipaddress.com   site-tal.

Kivulrul iPhone 4G-vel inditva megse latja az Arduinot.

Kerdeseim: a static IP cimnek a whatismyipaddress.com-on levovel kell egyezni, vagy azzal, amit a HA35 VDSL IP address mutat? 100.100.211.167

Nem kellene a 192 .... 71-nek STATIC IP-nek lenni?  Ha igen, hogy kell ezt beallitani?

Koszoni a segitseget:

Istvan

 

 

 

 

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

@Biró István

"Helyi hálózatod bemenő címe." Kedves fogalom de ezt WAN IP címnek mondják, a helyi hálózatod az 192.168.1.0/24

Sajnos ebből nem látszik, hogy jól csináltad e a portforward beállításokat. 

Ebből az látszik, hogy nem válaszol a pingre a HGW-d és hogy az IP címed rendben elküldte a Dyn szolgáltatónak. És a rendes tunnelezett interfész címet küldte el, ami ha jól tudom nem natolt 188... címek mobile.pool.telekom.hu hostok nem tartoznak bele, de ennek utána kérdeztem, csak a biztonság kedvéért. 

Nem értem pontosan, hogy mit értesz nem static IP címen? Mert ha előtte ZTE volt, azon a fő kimenő WAN interfész soha nem kapott fix IP-t, az is ugyanúgy dinamikus volt. 

Tegyél fel róla képet, hogy mit látsz az admin felületen. 

Ha ezzel sem jutunk tovább, akkor neked is egy szombat délutáni Teamviewer távsegítség nyújtást tudok ajánlani. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Biró István

Igen. Körülbelül az a célja. Kívülről, azaz WAN oldalról minden egyes LAN-os eszköz egy eszköznek látszik, ami a routered. De egy adott portjára érkező kérést a router tovább adhat, a helyi hálózaton lévő eszköz bármelyik portjára. Ez a portforwarding. 

A porttrigherrel mem kell foglalkoznod. Neked a port mapping kell. 

Nem jó a DNS, mivel Ardunio névvel hoztad létre azt az applikációt, így oda is Ardunio-t kell írni. Valószínűleg ezért nem megy.

A fórum privát üzenet rendszerén keresztül elküldheted az URL-t. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv, btz.!

Alább mellékelve a whatismyip ... válasza. Szerintem ez az én helyi hálózatom bemenő IP cime. (?)

tőle balra a ping eredmény,  amit a Dynu-tól vettünk, és fix IP cimet ad, tehát ugyanazt az IP cimet, mint az enyém.

Mellékelve a belső cim a forward portra, és innen, a belső cimről működik a példaprogram, amit az Arduinora irtam kipróbálás céljából.

Ebből talán az látszik, hogy jól csináltam a Port Forwardingot erre a ...71-es címre. Itt azért az nem tetszik, hogy az IP nem static (mint az a ZTE-ben volt), nem tudom, hogy ez számít-e.

Na most, ha egy külső hálózatra beírom a .......dynu.net:5....7-et, akkor kívülről is meg kellene kapnom ugyanezt.

A külső címet pl. úgy kapom, hogy az iPhone-t nem WiFi-re, hanem mobil hálózatra kapcsolom. NEM TALÁLJA !

Üdv:István

IP cimek.PNG

Forward Hálózaton belül.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves Prof !

Valóban a 188.164.... a WAN IP cím.

Az egész Port Forwarding célja, hogy ennek hívásával bejussak a helyi hálózatom ....71 cimére a 5... porton. Nem?

Ilyen értelemben a értettem, hogy a WAN IP a helyi hálózatom bemenete.

Szerintem talán azérrt jó a port forward beállítás, mert belülről hívva a 192 ......71:5... címet, elérem az Arduinot.

A baj az,hogy kívülről továbbra sem. Mégis csak a HA35 beállításommal lehet baj. Mellékelem a lépéseket:

1.  Menü INTERNET  (Mi ez a "Port Trigger??" Nem kéne ezen is valami csinálni?)

Forward-1.PNG

2. Home Network: (jó itt az "Application = DNS ??)

Forward-2.PNG

3. Add Port Mapping Application: (Azt irja Home Network ontban : "IP Address Type:  DHCP" az helyes?)

"PortMapAppl.PNG

Jó így? Nem kell még valamit állítani?

Köszönöm a TeamViewer ajánlatodat, de szombaton nem leszek gépközelben. Ne vedd tolakodásnak, de ma egész délelőtt dolgozom, és tudok adni TeamViewer számot bármikor.

Azt is felajánlom, hogy ha adsz magán címet, akkor elküldöm az URL-t és a port számot, te is kipróbálhatod, bejön-e nálad az én Arduinom.

 

Köszöni:
István

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...