Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Nagyon lassú kapcsolat egy hoszt felé


Maetveis

Kérdés

Sziasztok!

Van egy németországi virtuális szerverem (VPS) amire az otthoni telekomos otthon internetről (1000 mbps) kapcsolódva nagyon lassú a letöltésem ( 400 - 800 kbps). Más irányokban próbálva semmilyen problémát nem tapasztalok.

Megpróbáltam egy másik hálózatból  (ssh tunnelen keresztül az egyetem szerverén) és így jó a sebesség ( 300 mbps ).

Lehetséges, hogy pont úgy alakul az útvonal, hogy ekkora különbségek legyenek, és mit tudok tenni ezzel kapcsolatban?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Hello @Maetveis, könnyen lehet, sőt akár azonos szolgáltatónál is változhat időben (netsemlegesség van, tehát senki sem korlátoz semmit, de a hasonló külföldi szolgáltatóknak kis piac vagyunk, nem fizetnek felénk dedikált útvonalat, a számukra ingyenesek meg bedugulhatnak). azt kellene nézned, hogy mindig ezt tapasztalod-e, és ennek függvényében otthonról is ssh vagy vpn (bejelentheted a VPS szolgáltatónak és (vagy) a Tének is, de kíváncsi vagyok, hogy megmozgatják-e  a teljes nemzetközi apparátust egy bejelentésre). majd írd meg, mit sikerült, légyszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

és ha végképp nem megy, akkor én a helyedben választanék másik VPS szolgáltatót, ami innét is gond nélkül elérhető (nem tudom, hogy mire használod, mennyi energia volt rárakni a jelenlegi állományt, mekkora szívás költöztetni, de látatlanban ez tűnik a legegyszerűbbnek, ha az ssh/vpn nem ad megoldást)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...