Ugrás a tartalomhoz
  • 0

üvegszálas kábel fejlesztés


HuszarK

Kérdés

1.Lakásomba elkezdték az üvegszálas kábel fektetését fejlesztés céljából. Kiderült, hogy a házba a T-com-által behúzott kábelek közül, arra amire az én munkaállomásomat köthették volna nincs jel. Hogy lehet ez?

2. Az új hálózatot kiépítő "műszakis" nem hozott megfelelő műszert ahhoz, hogy számára biztos legyen, tényleg nincs jel a szükséges kábelben, így 3/4 órát ácsorgott, míg a megfelelő kolléga és műszer megérkezett. Az új hálózati kábelt kihúzta ugyan a lakásba, de közben a fúrójával 2 helyen kitörte az ajtófélfát,magasan vezette az kábelt, így kérdés melyik tapétás tud tapétázni úgy, hogy ne szúrjon szemet a kábel. A könyvállványt, pedig nem lehet lebontani egy tatarozásnál, mert túl szorosan veszi körül az üvegszálas kábel a könyvállvány lábait. Magyarul eddig károm van, jobb szolgáltatásom nincs. Hogyan lehet kontárokat alkalmazóknak kiszervezni a munkát?

3.Amikor kiderült, hogy nincs jel a szükséges kábelben a 2. pontban szereplők elkezdtek beszélni arról, hogy legfeljebb a vezetékes telefonomat nem fogják az új kábelre tenni. Amikor a fejlesztésre szerződést kötöttem, a T-com alkalmazott direkt fölhívta a figyelmemet, hogy ez a szolgáltatás is jobb lesz. ezért álltam rá erre a fejlesztésre és nem vártam meg a WiFi  fejlesztést. Mért indulnak ki eleve abból, hogy a T-com nem a megfelelő kábelt fogja betenni a megfelelő helyre, hanem a meglévő nem működőt fogja gányolni.

Ehhez képest 1957-óta vagyunk a cég előfizetői. Először MATÁV majd, T-com.

Huszár Katalin és családja. (egy cserbenhagyott ügyfél)

2019. március. 12.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

Hello @HuszarK, sajnálom nagyon, de ügyfélként erre sajnos nem tudunk érdemben reagálni itt a fórumon. így tudod megírni a Tének, ha ilyen választ vársz. általánosságban pedig

Ekkor: 2019. 03. 12. at 11:09, HuszarK írta:

1.Lakásomba elkezdték az üvegszálas kábel fektetését fejlesztés céljából. Kiderült, hogy a házba a T-com-által behúzott kábelek közül, arra amire az én munkaállomásomat köthették volna nincs jel. Hogy lehet ez?

szerelő tudja megmondani, de lehet, hogy ő is csak bontással (társasházban szerintem oka lehet például, hogy valaki felújítás közben véletlenül szétfúrta)

Ekkor: 2019. 03. 12. at 11:09, HuszarK írta:

2. Az új hálózatot kiépítő "műszakis" nem hozott megfelelő műszert ahhoz, hogy számára biztos legyen, tényleg nincs jel a szükséges kábelben, így 3/4 órát ácsorgott, míg a megfelelő kolléga és műszer megérkezett. Az új hálózati kábelt kihúzta ugyan a lakásba, de közben a fúrójával 2 helyen kitörte az ajtófélfát,magasan vezette az kábelt, így kérdés melyik tapétás tud tapétázni úgy, hogy ne szúrjon szemet a kábel. A könyvállványt, pedig nem lehet lebontani egy tatarozásnál, mert túl szorosan veszi körül az üvegszálas kábel a könyvállvány lábait. Magyarul eddig károm van, jobb szolgáltatásom nincs. Hogyan lehet kontárokat alkalmazóknak kiszervezni a munkát

a leírtak alapján számomra nem egyértelmű, hogy mi történt, mit beszéltetek meg a szerelőkkel, mit nem, mi volt "üzemszerű", mi történt az érdekedben, a kérésednek megfelelően vagy éppen annak ellenére. képekkel körítve valószínűleg összeállna (mi az ajtófélfa törés, mi a magasban vezetés és ez hogyan jön a tapétázó ügyességéhez, illetve a könyvállvány miért nem szétszedhető egy optikai kábel miatt). igazából az sem derül ki a leírásodból, hogy ha bevezetékelték az új kábelt (amit csak akkor tesznek, ha az jó), akkor végül miért nem optikán kapod a szolgáltatásaid?

Ekkor: 2019. 03. 12. at 11:09, HuszarK írta:

3.Amikor kiderült, hogy nincs jel a szükséges kábelben a 2. pontban szereplők elkezdtek beszélni arról, hogy legfeljebb a vezetékes telefonomat nem fogják az új kábelre tenni. Amikor a fejlesztésre szerződést kötöttem, a T-com alkalmazott direkt fölhívta a figyelmemet, hogy ez a szolgáltatás is jobb lesz. ezért álltam rá erre a fejlesztésre és nem vártam meg a WiFi  fejlesztést. Mért indulnak ki eleve abból, hogy a T-com nem a megfelelő kábelt fogja betenni a megfelelő helyre, hanem a meglévő nem működőt fogja gányolni.

az optika biztosan jobb a koaxnál, a réznél meg pláne, így a valót mondták neked (a wifi fejlesztés alatt nem tudom, hogy mit értesz, és miért kellene várnod rá). olyan meg nincs, hogy pont a legkevesebb adatot igénylő telefonvonallal spórolnak, szóval valami nagyon nem stimmel

majd írd meg, légyszi, hogy mi lett a vége, kíváncsi vagyok

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...