Ugrás a tartalomhoz
  • 1

IPTV + NET routeren keresztül


Api1977

Kérdés

Kedves Fórumtársak és Szakértők!

Lenne egy számomra fontos megoldandó probléma. Kicsit hosszú leszek, de próbálok mindent leírni, hogy tudjatok minél pontosabb tanácsokat adni.

Szóval adott egy 1000 Mbit-es NET+IPTV szolgáltatás.

A Telekom egy Sagemcom F@st 5655v2 AC-t adott a szolgáltatáshoz. Ezt az eszközt én csak modem (PPPoE) üzemmódban használom, mert a Sagemcom sajnos a legfrissebb firmjével is alkalmatlan a port forwarding-ra. (Ezt a Telekom szakszervize állapította meg!) Router funkcióra vettem egy TP-Link Archer  C7 AC1750-es eszközt, mellyel már tökéletesen megy aktívban a torrent feltöltés is. Viszont nekem jó lenne ha a két IPTV-s STB mellett lenne 1-1 működő al-router is melyekből el tudnám vezetékes nettel látni az ott lévő eszközeimet is (a WiFi nekem nem elegendő megoldás).

Ha a TP-Link Archer routerembe bekötöm az UTP kábeleket melyek a TV-khez mennek, és a TV-k mellett 1-1 routerrel elosztom a netet (egyébként ezek a routerek jelenleg Dinamikus IP-vel csatlakoznak az Archerre) egy ideig működik az IPTV (kis kompromisszummal, azaz lassabb a csatorna váltás és a két STB nem látja egymást egy hálózaton, de ezzel együtt tudnák élni), majd kb 18-24 óra működés után az IPTV kifagy és nem működik tovább semmilyen csatorna. Az internet továbbra is megy ezeken "al-routereken". Ilyenkor csak a reset és a tápkábel kihúzása segít... ami valljuk be nem igazán elegáns megoldás.

Hogyan tudnám én ezt a rendszert jól és használhatóan összerakni?

Csatolok néhány fotót a routerek setupjáról: (csak a fő-routerről AC7 és az egyik al-routerről teszek fel fotót, mert a másik al-eszköz szinte ugyan az.)

Megj.: A kék setup a fő-router Archer a zöld pedig az al-router. Bocsánat ha kissé szakmaiatlanul fogalmaztam itt-ott,! :) Sajnos nem vagyok IT-s.

Tisztelettel várom segítőkész válaszaitok!

Api1977

imageproxy.php?img=&key=4d4faa2b0b2835daimageproxy.php?img=&key=4d4faa2b0b2835da

 

ac1.png

ac2.png

ac3.png

ac4.png

ac5.png

wr1.png

wr2.png

wr3.png

wr4.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Api1977
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 1

Köszönöm a gyors választ!

Ha megengeded megpróbálom lefordítani magamnak... Tehát azt írtad, hogy a fő-router (Archer) LAN portjaiból az UTP kábeleket ne az al-routerek WAN portjaiba csatlakoztassam? Akkor hová dugjam? Valamelyik LAN portba? Így is működni fog? Mindegy... kipróbálom, majd meglátom.

Ha véletlenül rosszul értelmeztem a segítségedet, akkor javíts ki, légy szíves! Köszönöm.

Egyébként a fő-routerem IGMP képes. Szerinted a régebbi gyártmányú TP-Link al-routereimet le kell cserélni? Ha igen, szerinted mit vegyek?

Routert vagy switch-et? Mit ajánlasz?

Köszönöm!   

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves btz!

Kipróbáltam amit legutóbb írtál, és bár mindékét routerem IGMP képes, továbbra sem működik az IPTV a nettel együtt.

Az alhálózatokat megszüntettem.

Az al-router, switch üzemmódban a netet átengedi, de az STB nem veszi az IPTV-t. Az STB bejelentkezik, az IP címet megkapja, de a TV adás nem jelenik meg csak az a szép "rózsaszínes háromszögmintázat".

Lehet én nem állítok be valamit jól ezért csatolok még 1-2 router setup fotót az IGMP beállító menüről, kérlek ha nem nagy kérés nézz már rá légy szíves és előre is megköszönve várom segítő tanácsaidat.

A zöld az al-router (switch) a kék a fő-router.

Köszönöm!

wr5.png

wr6.png

ac4.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Éreztem, hogy valami ilyesmire gondolsz... Egyébként, ha az al-router/(switch) setupjában az egyik szabad LAN-t IPTV-re állítom, még az IP címet sem tudja az STB-nek kiosztani.

Egyébként a fő-routerem LAN4-es portjában van az UTP kábel, viszont a másik emeleten lévő al-router/(switch) (ami osztaná az egyetlen kábelen érkező jelet az STB és a számítógép fellé), akkor így nem működik a net. Mert a fő-routerben csak IPTV jelet engednék ki a LAN4-en... Ez a gond!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 perce, btz írta:

Én összekötném egy LAN kapcsolattal is a fő routert és a ONT-t, az minden külön beállítás nélkül átvinné a LAN-on az IPTV forgalmát, és mindenfele el lehetne osztani az alroutereken is, bármelyik portján. 

Vagy a Sagemre rákötni a boxokat mert elvileg optikán modem módban is megy az IPTV.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@Roli82

Optikán passthrough van, de ha az ONT és a passthroughozott saját router LAN-on össze van kötve (tehát egy LAN része), akkor mindegy melyik szavad portba dugja a kanócát, legyen az az ONT vagy bármelyik saját cucx,c, mindegyiken kell működnie az IPTV-nek és a NET-nek is és ehhez semmilyen külön beállítás nem szükséges, sem a főrouteren sem az arra csatlakoztatott alroutereken, hisz onnantól épp ugyanolyan, mintha közvetlen lenne dugva az ONT-ba

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, de pont ez nem jöhet nekem számításba, ugyanis 1 db UTP kábel (a falban 1 db UTP kábel van behúzva) megy a TV-hez a ház egy másik emeletén és ezen kellene a netnek és az IPTV-nek is mennie, majd az STB előtt egy 2-es számú ún. al-routeren/switch-en elosztani a jelet a számítógép és az STB között. Ez az ami nem megy, jelenleg, sajnos...

rajz.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Api1977
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

De a fő router és az ONT között akár lehet 2*5 centis vezeték is, nem kell kibontani a falat, oda már elég lesz az egy vezeték is. Tehát a fő router és az ONT egy helyen lenne, nem lenne köztük se fal semmi, csak két rövid vezeték. A falban onnantól elég lenne az az egy vezeték, abban már menne az IPTV és a NET is. Ha tudsz, rajzold le a Házad alaprajzát, a falban lévő vezetéket és a végpontokat, aminek net vagy IPTV kell és én megpróbálom berajzolbi rá, hogyan menne, a hálózat ha lesz időm gépelé ülni, mert jelenleg mobilról vagyok. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

IMG_20181104_184743.jpg

Ide kéne még egy vezeték és kilóni a DHCP-t az ONT-ban és kb ennyi lenne az egész. Persze a főrouter és az ONT egy LAN beállítás szerint legyen. Pl ONT 192.168.1.1 saját cucc 192.168.1.2, alrouterek 3...4...5....satöbbi.

(A pirossal jelölt rész lenne a LAN-LAN kapcsolat, az általad kékkel rajzolt pedig a LAN-WAN kapcsolat) 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Api1977

Optikán nincs modem mód, csak a Passthrough. Igen ugyanúgy oszt IP-t az ONT is, mivel teljesértékű router funkciójában működik továbbra is, csak te a főroutert használod gatewaynek. De ha lenne még egy PPPOE sessionod, akkor ugyanúgy be tudnád "tárcsázni" a WAN részét a Sagemnek is, és így ide oda váltogatva mondjuk egy wifis telóval a két eszköz wifije között kívülről úgy tűnne, mintha két különböző netkapcsolatról jönnél. De ezt csak érdekességképpen írom le. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csatoltam egy rajzolt fotót a rendszerről amit összeraktam... :/ Szerinted hol a hiba?

Továbbá a következőket tapasztaltam:

Ha az ONT-ben a DHCP-t kikapcsolom, azonnal megszűnik az IPTV szolgáltatás (eszköz újraindítás sem segít). Az STB az áramtalanítás után kap IP címet (legalább is ezt írja a TV képernyőn), de az adás nem indul meg.

A net működik a Számítógépen (az al-routerre kötve), de IPTV nincs. 

Pedig az eszközök LAN címeit az ajánlásod alapján állítottam be, minden eszköznél külön-külön.

ONT: 192.168.1.1

FőRouter: 192.168.1.2

AlRouter:192.168.1.3

Az al-routernél próbáltam a bejövő UTP kábelt mind a LAN, mind pedig a WAN portba csatlakoztatni, de egyik megoldással sem működött az IPTV. Net is csak akkor volt, ha a WAN-ba csatlakoztam.

 

Nem értem... ez csak nálam nem akar összejönni, vagy lehetetlen dolgot próbálok összehozni?:S

 

IMG_20181105_185613 (1).jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Api1977

Egészen biztos, hogy a torrentezés miatt ilyen átalakításokra van szükség?
Mit nem sikerült beállítani?

A F@st 5655v2 digitális elosztóhoz vezetékesen 17 pontról csatlakozom.
Torrentezek is, bár ebben nem vagyok nagy spíler.
Másik routert csak WiFi hozzáférési pontként használok a többi switch.
A ritkán üzemelő Web szerverhez is működik a port továbbítás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

Továbbra is köszönöm a segítséget, holnap ismét nekifutok, ma már a család nem respektálja tovább ezt a tevékenységemet. ;)

@Kalimera

Az az igazság, hogy ennek a Sagemcom ONT-nek a portforwardingjával nem csak én, hanem a Telekom online segítsége sem boldogult. Egyszerűen az eszköz nem nyitotta ki akármilyen portot is állítottam be neki. A torrent kliensben ezért csak passzív voltam. Az online support is amelyik sikerdíjazással dolgozik is kb 30-40 perc után feladta a küzdelmet. Pedig távoli eléréssel iranyitotta a gépem. Majd felvett az estről egy hibajegyet, hogy rossz az eszköz. Ezután a kiszálló szervizes annyit mondott, hogy ne is küzdjek ezzel az eszközzel, mert ezeknek a szofvere rossz és nem lehet vele direktben forwardolni, csak ha PPPoE-re kapcsolom és egy jobb routerrel betárcsázva, azon állítom be a szükséges portokat. Így működik is a portforward és aktív vagyok, de ettől függetlenül jelenleg már azon ügyködnék, hogy a ház távoli helyiségeiben is tudjak vezetékes netet osztani az ottani eszközeimnek. 

Tudom, hogy bonyolult vagyok és a legtöbben nem is foglalkoznának ezzel, de én a csekély tudásom ellenére is szeretnék egy minden igényt kielégítő hálózatot kiépíteni/beállítani. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...