Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV DVR (felvétel / megállítás / visszatekerés)


Kalimera

Kérdés

12 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
1 órája, Kalimera írta:

Switch(ek) mögött az IPTV DVR nem működik rendesen.

A digitális elosztónak hasonló gondjai keletkeznek, mint amikor rajta keresztül ment tartósan a helyi hálózat nagyobb adatforgalma az IPTV mellett. Az IPTV akadozik. Az internet sebessége csökken, sőt már egy egyszerű weblap sem jön be.

Ha az IPTV dobozok közvetlenül a digitális elosztóra vannak kötve, azaz nem a helyi hálón közlekedik az egymás közötti adatforgalmuk, akkor rendben működnek.

A 2HD és 1SD korlát még sokáig marad?

Switch és a routereknek  IGMP  képesnek kell lenni!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kezdem a DVR megrendelés viszontagságaival:

A meglevő nem felvevős Tatung mellé akartam rendelni egy DVR képes készüléket. Az nem úgy működik! Csak a meglevő helyett lehetséges. Kapok egy új nem felvevőset is, a jelenleg nálam levőt vissza kell küldenem.

Az összes kört nem írom le. Még olyan információ is volt, hogy a felvétel csak akkor fog működni, ha már visszaérkezett a nálam levő Tatung.

Ma megjött a futár. Csak a DVR képes készüléket hozta. Közben már csomagszámot is kaptam, amivel a GLS futárt megrendelhetem a visszaküldéshez. Többszöri telefonálás után jelenleg az a helyzet, hogy használhatom a régi Tatung készüléket és nem kell visszaküldeni semmit.

Ha van itt valaki, aki meg tudja nézni az MT számom alapján, hogy ez valóban így van-e annak nagyon örülnék.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Valóban úgy működik, hogy a DVR képes készülék készenléti helyzetében is puffereli a másik nem felvevős éppen nézett csatornáját, ami visszatekerhető.

1 HD és 1 SD felvételnél (kettő bekapcsolt készüléknél) a nem felvevősön nézett harmadik SD csatorna viszont már akadozik.

Mire képes ez a rendszer pontosan (mennyi SD/HD felvétel készíthető és közben mi nézhető beleértve a videotékát illetve a moziklubot is)?

A. Három bekapcsolt készülék esetén.
B. Kettő bekapcsolt készülék esetén.
C. Egy bekapcsolt készülék esetén, ami a DVR képes.
D. Egy bekapcsolt készülék esetén, ami nem a DVR képes.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Switch(ek) mögött az IPTV DVR nem működik rendesen.

A digitális elosztónak hasonló gondjai keletkeznek, mint amikor rajta keresztül ment tartósan a helyi hálózat nagyobb adatforgalma az IPTV mellett. Az IPTV akadozik. Az internet sebessége csökken, sőt már egy egyszerű weblap sem jön be.

Ha az IPTV dobozok közvetlenül a digitális elosztóra vannak kötve, azaz nem a helyi hálón közlekedik az egymás közötti adatforgalmuk, akkor rendben működnek.

A 2HD és 1SD korlát még sokáig marad?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mire jó a DVR doboz az időzített vagy azonnali felvételek készítésén kívül?

A készülék automatikusan rögzíti az éppen nézett csatornát az odakapcsolástól kezdve, de legfeljebb másfél órára visszamenőleg.

Egy „három órás” nettó kb. 2 órás film nézése:

Egy órában 10-15% reklám ajánló és közérdekű információ lehet, ezért a film kezdése után 15-30 perccel később érdemes leülni a tévé elé, ha a pontatlan kezdést is hozzáveszem, lehet 45 perc is. Visszatekerem az elejére, a közben előjövő felesleges tartalmakat átlépem. Nagyjából akkor fejezem be, amikor az adott műsornak egyébként is vége van. Legfeljebb 5-10 perccel többet töltök vele, mint amilyen hosszú.

Ha valami közbejön (telefon, felébred az unoka, csengetnek, jól esne egy kávé, …) megállítom, és később folytatom.

A pontatlan kezdés sem zavar.

A visszatekerési lehetőség akkor is jól jön, ha valami nehezebben érthető, gyorsan eltűnik a felirat, vagy egyszerűen csak még egyszer meg akarom nézni a jelenetet.

Egy DVR képes készülék esetén az összes dobozon használható a megállítás és visszatekerés.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tegnap esete egy felvett műsor visszanézésekor megjelent a bal alsó sarokban a STREAM HIBA felirat, majd kb 5 másodperc múlva megállt a kép, további 1-2 másodperc után kaptam egy fekete képernyőt és vmi rádióra hasonlító hangsávot. Sikerült kilépnem és újra elindítani a lejátszást, kb 5 perc után ismét megjelent és kezdődött minden újra. 

A furcsa az volt, hogy ahol megakadt onnan tudtam folytatni. Tapasztalt már vki ilyet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2018. 12. 10. at 14:27, Brada20 írta:

Tegnap esete egy felvett műsor visszanézésekor megjelent a bal alsó sarokban a STREAM HIBA felirat, majd kb 5 másodperc múlva megállt a kép, további 1-2 másodperc után kaptam egy fekete képernyőt és vmi rádióra hasonlító hangsávot. Sikerült kilépnem és újra elindítani a lejátszást, kb 5 perc után ismét megjelent és kezdődött minden újra. 

A furcsa az volt, hogy ahol megakadt onnan tudtam folytatni. Tapasztalt már vki ilyet?

Ilyen felirattal nem találkoztam,de felvett műsorba megálló képpel igen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Brada20

„átmeneti zavar”

(Valamilyen erőforrás hiányra vagy instabilitásra tippelek.)

Nálam is előfordul.
Ha valahogy újra alap helyzetbe hozom, megszűnik, ugyanannak a résznek folyamatos lesz a hangja.

A. Leállítom, majd folytatom a lejátszást az adott pozíciótól.
B. Visszaléptetek a bal alsó gombbal (ugrás vissza) párszor 7 másodpercet.
C. Beletekerek visszafelé. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...