Ugrás a tartalomhoz
  • 0

1000/1000 Internet


Győző

Kérdés

Kedves Tagok !

1000/1000 nettel rendelkezem, a szolgáltatás minősége teljesen jól működött egy szép napig de azóta minden eléggé gázos.

Amíg minden jól működött: Kábelen kb 650-900 mbit/mértem azóta olyan 300-550 közöttit, feltöltésnél max 500 mbit/s mértem most 200 mbit/s a max.

Wifin még rosszabb a helyzet 5ghz-n telefonon 350-650 között mértem le  most  80-450 a maximum, feltöltés max 450 volt de most 150-250mbit/s .

Laptopon 5 ghz 400-600 között volt fel s  most max 210 mbit/s feltöltésnél 450 volt s most max 192 mbit/s.

Hívtam jelentettem de semmit nem találtak vagy nem akartak. A wifi a gyári sagecom beépített volt amikor jó volt s most is az van.

Valaki valamilyen megoldást tud ?

Érdemes lecserélni a gyári wifit ? És ha igen milyenre ?

Van valami beállítás amivel segíteni lehetne ?

Köszönöm a válaszokat s segítséget :) ÜDV : Győző

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia!

Nálam szintén hasonló a helyzet, ráadásul még a telefonvonal is szakadozik időszakosan.
Nálam jelenleg 300 mbit/s körüli sebesség mérhető.
Jeleztem a problémákat többször ügyfélszolgálatra, ahol azt válaszolták hogy a szerződésben leírt garantált értéket biztosítják. Illettve küldtek SMS-t hogy hibát nem találtak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ideális körülmények (I7-es laptop LAN kábellel csatlakozva, más eszköz nem használ internetet, a helyi hálózatot nem terhelik pl. több 100 GB-os anyagok másolásával, ...) között 950/950 körül mérek.

Kisebb teljesítményű PC-n telefonon táblagépen alacsonyabb értékeket kapok.

A digitális elosztó tapasztalatom szerint nem viseli el a nagyobb helyi adatforgalmat.
Ezért csak az IPTV STB-k kapcsolódnak hozzá közvetlenül.
A helyi hálózat csak az internetet kapja a digitális elosztótól (Switch-ekkel megoldva).
A WiFi is saját eszközről megy (hozzáférési pont a korábban használt AC-s routerrel + AC-s extenderek).
Így tudok bármikor 950/950-es értékeket mérni.

(Amikor például a műholdvevőről próbáltam átmásolni a 20 GB körüli felvételt PC-re a Sagemcom-on keresztül, az IPTV elkezdett akadozni, a letöltések sebessége drasztikusan csökkent, sőt az IPTV és a letöltés le is állt, mert ettől az apróságtól a Sagemcom képes volt határozatlan állapotba kerülni. A vezetékes telefont közben nem próbáltam, de valószínűleg az sem ment rendesen.)
 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...