pozso123

FTP kapcsolat létesítése

Kérdés

hello Helyi hálózaton létrehoztam egy ftp kapcsoaltot a 192.168.2.1 es hálózaton ez a hálózat wan on össze van kötve a telekom HGW vel egy H368N el (192.168.1.254 PPPOE továbbítás miatt). A porttovábbítást úgy végeztem hogy az utóbbin a 192.168.2.1 es (ez a router címe) felé továbbítottam ami meg továbbítja a gépnek ahol az FTP szerver található. 

Probléma a következő: abban az esetben ha a a telekom rooterre csatlakozok a kliensel hogy csatlakozzak az ftp szerverhez kb 220 KB/s os letöltési sebességet tudok elérni androidos telefonnal wifin keresztül passzív ftp kapcsolattal vagy aktívval, sejtem hogy nem az androidos telefon wifije a szük keresztmetszet sem a telekom rooter wifi.

A bban az esetben ha a LAN-t használom a 192.168.2.1 es hálózaton hogy elérjem az ftp-t ez  a sebesség eléri a 4-6 MB/s ot. 

Tehát az a kérdés hogy mi miatt ilyen lassú az átviteli sebesség a maximális hálózati sebesség enél jóval több kellene legyen. 

Még akkor is ha nem hálózaton belüli kapcsolat hanem egy alhálózaton keresztül akarom a klienst elérni.

FTP szervert a File zillával hoztam létre. Sebességkorlátozás itt sem és a  router en sem akadályozza a gyorsabb átvitelt. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Módok: Aktív és Passzív.

A te módod az aktív, mivel te kapcsolódsz egy szerver portjára, míg passzívnál a szerver kezdeményezi a kapcsolat felépítését veled. Ezt a módot csak végszükség esetén érdemes használni, ha nincs lehetőség aktív kapcsolatra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És mik ezek a módok? mármint Port Forward al szoktam továbbítani a porton az adott szervertől kliensig a kapcsoaltot. Az minek számít? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tulajdonképpen a port megnyitásának különböző módjait jelenti, az hogy egy FTP kapcsolat aktív vagy passzív. A kapcsolat minőségére, fálátvitel minőségére nincs hatással.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Vicces hogy msot meg ugyan azzal a szoftverrel ugyan azon a módon működik jól.

Még valamit árulj el milyen minőségbeli vagy bármilyen különbség van az aktív és a passzív FTp kapcsolat között. Gondolom gyorsaság szempontjából nem releváns az összehasonlítás. 

Illetve mikor nem működik az aktív mód hanem csak a passzív? Mert nálam csak a passzív működik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: pozso123

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Értem. Akkor próbáld meg a javaslatom és ellenőrizd egy másik FTP szerverrel l, amit a gépedre raksz. Ezzel kizárható, hogy magának a szoftvernek a nyűgje

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kívülről érdekes módon nincs gond ahhoz képest hogy mekkora a net sávszélessége. Akkor van gond amikor mind a két routerem szerepet játszik az átvitelben WAN porton keresztül. De ez hálózaton belülinek számít? Tehát a két eszközöm WAN on kapcsolódik. Ez főként pppoe átengedés miatt van így kötve. A Telekom eszköz 192.168.1.x és címeket oszt itt kap a saját router egy 192.168.1.5 címet. De létrehoz egy 192.168.1.x hálózatot. 

A HGW ről úgy tudok csatlakozni a 192.168.2.242 és ftp szerverhez ha az 192.168.1.5 re csatlakozók. 

Mivel a 192.168.1.x. hálózaton továbbítva van a port a 192.168.2.x routerhez onnét meg a 192.168.2.242re. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De várj.... Tehát azt mondod hogy csak kívülről van a gond? Mert eddig azt hittem hogy a Telekom eszközéről is. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy értem egy másikfajta FTP szervert rakj a gépedre és azzal is ellenőrizd. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

milyen más kiszolgálót amikor ez az én PC ről indul ? 

mind a saját routerem mind a telekomos ha belső IP ről próbálom elérni a szervert 4-6 MB/s al jön a cucc ami abból a szempontból nem mondható rossznak bár túl jónak sem hogy WIFIn keresztül csatlakozok. (ilyenkor nincs alhálózaton keresztüli elérés)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: pozso123

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Próbálj ki egy másik kiszolgálót.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most