SZL

Wake On Lan beállítása

Kérdés

Sziasztok,

Pár napja kötötték be nálunk a Telekom internetet és szeretném beállítani a Wake On Lan funkciót, hogy távolról is be tudjam kapcsolni a gépemet.

A Port Forward-ot beállítottam a 9-es portra, valamint beállítottam a gép MAC címét. Localhoston megy is a gép bekapcsolása.

Ahhoz, hogy külső hálózatból is működjön, beállítottam egy DynDNS-t. Maga a DynDNS szolgáltatás működik, mert pl. a távoli asztali kapcsolat működik. Viszont úgy tűnik, hogy a 9-es portot nem látja ("closed"). Hol vagy hogyan tudom engedélyezni? Be kell telefonálni az ügyfélszolgálatra?

A modem/router típusa:  ZTE Speedport Entry 2i .

Megnéztem a gyártó leírását, támogatja a WOL-t, de a Telekom-os menürendszer eléggé le van korlátozva, a menüpontok fele nem látszk.

Köszönöm előre is a segítséget!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

32 válasz erre a kérdésre

Da az Etherwake parancsot ki tudom adni az SSH terminálon keresztül is, utána LogMeIn-el vagy Teamviewerrel hozzáférhető a gép. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@SZL

Nagyon egyszerű. Tulajdonképpen csak felteszel a hálózatodra egy SSH szervert, az SSH kliensben pedig be tudod állítani a portforwardokat. Kb eg VPN-hez lehet hasonlítani az egészet. Én 80-as portra állítottam be az SSH-t, mert az kb bármilyen vállalati hálózaton ki van engedve, már ahol nem ellenörzik, külön, hogy nem HTTP hanem SSH működik, de ilyet csak komoly vállalatok csinálnak, az ilyen Mekis vagy DM-es FreeWifi hálózatokon nem. Szóval a nyolcvanas porton egy kliensel rákapcsolódsz a terminálra, onnantól kedve a kapcsolódott eszközöd Localhostjához kapcsolhatod bármelyik helyihálózati cuccodat. Pl IP kamerákat így használom, az Openwrts vagy MikroTikes cuccaim admin felülete is csak így érhető el, nincs kiforwardolva direkben a külvilágba. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tamas586: 3389 alapból be van engedve. De miért törnének fel? Még ha meg is tudja bárki a (dinamikus) IP címemet, akkor is kell felhasználónév/jeslzó a Windowsba történő bejelentkezéshez. A 9-es porton pedig (ha működne kívülről) max be tudnák kapcsolni a gépemet.

Progi tuti jó, évek óta használom (Telekom-os netem csak most lett pár hete). A MAC cím beállítása és port forward tuti jó, mert így csináltam a remote desktop-ot is és az működik. Nem vagyok szakértő, de hogyan tudná bárhová is elküldeni a csomagot a helyi hálózaton belül, ha zárva van a router bejövő portja? Már az első fázisban elakad a történet, szerintem ha a router beengedné a 9-es porton a csomagot, onnantól jó lenne már. 

btz: Ezt most hallom először, le tudnád írni kicsit részletesebben?

Köszi!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Próbáld meg SSH-n keresztül. Én routerbe pakoltam az SSH-t és azon keresztül titkosítottan tudok portokra kapcsolódni a helyi hálózatomon lévő eszközök portjaihoz. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha azon a 3389 porton hagyod kívül akkor hamar fel fognak törni.. 

Ha bentről fel tudod ébreszteni de kívülről nem (és jó progival csinálod)  akkor egyértelmű hogy nincs az arp táblában összerendelve. 

Bekapcsolt géppel ellenőrizd hogy megérkezik-e az udp csomag. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A port forward be van állítva és a MAC cím is hozzá van kötve. Localhost-on be is tudom kapcsolni a gépet.

A probléma inkább az, hogy bármilyen online Port Scannert elindítok, akkor az összes port tiltva van, kivéve a 3389 (remote desktop) portot, ami megjegyzem működik is kívülről. De hol lehet a többit engedélyezni?

Köszi!

All 399 scanned ports on *.dsl.pool.telekom.hu (IP) are filtered
Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 81.32 seconds

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A hgw-n portforwardolni kell a géped IP címére. De kikapcsolt gépnek nincs IP címe. (így válaszolni sem fog) Így össze kell rendelni az IP-t a MAC-al.. Vagy a másik megoldás (amit én is használjálok) hogy a 192.168.x.255 broadcast címre forwardolom, de ezt még kevesebb router tudja. Ezen hgw-n nem tudom melyik a megoldható..  A Telekomnak semmi köze e portokhoz, sőt a windowsnak se. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most