Ugrás a tartalomhoz
  • 0

nincs hálózat, hálózat túlterhelt


K. Péter

Kérdés

Üdv! 

Olyan problémám van, hogy itt a környéken, ahol lakom, Noszlop, Devecser, folyamatosan megszakadnak a hívásaim. Zörejeket hallok a vonalban, mintha dobozokat pakolna valaki, aztán jön a három sípolás, majd az üzenet a kijelzőn:"nincs hálózat". Vagy ugyanez, csak :"hálózat túlterhelt".Pápa, Veszprém, Ajka, akárhol másutt nem csinálja ezt a telefon, csak Noszlop és Devecser környékén. Párom telefonja is ugyanúgy csinálja, valamint a lányomé is. Az enyém Sony XA2, többieknek Sony XA1 van. Ezelőtt pár éve nem tapasztaltam ilyet, bár tény és való, hogy a térerő egyre rosszabb. 16 éve, mikor ideköltöztem, a 30-as telefon még az ágy alatt is csörgött... most meg csak az udvaron lehet beszélni szinte, és van, hogy ott is megszakad. Térerő jel teljes, vagy majdnem teljes, próbáltam 4G,WCDMA,és csak GSM beállítással, de mindenhogy megszakad. Toronyhiba lenne? Vagy telefon? Mindhárom? 

Üdv:Péter 

Screenshot_20190216-121238.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Szia @K. Péter!

 

Mivel azt írod, hogy több családtag készülékén is jelentkezik a hiba, így nagy valószínüséggel a készülékhiba kizárható. Természetesen előfordulhatna olyan, hogy pl. az egyik készüléken mondjuk szoftveres hibából fakadóan nem megfelelő a térerő kijelzése, a másiknak pedig mondjuk vételi hibái vannak, de ezt nagyon kevéssé tartom lehetségesnek, különösen az általad említett másik dolog figyelembe vételével, azaz, hogy más, távolabbi településeken nincs semmi probléma.  A honlapon található térkép alapján (noha ez csak tájékoztató jellegű) mind Noszlop mind pedig Devecser 4G-vel lefedett települések. Ha ezen lefedettség mondjuk valamilyen okból (pl. földrajzi környezet) nem is lenne tökéletes 3G-re és méginkább 2G-re váltással véleményem szerint a problémának mindenképpen meg kellene szűnnie. Mivel ez nincs így én valamilyen hálózati hibára tippelek, amit mindenképpen érdemes jelezned a 1414-en. Ilyen esetekben pontos helyadatokat és időintervallumokat is szoktak kérni a probléma minél pontosabb meghatározásához, bár ez nálad állandó jellegű. Én mindenképp azt tanácsolom, hogy jelentsd be hibára, hogy mielőbb megkezdjék a kivizsgálást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...