Ugrás a tartalomhoz
  • 0

E-SIM


natan6

Kérdés

12 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

"Az eSIM a műanyag SIM-kártya fejlettebb változata az új generációs mobiltelefonokhoz, tabletekhez, okos kiegészítőkhöz vagy akár okosautókhoz, IoT eszközökhöz. A hagyományos, cserélhető SIM-kártyával ellentétben az eSIM be van építve az okos eszközökbe. Segítségével az okos eszköz képes önállóan csatlakozni a mobilhálózatra.

A Magyar Telekom tesztprogram keretében Magyarországon elsőként hozza el ezt az újdonságot ügyfeleinek. Ez a technológiai váltás egy több lépcsős folyamat, melynek most az első lépését tesztelheted velünk a portfóliónkban elérhető eSIM eszközökkel. Várjuk tapasztalataidat, javaslataidat a Telekom Fórumon!"

Jelenleg csak Apple iPhone mobilokon lehet ezt beállítani, és csak az XR, XS, XSMAX modelleken.

Ezen kívül még a Huawei Watch 2 óra támogatja az eSIM technológiát, meg talán a Galaxy Watch. 

Az eSIM előnye, hogy nem veszthető el, és nem károsodik, mint egy mini-, micro- vagy nano-SIM, amit meg ilyen esetekben cserélni kell. Az iPhone-ok esetében így meg Dual-SIM-es mobilokként használhatóak, hiszen a fizikai SIM, és az eSIM is megy benne egyaránt. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, Bueno írta:

Jó, de mennyibe kerül? Nézegettem az ÁSZF-et, nem találom :)

Ha már van meglévő előfizetésed, akkor a fiókban lehet díjmentesen kérni az eSIM-et. Fontos megjegyezni, hogy Dominoval még nem kérhető, csak havi díjas mellé.  

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hello @DivatDiktator, aktuális még? ha igen, akkor az abit által írtakon túl van még kettő:

az órát a Tétől vetted? a honlapjuk szerint csak így garantált a működés

illetve a telefonokban csak az a kártya volt az aktiválás(i kísérlet) során, amihez a multisimet kérted? Samsung fórumon olvastam, hogy a dualsim-es telefonokban csak az legyen, a másikat ki kell venni

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 órája, Bueno írta:

Köszönöm a gyors választ. Ezt tapasztalatból írod, mert a te fiókodban már jelentkezik az opció, vagy az ÁSZF-ben van valahol? Az ÁSZF-ben én néztem a lakossági-ban és külön a havidíjas függelékben és a Domino függelékben. Mindegyik esetben a keresőt használtam és az "e-sim" valamint "esim" kulcsszavakkal próbálkoztam. Mit csináltam rosszul?

Szívesen! Tapasztalatból írom, fiókban választható, de elvileg most csak üzletben lehet kérni

Több infót még itt találhatsz az eSIM-mel kapcsolatosan. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a gyors választ. Ezt tapasztalatból írod, mert a te fiókodban már jelentkezik az opció, vagy az ÁSZF-ben van valahol? Az ÁSZF-ben én néztem a lakossági-ban és külön a havidíjas függelékben és a Domino függelékben. Mindegyik esetben a keresőt használtam és az "e-sim" valamint "esim" kulcsszavakkal próbálkoztam. Mit csináltam rosszul?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

MultiSIM - hez - e-SIM-et aktiválnék Samsung Galaxy Watch órámhoz, QR kódot sikeresen megkaptam. Samsung Wearable app-ban kiválasztottam a mobilszolgáltatás az órára menüpontot, de egy kis gondolkodás után kiírja, hogy a mobilszolgáltatás nem állítható be erről a telefonról, további tájékoztatást a szolgáltatójától kaphat.

Huawei Mate 20 PRO telefonról próbáltam első körben, utána pedig egy Sam Gal S10+ -al ahol ugyan ez a hibaüzenetet kaptuk. App frissítve van, de már letörölni és újra telepíteni is próbáltam.

Samsung oldalán olvasgattam, de nem találtam megoldást és így a QR kód beolvasásáig sem jutok el.

Van esetleg valami tippetek?

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Valki talalt esetleg megoldást ha nem működik az e-sim?

Samsung Gear s3 oram van. LTE képes, ful terero az oran es megis azt irja a QR kod olvasas utan, hogy csatlakozzak a hálozatra, mikozben a térerő jel teljes.

Nem a Telekomnal vettem az orat de magyar LTE szabvány tehát mennie kellene.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szati1
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...