Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Net szakadozik; ping timeout


teamtom

Kérdés

Sziasztok,

pár hónapja észrevettem, hogy szakadozik a netkapcsolatunk. Akkor még 100/10 szolgáltatásunk volt,  ?????? modemmel
Általánosságban a kapcsolat hozta a sebességi mutatókat, de naponta többször másodpercekre, néha percekre is elérhetetlen volt a net. Elkezdtem pingelni külső IP címeket, és jobb napokon 1-3% elvesztett csomag volt; WIFI-n és LAN-on is nagyjából hasonló értékekkel.

Pár hete csomagot váltottunk (500/22), remélve hogy az új modem megoldja a problémát. A Sagemcom F@st3686 sem változtatott az alapproblémán.
A legdurvább az volt, amikor egy éjszakán 14% veszteséget mértem közvetlenül a modemhez kötött laptopon.

Egy hete bejelentettem a hibát; kijött egy kedves, szolgálatkész fiatalember, és az oszloptól a modemig lecserélte az összes bejövő kábelcsatlakozást. Annyi változott, hogy most kb. 0,5-1% között mozog a pingelés közben elvesztett csomagok aránya (LAN-on kb. feleannyi, de messze nem nulla)

Kérdéseim:

- mennyi az elfogadható ping veszteség?

- szeretnék stabilabb netet (létezik atomstabil kapcsolat nulla veszteséggel?); mit tehetek?

a válaszokat köszönöm szépen előre is!

dslreport-speedtest-20190322.jpg

 

wifi - timeouts01+.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
9 perce, Atesz írta:

Ilyen pocsék értékekkel én azonnal hívnám a 1414 et és jelenteném hibára!

röviden le  tudnád írni, hogy mi számít jó értéknek? mik a referencia számok?

Ma ismét bejelentettem a hibát, arra várok, hogy visszajelezzenek.

lehet esetleg ezekből a számokból következtetni, hogy sima ügy vagy hónapokig húzódó tilitoli lesz a vége?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...