Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Set-top-box csere korszerűbbre


oreg1965

Kérdés

IP-SAT TV előfizetés, családi HD csomag.
A set-top-box szoftvere *****i elavult, nem lehet testre szabni a csatornákat, nem lehet csak azokat az adókat felvenni, amit én szeretnék, a Kedvencekbe hiába veszem fel, mert folyton visszaáll az alap listára, amiben még azok a csatornák is benne vannak, amire nem is fizettem elő.

Minden vacak TV-n be tudom állítani, hogy pl. az 1-es csatornán melyik adó legyen, ezen a gagyi set-top-boxon nem.

Alkalmazások telepítése esélytelen, pedig jó lenne. WEB-rádiók hallgatása szintén.

Tudtok ajánlani valamilyen set-top-boxot, ami működik a 2 fejes lavórral, lehet vele felvenni és ennél használhatóbb szoftvere van? Ma egy androidos autórádió is többet tud ennél már szinte.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

14 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

Sok helyen van már VDSL2, ami IPTV használatra tökéletesen alkalmas, az egyetlen nem tetsző dolog, hogy az előfizetett internet sávszélességéből vonódik le az IPTV sávszélesség igénye. Azonkívül semmi gondom nem lenne vele a VDSL-en. Itt inkább a vonali tényezők alapján lehet eldöbteni, hogy mehetne e rajta az IPTV. Ahol olyan a vonal, ott nem teszik rá, illetve nem követelik meg, ott használható a SAT. Én is azt használok 79mbps VDSL2 vonal mellet. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Ügyfélnek lehetősége van választani egyrészt, másrészt fontos szemelőt tartanod. Azt is hogy pazarlás volt az interaktiv sat tv, plusz egy tv platform volt. Külön áron futott a  sat és a isat tv, ha felszámolják a satot és marad isat, drágábban akkor joggal lett volna azért is panasz. Úgy hogy iptv van a fókuszban, illetve a réz hálózat felszámolása. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
33 perce, btz írta:

Sok helyen van már VDSL2, ami IPTV használatra tökéletesen alkalmas, az egyetlen nem tetsző dolog, hogy az előfizetett internet sávszélességéből vonódik le az IPTV sávszélesség igénye. Azonkívül semmi gondom nem lenne vele a VDSL-en. Itt inkább a vonali tényezők alapján lehet eldöbteni, hogy mehetne e rajta az IPTV. Ahol olyan a vonal, ott nem teszik rá, illetve nem követelik meg, ott használható a SAT. Én is azt használok 79mbps VDSL2 vonal mellet. 

Sajnos a városok hátrányosabb helyzetben vannak VDSL tekintetében ott, ahol nincs lehetőség, leginkább anyagi erőforrás optikára mint a községek, járások.  Országos viszonylatban kevés a VDSL/VDSL2.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 perce, anonymus írta:

Iptv helyett sat tv van értékesítve azokon a végpontokon ahol sehogy se működne az iptv. Extrém eset: múlthéten 3300m  50 es csillapítás volt. 4 mbit szikron. Ide értelem szerűen ment a Sat tv, de ezek a extrém ***** vonalak vannak kevesebben már szerencsére.

Na és ha az ügyfélnek rögzítésen kívül netán interaktív szolgáltatásokra is igénye lenne?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Te is tudod, mire gondolok, az előző fórum idejében az MT hozott egy stratégiai föntést, hogy a meglevő hálózat helyett  mindenképpen optika a preferált, ezt többen vitatták. Most már kezd látszani, kinek volt igaza. A sebességhajhászást meg nem az előfizetők kezdeményezték.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...