Ugrás a tartalomhoz
  • 4

eSIM probléma


Gombócka

Kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Nagyon vártam már, hogy lehessen az Iphone-t 2 SIM kártyával használni. Éppen ezért vettem az XS-t és amint lehetett ki is váltottam a személyes használatra szánt SIM-et virtuális SIM-re, a céges pedig maradt a fizikai. A mai napon többször előfordult, hogy a céges (fizikai SIM!) számot nem lehetett hívni azt mondta be, hogy a "hívott szám pillanatnyilag nem elérhető". Előfordult olyan is, hogy a személyes számom (eSIM) sem volt elérhető. Nem tudom hol lehet a gond. A eSIM megoldás nem stabil? A készülékem hibás? A Telekomnál vannak problémák? Valaki tapasztalt hasonló problémát az eSIM-el? :W

Kérlek segítsetek, mert sajnos a Telekom sem tudott segíteni. Fontos lenne legalább azt kizárnom, hogy a telefonom hibás. Ja az még fontos, hogy mindegyik esetben a telefonon az látszik, hogy van térerő...

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 1

Sziasztok!

úgy látom, hogy kb 1 hónapja írtatok az esim problémáról, még mindig ugyanezt tapasztaljátok? Én most szeretnék váltani, 2 iphone-ról végre 1-re, régóta vártam már hogy valamilyen módon kijöjjön az Apple is ezzel. Kicsit most mégis félel tőle, mert nekem is munkaeszközöm is. A privát számomat szeretném esimként használni, a céges marad fizikai. Novemberóta volt IOS frissítés, változott valamit a helyzet nálatok? Előre is köszi: Kitti

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Ugyanezzel küzdök én is, ma voltam benn a Telekomnál, mert az ügyfélszolg-ot nem lehetett felhívni. A kis hölgy nagyon kedves volt, de soha nem hallott róla...

Az érdekes az, hogy egy adott pillanatban nem tudnak elérni, jön az SMS, hogy 1 nem fogadott hívásom volt, pedig az irodámban ültem, maximális térerővel, 2 percre rá pedig megint normálisan csörög a telefon és el tudnak érni.

Gőzöm sincs mi lehet ez, de nagyon nem jó.

Ja és nekem is XS-em van.

üdv

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sajnos én is hasonló cipőben járok. MediaMarktban vett XR Telekomos esimmel és fizikai *****fone kártyával. 

Nálam leginkább az esim hívásokkal van gond. Sokszor kapok naponta sms értesítőt nem fogadott hívásról. Igaz, előfordult már a *****fone-s simnél is.

Sőt olyan is előfordult, hogy én nem tudok hívni. Egyszerűen nem csöng ki hiába várok akár percekig is. Aztán ha megszakítom a hívást és újrapróbálom akkor már kicsöng.

Remélem egy közeli iOS frissítés orvosolja ezeket a problémákat

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdvözlet Mindenkinek!

Eddig én is azt hittem, hogy az eSIM-mel van gond, de az irodában, ahol dolgozom (Veszprém környéke) több kolléga panaszkodik, hogy érintetlenül hever a telefon az asztalon és csörgés helyett egy SMS értesítő jön nem fogadott hívásról, pedig max térerőt mutat a telefon. A telefonok: iPhone SE, iPhone 7, iPhone 6S. Többi márkáról nem tudok nyilatkozni, nálunk iPhone a céges telefon, viszont ugye ezekben a telefonokban normális SIM van. Szóval vagy iPhone hiba, vagy pedig a telekomnál valami átjátszóállomáshiba? Mert érdekes módon ha otthon vagyok még soha nem fordult elő. 

Szóval egy kicsit elbizonytalanodtam...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hello @Yooozi, bármi lehet, de az általad írtak alapján én a helyetekben egyeztetnék a Tével (kábé azonos helyen, full térerőn több típus ugyanazt produkálja, miközben máshol minden rendben, már ha a többiek is csak ott tapasztalják). ha a hálózati rész kizárva, akkor lehet gondolkodni, hogy mi lehet még :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Már hónapok óta az iOS 13 és nemrég óta az iOS 13.1 publikus bétáját használom, nálam a probléma teljesen megszűnt, tökéletesen megy az eSIM és a hagyományos SIM is. Soha nincs, hogy nem tudnának felhívni, vagy hogy az adatkapcsolat nem jönne létre.

Szerintem az Apple ezt ezzel az új software-rel tökéletesen megoldotta.

Üdv

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, Yooozi írta:

Sziasztok!

Már hónapok óta az iOS 13 és nemrég óta az iOS 13.1 publikus bétáját használom, nálam a probléma teljesen megszűnt, tökéletesen megy az eSIM és a hagyományos SIM is. Soha nincs, hogy nem tudnának felhívni, vagy hogy az adatkapcsolat nem jönne létre.

Szerintem az Apple ezt ezzel az új software-rel tökéletesen megoldotta.

Üdv

Akkor 19-én elválik a sz@r a víztől :) Várom, hogy megoldja-e itt is a problémát. Köszi, hogy ezt megosztottad

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 03. 11. at 15:40, angyalbandi írta:

Sziasztok!

Van megoldás az e-sim hibára? Mi egy XS és egy 11 Pro-val küzdünk. 13.3.1-re vagyunk frissítve. Sok esetben nem vagyunk elérhetőek és csak az sms-t kapjuk meg.

Sziasztok. Megoldodott a dolog?

nekem xs maxon volt beallitva esim es fizikalis sim egyszerre mindkettto telekom volt, ez kb masfel eve volt, ugyan ez volt a gond h az asztalon ful terovel volt mindketto es jott random a nemfogadott hivas sms, az e sim- mobil internet nelkul uzemelt a fizikalis meg 4g vel. 
par het utan feladtam es 2 iphone ra valtottam,

viszont most ismet szuksegem lenne ra, 11 pro maxom van nem tudom van e mar megoldas arra h mukodjon rendesne ez mert eleg sokat telefonalok jelenleg az e simre szeretnem az elofizetesem tenni amirol hivast inditok es netezek masod kartyanak egy mobil internet nelkuli csak fogadasra szukseges domino kartyat szeretnek tenni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
10 órája, Csonaak írta:

Szia!

Sajnos nem! Amit észrevettünk, hogyha kb hetente kikapcsoljuk a telefont, akkor pár napig jól működik. Ha elfelejtjük, akkor jön az SMS, hogy nem vagyok elérhető full térerőn!

 

Sziasztok. Megoldodott a dolog?

nekem xs maxon volt beallitva esim es fizikalis sim egyszerre mindkettto telekom volt, ez kb masfel eve volt, ugyan ez volt a gond h az asztalon ful terovel volt mindketto es jott random a nemfogadott hivas sms, az e sim- mobil internet nelkul uzemelt a fizikalis meg 4g vel. 
par het utan feladtam es 2 iphone ra valtottam,

viszont most ismet szuksegem lenne ra, 11 pro maxom van nem tudom van e mar megoldas arra h mukodjon rendesne ez mert eleg sokat telefonalok jelenleg az e simre szeretnem az elofizetesem tenni amirol hivast inditok es netezek masod kartyanak egy mobil internet nelkuli csak fogadasra szukseges domino kartyat szeretnek tenni.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Én is ezt a prblémát tapasztalom most, privát számom esimként van az iPhoneban, a céges számom fizikai SIMként. Teljesen random, hogy kicsöng-e a telefon, vagy csak SMS-t küld, hogy nem fogadott hívásom volt.. Van már erre azóta bármi megoldás? Hihetetlen, hogy 2018 novemberben már felmerült ez a probléma és 2021 májusban még mindig pontosan ugyanúgy fenn áll és nincs rá magyarázat és megoldás...

Köszi előre is, ha valaki tud valami okosat mondani rá.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

ez tényleg egy régi probléma, de nálam mostanában nincs nagyobb probléma, gyorsan megpróbálom leírni, hogy mit tapasztaltam én.

Az eddigi irodám vidéken pár száz méterre volt egy mobil toronytól, iPhone Xs-t használtam akkoriban és igen, napjában többször jött SMS, hogy nem fogadott hívásom volt, pedig a telefon mellettem volt az asztalon, max térerővel.

Az iroda elköltözött a városba, pár km-rel arrébb, még mindig XS, soha többé nem jelentkezett a probléma.

Jelenleg egy 12 Minit használok, itt az irodában semmi gond, viszont útközben néha csinálja.

Nekem tényleg az az érzésem, hogy ez nem a telefonnal, hanem a tornyoktól függ, azok között lehet valami különbség, hogy valamelyik nem jól kezeli az eSim-eket, de ez persze pusztán feltételezés.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
53 perce, Gyurmatag írta:

Sziasztok!

2021 novemberében is még mindig fenn áll a probléma. Írom, hogy itt mi a helyzet:

Édesanyámnak vagy egy iPhone SE (2020) készüléke. Egy fizikai Domino SIM van benne, ez a magán száma, csak hívás fogadásra van használva. Van benne egy eSIM is, ez pedig a céges száma, ami aktívan használva van netezésre és telefonálásra. Sokszor történik meg az az eset, amelyet itt ebben a posztban már sokan írtatok, nem elérhető hívásra és csak SMS jön, hogy volt nem fogadott hívása. Eléggé bosszantó és már jó ideje fent áll a probléma. Sőt... még az előző készülékén is, ha visszaemlékszem, sokszor volt olyan, hogy nem volt elérhető, amikor hívták és csak SMS jött. Az egy androidos telefon volt és ott is kettő SIM kártya volt benne, csak mindkettő fizikai. 

Ezt ma be is jelentettem a Telekomnál és fel is vették a hibajegyet, rá pontosan 2 óra múlva jött az SMS, hogy "...számú bejelentését kivizsgáltuk, és központi hibát nem találtunk." Elképesztő... és úgy látom nem csak egyedül vagyunk ezzel a dologgal, valamit kéne ezzel kezdeni, mert ez így nem az a szolgáltatás, amiért pénzt fizetünk ki.

Kinél áll fent még mindig a probléma?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2021. 11. 10. at 20:14, polyn írta:

Nálam mintha elmúlt volna. iPhone 12 van most használatban, VF fizikai SIM és Telekom e-SIM. Mindkét vonalra "5G Auto" van állítva. Igaz, sokszor használja a Telekomos vonal a wifit (WiFi Calling) és a VF vonal pedig a cégnél egy Mini Bázist használ.

Nálunk nem múlt még mindig el. Valamikor jó, valamikor nem. Ma például délután alig fogadta a hívásokat, múltkor meg pár napig rendben fogadta a hívásokat. Valami nagyon nem okés a Telekomnál. Van valami infója erről valakinek? Tapasztalja rajtunk kívül még valaki ezt a problémát? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 perce, mrm_ írta:

Abszolút, és még mindig nagyon bosszantó. Csak ma (2021. december) a hatodik bejövő hívásommal történik ez, aminek egy része ráadásul ügyfélszolgálatos visszahívás; így hívhatom őket én vissza és megint indul az ördögi kör elölről. Nem csöng ki, csak érkezik az sms. Közel járok a tettlegességhez. 

Elképesztő. Szerintem legyünk tettlegesek. Bombázzuk a Telekomot ügyfélszolgálati megkeresésekkel, amíg meg nem javítják ezt a roppant bosszantó hibát!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

En pontosan ugyanezt tapasztaltam. A privat kartyam ment eSIM-re, a ceges szintén telekomos meg a SIM slotba. Teljesen hektikus, hogy mikor lehet felhívni valamelyik számot. En is csak ezert valtottam iPhone 8-rol. Sokszor jeleztek a napokban, hogy nem tudnak hivni. Ez igy hasznalhatatlan es raadasul nekem munkaeszkoz. Remelem nem az eSIMmel van baj, hanem a dualsim funkcioval, valamint, hogy lehet szoftverfrissitessel javitani. A fizikai kartyat holnap visszarakom egy kulon keszulekbe aztan majd kiderul. Tiszta szegyen.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Blake
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 perce, Blake írta:

En pontosan ugyanezt tapasztaltam. A privat kartyam ment eSIM-re, a ceges szintén telekomos meg a SIM slotba. Teljesen hektikus, hogy mikor lehet felhívni valamelyik számot. En is csak ezert valtottam iPhone 8-rol. Sokszor jeleztek a napokban, hogy nem tudnak hivni. Ez igy hasznalhatatlan es raadasul nekem munkaeszkoz. Remelem nem az eSIMmel van baj, hanem a dualsim funkcioval, valamint, hogy lehet szoftverfrissitessel javitani. A fizikai kartyat holnap visszarakom egy kulon keszulekbe aztan majd kiderul. Tiszta szegyen.

Szia! Ne értsd félre, de annyira örülök a problémadnak. Végre nem vagyok vele egyedül. Én már mindent kipróbáltam egésszen addig, hogy lecseréltem a SIM kártyát (mindkettőt) és a telefont is kicseréltem! Csomószor hivogatom felváltva a két számot és teljesen random módon nem hívható egyik, vagy másik. Semmi logikát nem vélek felfedezni. Van, hogy 20x jó, 1x nem és van, hogy folyamatosan nem hívható. Ez így örület!!! Én most visszaraktam a régi céges telómba a fizikai kártyát. Már többször hívtam a Telekomot, Apple támogatást és igazából senki sem ért hozzá. 

Kérlek mindenképpen írd meg, ha neked sikerül megtalálnod a megoldást!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello.

En mos tertem vissza a ket telefonra es jelenleg azt tesztelem, hogy ha csak eSIM van akkor azt lehet-e minden korulmenyek kozott hivni. Ha igen akkor a dualSIM funkcio lett rosszul implementalva. Eleve az felhaborito, hogy csak azon a kartyan mukodik a 4G amelyikrol az internetet hasznalod, a masikat 2G-re rakja. Ezzel ugye az a baj, hogy videken a telekomnak adott esetben jobb a 4G lefedettsege, mint a 2G/3G. Raadasul gyanitom, hogy a 2G-nek meg vannak szamlalva a napjai. Utana nem lehet hasznalni a dualSIM-et ezekben a telefonokban ilyen formaban. Irtam az apple.com forumara is, hogy lassam, ha vannak kulfoldi sorstarsak is, mert ugye az is egy jo kerdes, hogy ez a telekom, vagy az Apple hibaja, bar en gyanitom, hogy az utobbi, mert egy 50 ezer forintos Android telefonban ez eleg jol meg van oldva. Majd megirom, hogy onmagaban az eSIM (dualsim nelkul) problemat okoz-e, illetve ha kapok valaszt az apple.com-on.

Balazs

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2018. 11. 13. at 9:31, Blake írta:

Hello.

En mos tertem vissza a ket telefonra es jelenleg azt tesztelem, hogy ha csak eSIM van akkor azt lehet-e minden korulmenyek kozott hivni. Ha igen akkor a dualSIM funkcio lett rosszul implementalva. Eleve az felhaborito, hogy csak azon a kartyan mukodik a 4G amelyikrol az internetet hasznalod, a masikat 2G-re rakja. Ezzel ugye az a baj, hogy videken a telekomnak adott esetben jobb a 4G lefedettsege, mint a 2G/3G. Raadasul gyanitom, hogy a 2G-nek meg vannak szamlalva a napjai. Utana nem lehet hasznalni a dualSIM-et ezekben a telefonokban ilyen formaban. Irtam az apple.com forumara is, hogy lassam, ha vannak kulfoldi sorstarsak is, mert ugye az is egy jo kerdes, hogy ez a telekom, vagy az Apple hibaja, bar en gyanitom, hogy az utobbi, mert egy 50 ezer forintos Android telefonban ez eleg jol meg van oldva. Majd megirom, hogy onmagaban az eSIM (dualsim nelkul) problemat okoz-e, illetve ha kapok valaszt az apple.com-on.

Balazs

Hali.

Kicsit utánanéztem annak, amit mondtál itt, meg a másik fórumban. Van ám gond bőven külföldön is. Találtam egy Forbes-es cikket, csak pár napos és leírja hogy a kezdeti bevezetés után mind a három nagy amerikai hálózat (AT&T, T-Mobile USA, Verizon Wireless) az általad említett problémákra hivatkozva ez év végéig elhalasztotta az esim-ek támogatását. A Verzion már tárgyal az Apple-el, hogy hogy lehet ezt a gondot megoldani. 

Ezek szerint én pusztán szerencsés vagyok, hogy nekem egyelőre működik minden. Azonban ebben az is benne lehet, hogy nekem nem a fő kártya az esim, hanem a másodlagos. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello! Xs max ugyanezzel a problémával?. Sim kártyákat megcseréltem, mindent lenulláztam, újratelepítettem, telefon  is cserélve lett újra garanciába, de a probléma maradt. A nano sim a fő kártyám, és csak akkor működik normálisan amennyiben az esim ki van kapcsolva. Akkor tökéletes. Egyébként  vagy elérhető vagyok, vagy nem. Szégyen!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...