Ugrás a tartalomhoz
  • 0

ZTE H368N csak modemként + saját router


Rdk90

Kérdés

Sziasztok!

Nos, hálózatokhoz kevésbé értek, ezért segítséget kérek szépen, hogyan kezdjek neki. Bonding netem van, 2x30 megás sávszél. ZTE H368N csodát hozott a telekom, modem+router egyben. Nos, én csak modemként szeretném használni, mert a hatótávja és a sebessége is, mondjuk úgy... finoman szólva is elégtelen. 60MBPS net 2.5 méterre az eszköztől már csak 25MBPS, Ethernet kábellel összekötve simán megvan a tempó, de ugye, megoldhatatlan a lakásban... Ja, és a Telekomos szaki szerint Bondingot csak ez tud szóval ne is próbáljak más Routert...

Van egy jó kis Asus AC66U routerem, azt szeretném használni a lakásban. A ZTE modemben találtam PPoE Passtrough funkciót, gondolom azzal kell indulnom, de ha lennétek olyan kedvesek, kérlek írjátok le, hogy pontosan mit hogy állítsak be. 

Jelenleg a ZTE routerre rá van kötve ethernet kábellel az IPTV Box, minden más eszköz Wifit használ. Az IPTV box továbbra is maradhatna LAN on, de gondolom az már az Asusba menne? 

Pontosan mik a lépések, mit tegyek, hogy a ZTE csak modemként menjen és az Asus vigye a wifit 2.4ghz és 5ghz sávban a lakásban...

Örök hála!!! :x

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

A Pppoe passthrough nál jelöld ki a jelölő négyzetet, ezzel akziválod azt. 

Saját eszközöd kösd rá ésa WAN beállításaiban add meg a Pppoe adatokat. 

IPTV maradhat a digitális elosztó LAN portára kötve. 

Más teendő ez ügyben nincs. 

Opcionálisan kikapcsolható a digitális elosztó Wifije, ha nem szándékozol használni. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi! Ennyire egyszerű volna?

Rendben, akkor este megpróbálkozom ezzel.

Igen, a HGW wifijét ki is akarom kapcsolni. 

Annyi még, hogy a saját routert hova kössem a modembe? A WAN portba vagy LAN1 be?

2 perce, btz írta:

A Pppoe passthrough nál jelöld ki a jelölő négyzetet, ezzel akziválod azt. 

Saját eszközöd kösd rá ésa WAN beállításaiban add meg a Pppoe adatokat. 

IPTV maradhat a digitális elosztó LAN portára kötve. 

Más teendő ez ügyben nincs. 

Opcionálisan kikapcsolható a digitális elosztó Wifije, ha nem szándékozol használni. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, btz írta:

A digitális elosztó bármelyik LAN portjára kötheted, a saját eszközödnél pedig a WAN portba. Épp ezért is írtam, hogy a WAN interfész konfigurálandó PPPOE üzemmódba a saját eszközön. 

Na most...

Mivel még nem találtam meg az internet hozzáférési jelszavamat, ezért próbálkoztam mással.

Az Asus routerem most "vezeték nélküli router" módba van állítva, a ZTE HGW -n ki van kapcsolva a WIFI és most így működik, az Asus teríti a wifit.

Mi a különbség így, mintha a PPPOE Pass-Trough ként csináltam volna a fent leírtak szerint?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Rdk90

Még egyszerűbben:

Az AC66U routert AP módban WiFi (és esetleg LAN) hozzáférési pontként használod.
A digitális elosztó egyik LAN portját kötöd össze az AC66U valamelyik LAN portjával.

AP.jpg

Minden más marad a régiben.
Nem kell változtatni a digitális elosztón.
Megmaradnak a régi WiFi beállításaid és a megszokott sebességed.
Cat6-os kábellel akár 20 méterre is lehet egymástól két készülkék.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ebből az jön le, hogy ezerféle megoldás van. De most a kérdésem arra vonatkozik, hogy az milyen, ahogy én csináltam? Működik és semmi baja.

Üzemmód:Vezeték nélküli router

Ebben a módban van. Tehát nem volt sem PPPoe Pass-trough, se nem AP mód. Erre konfigolta be magát automatikusan, miután LAN on összedugtam a ZTE-vel és a ZTE nek kikapcsoltam a Wifijét. 

Szóval, ez a mód milyen? Rosszabb, mint az AP mód vagy a PPPoE passtrough féle megoldás?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Rdk90 írta:

Na most...

Mivel még nem találtam meg az internet hozzáférési jelszavamat, ezért próbálkoztam mással.

Az Asus routerem most "vezeték nélküli router" módba van állítva, a ZTE HGW -n ki van kapcsolva a WIFI és most így működik, az Asus teríti a wifit.

Mi a különbség így, mintha a PPPOE Pass-Trough ként csináltam volna a fent leírtak szerint?

Az a különbség hogy:

PPPOE passthrough módban a saját routered lát ki a nyilvános internetre, azon keresztül megy ki a forgalom a "nagyvilágba", épp ezért minden tűzfalazási beállítást, port átirányítást a saját eszközödön kell intézni, az osztja ki a címeket a hálózat helyi gépeinek. 

AP mód esetén a saját routered csak a helyi hálózatod egyik tagja, csak elosztóként üzemel. Ha valamilyen adatnak a pulikus internet felé kell haladnia, akkor az alapértelmezett átjárójának küldi az adatcsomagot, ami ebben az esetben a digitális elosztó vagy más néven HGW. Tehát önmaga nem lát ki a publikus internetre, csak az alapértelmezett átjáróval kommunikál. AP mód esetén nem a saját eszköz osztja ki a helyi hálózati IP címeket a helyi gépeknek, hanem továbbra is a HGW feladata. Így azok a tűzfal beállítások, portforwardok érvényesülnek, amik a HGW - n vannak beállítva. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Rdk90 írta:

Ebből az jön le, hogy ezerféle megoldás van. De most a kérdésem arra vonatkozik, hogy az milyen, ahogy én csináltam? Működik és semmi baja.

Üzemmód:Vezeték nélküli router

Ebben a módban van. Tehát nem volt sem PPPoe Pass-trough, se nem AP mód. Erre konfigolta be magát automatikusan, miután LAN on összedugtam a ZTE-vel és a ZTE nek kikapcsoltam a Wifijét. 

Szóval, ez a mód milyen? Rosszabb, mint az AP mód vagy a PPPoE passtrough féle megoldás?

Ha a két eszközt LAN-LAN kötötted össze, az majdnem ugyan az mint az AP mód. A különbség csak az, hogy AP módben automatikusan kikapcsolja a DHCP-t azaz a helyi hálózati címkiosztást, mert mint írtam az ilyenkor nem szükséges az eszközön, mert azt továbbra is a digitális elosztó végzi. AP mód nélkül nem kalpcsolódik ki automatikusan ez a szolgáltatás, de manuálisan kikapcsolhatod. Az AP módot csak azért találták ki, hogy azokat a funkciókat automatikusan kikapcsolja, amik nem kellenek, így azoknál is kikapcsolódik, akik nincsenek tisztában azzal, hogy ezt ki kell kapcsolni. Aki tisztában van vele, az AP mód nélkül is összedughatja a két eszközt LAN-LAN, de előtte kikapcsolja a DHCP-t az aleszközön. 

Továbbá hasznos lehet az AP mód akkor is, ha a saját eszközöd dedikált WAN portját LAN-ként akarod használni. AP módban a WAN-ba dugott vezeték, ugyanolyan mintha a 4 LAN láb közül az egyikbe dugtad volna be. Így lesz egy plusz LAN portod a WAN-ból. AP mód nélkül a WAN port továbbra is WAN port marad így, ha két eszköz LAN-LAN van összekötve, a saját eszközön már csak 3 lehetséges port marad a további elosztásra, AP módban a WAN-ból LAN-ra változtatott portal együtt továbbra is 4.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...