Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet sebesség


BoJack20

Kérdés

Sziasztok!

Gondoltam irok ide is, mert egyszerűen nem jutok egyről a kettőre. Mihályfa, szóval faluhely ADSL2+ internet van, 10 megás csomag. Speedport digitális elosztó az elérhető sebességhez 10megát ir, abból csak 4.5-öt kapunk meg gyakorlatban. Sokszor volt, hogy 6,5 volt hónapokig, amire még azt mondom hogy elfogadható, de egyszer csak visszaáll erre a 4,5-re és innen sehova. Nyilván egy telefon után volt, aki visszaállitotta, és főleg mostanában volt hogy egyáltalán nem is foglalkoznak vele, mivelhogy erre nem tudnak hibajegyet nyitni stbstb..Hát tök jó. Addig telefonáljak az ügyfélszolgálatra amig valaki olyat kapok akit érdekel is mi van az ügyfekkel?

Másik, most pár napja a Twitch nem akarja használni a sávszélességet. Maximum 1, 1.2 megát használ, ennél többet nem, miközben minden más weboldal normálisan működik, haverom 2 háznyira lakik nála is jó, gépen semmi változás nem történt. Le tudja a Telekom korlátozni egy weboldalra a sebességet? (Tudom ***** kérdés, de már semmin sem lepődöm/lepődnék meg sajnos.)

Szóval kinomban, már ide irtam, hátha valami használható infot tudtok adni. Annyiszor telefonáltam már üfsz-ba hogy már, hogy őszinte legyek belefáradtam.

Előre is köszi! (A képen nem tűnik 4.5-nek, pedig higgyétek el, annyi)

fgdgfgfdgfdgfd.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Üdv! 

Brutálisan gyenge vonal, szerintem szakad is. Ritka ****. Ezen csak az segítene, ha átkötnének egy másik. DSL központra (bár valószínűleg ez az ami nem lehetséges) és lakáson belül is minden vezeték újra lenne kötve, lerövidítve, ahohy csak lehet. 

A település tényleg nem szerepel a VDSL-es fejlesztések listáján. Talán az egész község az egyik szomszéd településről kapja a netetet. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, btz írta:

Üdv! 

Brutálisan gyenge vonal, szerintem szakad is. Ritka ****. Ezen csak az segítene, ha átkötnének egy másik. DSL központra (bár valószínűleg ez az ami nem lehetséges) és lakáson belül is minden vezeték újra lenne kötve, lerövidítve, ahohy csak lehet. 

A település tényleg nem szerepel a VDSL-es fejlesztések listáján. Talán az egész község az egyik szomszéd településről kapja a netetet. 

Szomszéd falutól kapjuk, valószinüleg azért. Legalábbis mi, a többi utcában (a 3-ból 2-ben) optika van, nálunk nincs..Csak az idegesit, hogy lehetne jobb is, vagyis legalább 6.5, ami már legalább valamennyire megfelel, főleg hogy mennyi eszköz megy a házban, az a +2Mb/s nem elhanyagolható. Ez, és még az hogy itt 2050-re se lesz jobb net :|

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@BoJack20

Ssjnos a sebesség instabilitást okoz ennél a rendszernél. Nem véletlen van az, hogy manuálisan visszaállítják a sebességet, de az automatika visszahúzza, mert eszméletlen sok hibajelzést kaphat ott a központ. 

Mint írtam, itt csak a fejlesztés segíthet. Ha van optika a településen, akkor hamar megvalósítható dolog. 2020. 12.31-ig biztos megoldják mivel addigra a minimum 30mbps sebességet minden hálózatnak el kell érnie. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, btz írta:

@BoJack20

Ssjnos a sebesség instabilitást okoz ennél a rendszernél. Nem véletlen van az, hogy manuálisan visszaállítják a sebességet, de az automatika visszahúzza, mert eszméletlen sok hibajelzést kaphat ott a központ. 

Mint írtam, itt csak a fejlesztés segíthet. Ha van optika a településen, akkor hamar megvalósítható dolog. 2020. 12.31-ig biztos megoldják mivel addigra a minimum 30mbps sebességet minden hálózatnak el kell érnie. 

Tetszik az optimizmusod :D Vagy majd azt mondják hogy itt a sz*r gyorsitó opció, azzal lehet 30mbps. Igaz, hogy kb 10Gb limittel, de ott van xD

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: BoJack20
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, BoJack20 írta:

Sziasztok!

Gondoltam irok ide is, mert egyszerűen nem jutok egyről a kettőre. Mihályfa, szóval faluhely ADSL2+ internet van, 10 megás csomag. Speedport digitális elosztó az elérhető sebességhez 10megát ir, abból csak 4.5-öt kapunk meg gyakorlatban. Sokszor volt, hogy 6,5 volt hónapokig, amire még azt mondom hogy elfogadható, de egyszer csak visszaáll erre a 4,5-re és innen sehova. Nyilván egy telefon után volt, aki visszaállitotta, és főleg mostanában volt hogy egyáltalán nem is foglalkoznak vele, mivelhogy erre nem tudnak hibajegyet nyitni stbstb..Hát tök jó. Addig telefonáljak az ügyfélszolgálatra amig valaki olyat kapok akit érdekel is mi van az ügyfekkel?

Másik, most pár napja a Twitch nem akarja használni a sávszélességet. Maximum 1, 1.2 megát használ, ennél többet nem, miközben minden más weboldal normálisan működik, haverom 2 háznyira lakik nála is jó, gépen semmi változás nem történt. Le tudja a Telekom korlátozni egy weboldalra a sebességet? (Tudom ***** kérdés, de már semmin sem lepődöm/lepődnék meg sajnos.)

Szóval kinomban, már ide irtam, hátha valami használható infot tudtok adni. Annyiszor telefonáltam már üfsz-ba hogy már, hogy őszinte legyek belefáradtam.

Előre is köszi! (A képen nem tűnik 4.5-nek, pedig higgyétek el, annyi)

fgdgfgfdgfdgfd.JPG

Az a sok crc, fec errors nem egészséges a vonal.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem vigasztalásnak szánom:

Egy évvel ezelőtt még 1 Mbites internetem volt 6 km távolságra a telefonközponttól, ami egy másik településen van. Bármilyen tőlem független probléma fordult elő visszavették a sebességet a felére (0,5 Mbit) vagy a harmadára (0,33 Mbit), és ez a letöltési sebesség volt, képzeld el, hogyan lehetett elküldeni 1/12/2 Mbit vagy 1/12/3 Mbit sebességgel egy 20 MB-os fájlt, ami teljes sebességgel is fél óránál tovább tartott.

Javítás:

A normál feltöltés nem 0,12 Mbit volt, hanem 1/12 Mbit.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, Kalimera írta:

Nem vigasztalásnak szánom:

 

Egy évvel ezelőtt még 1 Mbites internetem volt 6 km távolságra a telefonközponttól, ami egy másik településen van. Bármilyen tőlem független probléma fordult elő visszavették a sebességet a felére (0,5 Mbit) vagy a harmadára (0,33 Mbit), és ez a letöltési sebesség volt, képzeld el, hogyan lehetett elküldeni 0,12/2 Mbit vagy 0,12/3 Mbit sebességgel egy 20 MB-os fájlt, ami teljes sebességgel is fél óránál tovább tartott.

 

Még valamikor nekem is volt 1Mbites, szóval valamennyire bele tudok gondolni, mondjuk az, hogy egy éve volt kicsit durva:D Remélem most már neked is jobb azért annál. Talán majd egyszer itt is, bár kicsit nehéz elképzelni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...