Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Wake On Lan beállítása


SZL

Kérdés

Sziasztok,

Pár napja kötötték be nálunk a Telekom internetet és szeretném beállítani a Wake On Lan funkciót, hogy távolról is be tudjam kapcsolni a gépemet.

A Port Forward-ot beállítottam a 9-es portra, valamint beállítottam a gép MAC címét. Localhoston megy is a gép bekapcsolása.

Ahhoz, hogy külső hálózatból is működjön, beállítottam egy DynDNS-t. Maga a DynDNS szolgáltatás működik, mert pl. a távoli asztali kapcsolat működik. Viszont úgy tűnik, hogy a 9-es portot nem látja ("closed"). Hol vagy hogyan tudom engedélyezni? Be kell telefonálni az ügyfélszolgálatra?

A modem/router típusa:  ZTE Speedport Entry 2i .

Megnéztem a gyártó leírását, támogatja a WOL-t, de a Telekom-os menürendszer eléggé le van korlátozva, a menüpontok fele nem látszk.

Köszönöm előre is a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 0

Kb. ott tartok most, ahogy írtad. IPTV maradt a ZTE-n, minden más a saját routerre van kötve. DHCP mindkét eszközön be van kapcsolva. Pppoe-PT be van kapcsolva a ZTE-n. Saját routeren a PPPoe be van állítva.

Internet van, a network map-on látom az összes eszközöm IP címét a saját router admin felületén, de ha megpróbálok az asztali gép IP-re rácsatlakozni remote desktoppal, akkor nem találja. Ezt nem értem, hogy ennek mi lehet az oka. Más eszközöket, pl. a NAS-t látja és rá is tudok csatlakozni.

Még két érdekesség:

- Pingelni sem tudom az asztali gépet, viszon

- ha böngészőbe beírom az IP címet, akkor a korábban beállított teszt IIS weblap megjelenik. :)

Ez már tényleg magas nekem...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: SZL
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@SZL

Minek szivatod magad..?

1: PC-re kötöd közvetlen kábellel a ZTE-t, bekapcsolod a pppoe passtrough-ot (esetleg kikapcsolod a wifit ha ezt automatikusan nem tenné meg), többé ezt nem éred el, mert nem kell elérned lan-ról.

2: PC-re kötöd közvetlen kábellel a tplink-et, beállítod a pppoe-t és a jelszót. Összedugod a ZTE-vel ahogy mondtam. Használod. Nem nézegeted többé a ZTE-t. (Legjeljebb úgy hogy a pc kábelét átdugod eggyikből a másikba) ipcímekkel nem kell foglalkozni.

Nyilván a PT beállítás után minden beállítás semmissé válik, minden portforwardot és egyebet a saját routereden újra be kell állítgatnod.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 hours ago, SZL said:

Amúgy a PC-ről sem tudok remote desktoppal kapcsolódni a laptopra, pedig ebben az irányban a ping működik. Nem lehet hogy a NAT-oláshoz van köze? Valahol olvastam egyik nap dupla NAT-olásról, de nem tudom mit jelent. A switch-ben mindegy a kábelek sorrendje, ugye?

Nálad nincs dupla nat ha a HGW pass-trough módban van. Switch-nek sincs semmi köze hozzá.

 

WoL -al hogy állsz?

Megkérdezhetem mi a saját routered pontos típusa és milyen firm van rajta?

Végeztem én is egy kis kisérletet:

wol11.png wol12.png

Ha az portforwardnál a saját PC-m ip címét írom be akkor a wol monitor program (bekapcsolt gépen) mutatja hogy megérkezett a csomag, de ha a FF:FF:FF:FF:FF:FF (broadcast) mac címre forwardolom akkor nem mutatja.. (pedig megérkezik)

Én a képen látható mac beállítással használom, netről küldve a mágikus csomagot és felébreszti a gépemet..!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...