Ugrás a tartalomhoz
  • 0

1000Mbit/s netcsomagnál, garantált 300Mbit/s helyett 50 mbit/s-el jön le a letöltés.


simsonking

Kérdés

Sziasztok! 
Miért lassú a netem? NetMánia 1000-es csomagban vagyunk, 3 IPTV-vel.
1000Mbit/s (garantált 300Mbit/s) letöltési sebesség helyett 50 Mbit/s-el jön le.
Ilyenkor mi a teendő? Újraindítások, stb nem segített. Máshol is próbáltam, a laptopom tud 160-170 Mbit/s netet is vételezni (wifin), tehát nem a laptop a hibás. Mi lehet a hiba?
Router típusa: Huawei HG8245H

net sebesség otthon.png

net barbinál.png

Várom a választ! Előre is köszönöm szépen!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

20 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Leírásodból az látszik, hogy Wifin mérsz ilyen letöltési sebességet. A routerben lehet állítani a használt vezetékmélküli  csatornát? 1000-es hálózati kártya van a gépedben? Amennxiben igenm kellene mérni, hogy a laptopodat közverlenül UTP kábellel  összekötve a hgw-vel milyen értékeket kapsz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Lenovo Yoga 520-IKB laptopom van, nincsen UTP nyílása. Ezért WiFi-n mértem. De minden fájlletöltésnél max. 6 Mb/s sebességgel jön le. (tehát nem csak sebességet mértem, hanem letöltéssel is teszteltem) Jelen pillanatban 10 cm téglafal választja el, kb. 3 méterre vagyok a routertől. (ettől függetlenül tudnia kellene többet is)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: simsonking
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
20 perce, simsonking írta:

Lenovo Yoga 520-IKB laptopom van, nincsen UTP nyílása. Ezért WiFi-n mértem. De minden fájlletöltésnél max. 6 Mb/s sebességgel jön le. (tehát nem csak sebességet mértem, hanem letöltéssel is teszteltem) Jelen pillanatban 10 cm téglafal választja el, kb. 3 méterre vagyok a routertől. (ettől függetlenül tudnia kellene többet is)

20 perce, simsonking írta:

 

Jó az üzemideje ennek a Yoganak. :) Látom, hogy a ac-s WiFI adaptere van. A WIFI kapcsolat haladó beállításaiban állítsd át másik csatornára, és teszteld le.  https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/digitalis_eloszto_hg8245h_hasznalati_utmutato.pdf  Ezzel meg tudod nézni, melyik csatorna kevésbé terhelt. https://www.metageek.com/products/inssider/free/

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@simsonking

Vezetékesen (LAN kábellel) lenne meg biztosan az ígért sebesség.

A vezeték nélküli sebesség sok mindentől függ:

- 2.4  vagy 5 GHz
- vezeték nélküli mód, pl.: N /AC
- antennák mérete / száma
- adásteljesítmény
- távolság
- falak száma, vastagsága, anyaga
- szomszédok zavarása (panelház)
- saját WiFi eszközök képessége
   ...

A saját WiFi és LAN eszközök képessége is sokat számít.
Régebbi asztali gépeim LAN-on sem érik el az 500 Mbit-et.
A viszonylag új I7-es laptopon LAN-on megy az 1000/1000 Mbit.
A táblagépem és a mobiltelefonom közel 6 éves, 200 illetve 100 Mbitre képesek WiFi-n.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@simsonking.

Azért is kaptad azt az eszközt hozzá, hogy kicsivel gyorsabb sebességet tudj elérni wifin. Ugyanakkor a Telekom a garantált sevességet is vezetékes vonalon biztosítja, wifin nem garantál semmit. 

5GHz tulajdonsága, hogy sokkal nagyobb sebességet nyújt, viszont sokkal érzékenyebb a tereptárgyakra, falakra stb így a lefedettsége gyengébb a 2,4GHz-hez kéoest

@Kalimera

Nem tudom mikor kötötte ezt a vonalat, de volt egy rövid átmeneti időszak, amikor még nem volt forgalomban a Sagemcomos ONT. Ekkor adtak a Huawei mellé külön Dlink AC-routert is, amit ő is használ. Ez nem 2019-ben volt és ADSL-eseknek nem hiszem hogy adtak ilyet. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
20 órája, simsonking írta:

Sajnos az állapot nem javult. Mind a 13 csatornát próbáltam, valamelyik 50-60 megabitet tudott, de volt olyan is ami csak 20-30 mbit/s-t.  Ez kicsit aggaszt, mivel nem ezért fizetünk. Vajon elfáradhat a router?

Szerezz valahogy egy ilyen https://www.aqua.hu/linksys-usb3gig-gigabit-usb-adapter-414492.html átalakítór, és mérd meg közvetlenül mennyi a sebesség. Monsjuk ha minden WIFI csatornán stabilan ilyen alacsony, amit írtál, akkor gyanús, hogy az ONT-vel van gond, de biztosat legalábbb öt mérésből lehetne mondani.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@simsonking

Egyszerűen eldöntheted, hogy hol a probléma.
Megkérsz egy ismerőst, akinek van LAN csatlakozós laptopja.
Azzal mértek sebességet nem WiFi kapcsolattal, hanem vezetékesen (LAN kábellel).
Ha azzal jó lesz, akkor sajnos a saját eszközöd alkalmatlan a nagyobb sebességre.
Ha ugyanolyan lassú, bejelentheted hibára, és gyorsan kijavítják.

Nem érdemes halogatni.

(Ha most kimegy egy szakember, azzal fogja kezdeni, hogy a saját eszközével nézi meg a sebességet.)

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, simsonking írta:

A router 2.4GHz-el sugároz. Hol tudom átállítani, hogy 5 GHz-t sugározzon? Köszi

 

Sajnos az a helyzet, hogy bár a laptopod WIFI adaptere AC, azaz tudna többet nagyobb sebességet is, ezt behatárolja az, hogy a Huawei csak 2,4 GHz-es n-es, így az általad mért átlagosan 60 Mbs sebesség azt kell hogy mondjam, normálisnak tekinthető.  Én a helyedben egy kölcsön ethernet csatlakozós laptoppal, vagy az általam javasolt adapter alkalmazásával mérnék sebességet. Amennyiben akkor sem érné el a garantált értéket, akkor bejelentém hibának. Egyébként ha továbbra is ilyen körülmények között használod, akkor a sebesség továbbra is ennyi lesz. Megoldás még, ha megkérdezed, hogy a Telekomnak van-e AC-s ONT készüléke, vagy ha ha vásárolnál egy saját AC-s WIFI routert. https://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-9_Archer-C7.html 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igazad van, megtaláltam a hibát. ONT-el van a gond. Hozzákötöttem a dlink AC1200 WiFi routert, ami még Telekom küldött. (ASDL net időben, míg nem volt optikai hálózat) Ezzel majdnem eltudtam érni a garantált sebességet. (5GHz-n)  Viszont sajnos a térereje sokkal gyengébb mint a Huawei ONT-nek.

 dlink.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@simsonking

Sagemcom F@st 5655v2-t kellet volna kapnod.
Próbáld meg kicseréltetni a digitális elosztót.
Rendkívül udvariasan magyarázd el az ügyfélszolgálatnak:
Olyan eszközeid vannak, amit csak vezeték nélkül lehet használni.
(Még LAN csatlakozó sincs rajta.)

Saját eszközöket (hozzáférési pont és jelismétlők) használok WiFi-hez,
de az adatforgalmam legalább 95%-a LAN kábeleken megy.

+++

Telekomosoktól kérdezem:

2019-ben 2.4-es WiFi 1000 Mbites internethez???

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, simsonking írta:

Igazad van, megtaláltam a hibát. ONT-el van a gond. Hozzákötöttem a dlink AC1200 WiFi routert, ami még Telekom küldött. (ASDL net időben, míg nem volt optikai hálózat) Ezzel majdnem eltudtam érni a garantált sebességet. (5GHz-n)  Viszont sajnos a térereje sokkal gyengébb mint a Huawei ONT-nek.

 dlink.png

Igen, az AC-s WIFI hatótávolsága a fizika törvényei miatt kisebb, ezzel nem tudsz mit csinálni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@simsonking

Leírhatnád pontosabban a helyzetet.

Miért nem használtad az 5GHz-es AC-s routert WiFi hozzáférési pontként?
Régóta 1000-es interneted van ilyen rossz sebességgel?
Nem rég váltottál 1000 Mbitre, de nem cserélték a digitális elosztót?
. . .

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Gigaerős 5G neten van elvileg fél éve,de mindig lassú a net, munkámhoz ez édes kevés így. Budapest belvárosában ilyen rossz a vétel? mivan akkor vidéken? Ma a 1414- en azt mondták minden jó nálam, menjek be a boltba és kicserélik a multi sim kártyámat, ez megtürtént,de a próbléma nem oldodótt meg.  Lehet sticket cserélek ezt a huaweii fost meg eldobom. Én örülnék, ha úgy menne a netem mint nektek 160-250 mb/sec igaz a garantált 300 alatt van de ettől minden jobb.

Képernyőfelvétel (49).png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 01. 29. at 18:08, simsonking írta:

Sziasztok! 
Miért lassú a netem? NetMánia 1000-es csomagban vagyunk, 3 IPTV-vel.
1000Mbit/s (garantált 300Mbit/s) letöltési sebesség helyett 50 Mbit/s-el jön le.
Ilyenkor mi a teendő? Újraindítások, stb nem segített. Máshol is próbáltam, a laptopom tud 160-170 Mbit/s netet is vételezni (wifin), tehát nem a laptop a hibás. Mi lehet a hiba?
Router típusa: Huawei HG8245H

net sebesség otthon.png

net barbinál.png

Várom a választ! Előre is köszönöm szépen!

Szerintem mobilnet esetén továbbra is 0megabit/s a garantált és kevered a vezetékes net 300megabit/s garantáltjával.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...