Ugrás a tartalomhoz
  • 0

SMS visszaigazolási probléma


Sounder

Kérdés

Az SMS visszaigazolás nem praktikus az olyanoknál, akik külföldi tartózkodás alatt  próbálkoznak betekinteni a fiókjukba egyeztetés végett egy PC-rõl mert ott olcsóbb, helyi SIM kártyát használnak. Ilyen esetekre számolva, jó lenne, ha a visszaigazolás csak emailes lenne, s SMS pedig csak opció. Jelenleg csak feltölteni tudom a Domino kártyámat egy PC-rõl SMS visszaigazolás nélkül (OTP kártya segítségével), de belenézni a fiókomba nem tudok. Jó lenne ha ezt a szituációt egy kicsit rugalmasabban kezelné a Telekom, mert az SMS nem egy olyan határok nélküli kommunikációs médium, mint az email.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3
1 órája, anonymus írta:

Erre van pl a Telekom fiók, mail cím + jelszóval betudsz lépni. 

Ráadásul email címmel és jelszóval nemcsak weben, hanem az appban is be tudsz lépni, és ugyanígy tudsz fiókot is csinálni. 

A számodat is hozzá tudod adni a fiókodhoz, vagy bármelyik előfizetésed. Belépsz a fiókodba, áttekintés lapon találsz egy előfizetéseim pontot, ott menj az Előfizetés hozzáadására. Talán ilyen esetben jön egy egyszeri kód, de ez elengedhetetlen, mert ha nem lenne, akkor szinte bárki hozzáadhatná a te számodat a fiókjához. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hello @Sounder, ott van nálad a Domino, csak nem kapod meg az SMS-t, vagy azért nem kapod meg, mert itthon maradt kártya? előbbi esetben a fent vázolt módszer (a Té honlapján Telekom fiók létrehozás, abba a Domino behúzása) lesz a jó. viszont az egyszeri behúzáshoz szükséges azonosító SMS miatt ez jó eséllyel csak akkortól megy, ha hazajössz és itthon megoldod (utána e-mail cím és jelszó kell csak a belépéshez). utóbbi esetben használja vagy hozzáfér valaki itthon a kártyához? ha igen, akkor ugyanaz a helyzet azzal könnyítve, hogy az illető megadhatja neked az SMS kódot, így haza sem kell jönnöd hozzá

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 12/29/2018 at 0:50, Abit írta:

Ráadásul email címmel és jelszóval nemcsak weben, hanem az appban is be tudsz lépni, és ugyanígy tudsz fiókot is csinálni. 

A számodat is hozzá tudod adni a fiókodhoz, vagy bármelyik előfizetésed. Belépsz a fiókodba, áttekintés lapon találsz egy előfizetéseim pontot, ott menj az Előfizetés hozzáadására. Talán ilyen esetben jön egy egyszeri kód, de ez elengedhetetlen, mert ha nem lenne, akkor szinte bárki hozzáadhatná a te számodat a fiókjához. 

Amikor Magyarországon vagyok, akkor az appot használom az ottani SIM-mel. Más SIM-mel az nem megy. Szóval nem tudom mirõl beszélsz itt. PC-rõl meg bejutni épp amiatt az egyszeri kód miatt nem tudok, mert azt a magyar SIMhez tartozó telefonszámra küldik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 12/29/2018 at 0:53, anonymus írta:

Mobilnál jön egy egyszeri kód, vezetékesnél nem. Ott MT szám + jelszó. 

Hát az itt csatolt kép mást mutat, ha PC-rõl kérem.  Gondolom azt érted vezetékes alatt (ethernet). Az utolsó 4 számjegyet itt befeketítettem nyilvánvaló okok miatt. Utólag jöttem rá, hogy a 36-os országkódot nem kellett volna beírnom, de anélkül is ugyanaz volt az eredmény.

TelekomMsg.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...