Ugrás a tartalomhoz
  • 0

kábel és csatlakozók eltűntetése


Máté82

Kérdés

Furcsa dologban kérnék segítséget. Másfél éve költöztem új lakásba. Akkor hirtelenjében boldog voltam, hogy sikerült az internetet beköttetni, de ennyi idő után zavarni kezdett a mellékelt kép. Az érdekelne, hogy ezt nem lehetne valahogy gusztusosabbá tenni? És mondjuk nem úgy szeretném megoldani a dolgot, hogy eléhúzok egy bútort. Létezik valamilyen fali aljzat amit be lehetne szerelni? Az is jó lenne ha az a kis elosztó nem a falból közvetlenül lógna ki, hanem egy kicsit arrébb lenne a vezetéken. Köszönöm a segítséget!

20190329_154034.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

20 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Fali aljzatból csak ilyen használható https://www.antennak.hu/index.php?aljzat_gisf11n_nt_sat_egyes&kat=375&id=238 . Mondjuk meg lehet venni ezt is, https://pecs-*****-tv.hu/univerzalis-fali-aljzat-sat-es-tv Viszont akkor ki kell belezni. És csak a háza marad meg kb. Ezen átfűzve  valamivel gusztusosabb. 

Igen és nem is, Az a fő kérdés itt hogy milyen jelszintel üzemel most a modem. Mert ezek az oszotók 8-11 csillapítanak  a jelszinten, így látatlanba jó kérdés hogy ki lehet szedni vagy sem. Data ága ami a modem fele  megy az 11-et vesz le a jelből, ami a tv fele ment régen az 3.5-öt és az a  ága van szűrve. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Köszi! Igazából most jöttem rá, hogy kábel nem is kell, mert több méter hosszút vágott le anno a szerelő, mert ki tudja hogy majd hova fogom tenni a modemet. Abból levágok egy méteres részt, meg megveszem a két csatlakozót. Az aljzatot meg úgyis debrecenből kell megrendelnem, még jó hogy nem a világ végéről. :D

Köszönöm mindenkinek a segítséget, remélem menni fog. Ha nem, akkor jelentkezem :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Ez a vonal imádná szerintem ha nem lenne rajta osztó :D  Egy teszt erejéig biztosan :D 

@OldMike  Egy normális szintezésnél, nem tudom Telekom hogy csinálja. Koaxot telekomnál nem szinteztem és szerintem nem is fogok. :):(

Munka elkezdésénél megállítjuk az onut, annak megcsináljuk a szintezését. A műszaki elvárások szerint, ahogy a szintezési utasításban megvan adva. Sőt tovább megyek, a bemenő optikai kábelen is megmérjük a jelszintet. Ezek után ha ez megvan adott elvárások szerint üzemel az onu. Akkor kifele haladva végig minden erősítő a hálózat végéig. Közbe zaj keresés annak kizárása, hibás eszközök kábelek stb csere. Igen ilyenkor lesz pár modem ami extrém jelszinten üzemel. Ezeket vagy leadja az efi hibára, vagy proaktív kollégák mennek ki. Hogy xy vagyok Úgy látjuk hibásan üzemel a modem, ami hibát okozhat. 

Aztán van a tűzoltás, amikor valaki egy egy erősítőt piszkál. Hozzá szintezi az adott utcához lakohoz. Ami azért nagy hiba, mert nem figyeli mi van utána előtte... 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
Ekkor: 2019. 04. 08. at 16:06, OldMike írta:

Valószínűleg a fórumtársat az ijesztette el, amit az esetleges szintezés lehetőségéről írtam. Kár, mert nem nagy ügy kivenni az osztót, ráadásul plusz kábelt sem kellene csinálnia.

Szintezéssel kapcsolatban én igazán csak arra gondoltam, hogy figyelik-e a hálózatot, kell-e szintezni? Esetleg létezik egy ütemezés (1-2-sok évente megcsinálandó), vagy jön több efi panasz, és akkor nekiállnak.

Tömeges dolgokra van azonnal riasztás.  Igen létezik, fél -1 évente ütemezés szerint. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Köszönöm szépen a válaszokat!

Lehet buta kérdés, ezért bocs, de esetleg van más dizájnban is ilyen aljzat? hogy tudok a neten rákeresni, hogy biztos jót vegyek?

Alapvetően az elosztó nem zavar, csak mondjuk jó lenne ha egy méterrel arrébb kerülne, ott már nem zavarna. Ez megoldható? És akkor nem kell azon kűzdeni, hogy kivehető-e vagy sem.

Ilyen típusú szereléseket ki tud megcsinálni? Alapvető dolgokat én is megcsinálok, de ennek már kevésbbé állnék neki egyedül...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia, nem tudom hogy az anonymus első linkje bejön-e nálad (nálam nem) ezért ide teszem a linket. Az egyik falon kívüli, a másik süllyesztett, talán az utóbbi jobb lenne.

https://www.antennak.hu/index.php?aljzat_gisf11n_nt_sat_egyes&kat=375&id=238

https://www.antennak.hu/index.php?aljzat_gisf11n_sullyesztett_egyeni_mholdas_szereleshez&kat=375&id=239

Jó esetben nem is nagyon kell szerelni, ha a falban lévő kábelt vissza lehetne tolni a csőben annyira, hogy a kiálló rész elférjen az aljzaton belül. A kábel csatlakozója simán rácsavarható az aljzat belső csatlakozójára. Az osztó használata kicsit bonyolít a helyzeten, mert a jelenlegi egy helyett két darab "F" csatlakozós kábel kell (olyan mint a mostani, csak még egy), megfelelő hosszúságban, hogy jó helyre kerüljön az osztó, és abból elérjen a digitális útválasztóig (modem-router). 

Amennyiben az utóbbinak a pontos típusát megírod, akkor az itteni szakértők megmondhatnák, hogy valóban kell-e az osztó a csillapítás miatt, mert ezek szerint tévé miatt nem kellene.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
18 órája, Máté82 írta:

A modem egy sagemcom F@st 3686 AC Kell az osztó? És ha igen, akkor hogyan tudom arrébb pakolni?

Be kell lépned a Sagem felületére a keresősorba beírt 192.168.0.1 sorral. Nem tudom, hogy próbáltad-e már? Amennyiben még nem, akkor a Felhasználó név "admin" (idézőjel nincs), a jelszó pedig az eszközön lévő címkén van (nem keverendő össze a szintén ott lévő wifi jelszóval). Az Általános lapra jutsz, ahol a bal oldalon a Kapcsolatot kell kiválasztani. A megjelenő két táblázatról (letöltési és feltöltési csatornák állapota) kellene betenni képernyőképet.

Az osztót egy - az aljzatra csatlakoztatott, számodra szükséges hosszúságú - kábel másik végére kell csatlakoztatni. Innen kell a korábban már írt másik kábel a Sagemig. A gond az, hogy mindkét végén F csatlakozóval szerelt kábelt gyakorlatilag nem lehet kapni, egy helyen láttam 5 m hosszban, de annak semmi értelme. Házilag is meg lehet csinálni, egy darab koax kábelt és két (tekerős) F csatlakozót kell venni. Itt van egy YT videó a szerelésről:

https://www.youtube.com/watch?v=kdB_giErOxk

Előbb azonban jó lenne az adatokat látni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 perce, Máté82 írta:

Mutatom a képernyőmentéseket:

Alapból a csillapítás a letöltési csatornákat érinti. Ezeknél a teljesítmény optimális értéke a 0 közelében van, nálad inkább az alsó határérték felé közelítenek, de még nem rosszak. Érdemes lenne kipróbálni az osztó nélküli állapotot, amikor az értékek valószínűleg +2-3 dBmV környékén lennének, jóval közelebb az optimálishoz. Mindenképpen figyelni kell egy ideig a netkapcsolat stabilitását, a sebességet és a ping értékét is. Lehetséges, hogy csinálnak szintezést a hálózaton, amiről nem jön értesítés. Ilyenkor a behelyezett osztós állapotot tekintik alapnak, ami nálad (osztó nélkül) +10 dBmV feletti értékeket eredményezhet. Amennyiben ilyet tapasztalnál, akkor sajnos vissza kell tenni az osztót ahhoz, hogy megint az optimális közeli értékek legyenek.

anonymus tudná esetleg megmondani, hogy milyen esetben végeznek szintezést. Nálunk kb. 2 éve csinálták, azóta egy ilyen osztóval nagyjából -2 és +2 között vannak a letöltési értékek:

MMWO.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Köszönöm szépen! Hát ez elgondolkoztató, csak én annyira nem szeretnék ezen ennyit görcsölni.

Marad az elosztó, csinálok vezetéket, azt jólvan. Azt még hadd kérdezzem meg, hogy csak ennél a debreceni cégnél lehet kapni ilyen aljzatot? Illetve ennek az oldaláról be tudnád linkelni, hogy miket kell vennem? Annyi féle koax kábel és csatlakozó van. Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
8 perce, Máté82 írta:

Illetve ennek az oldaláról be tudnád linkelni, hogy miket kell vennem? Annyi féle koax kábel és csatlakozó van.

https://www.antennak.hu/index.php?koaxialis_kabel_75_ohm_dipolnet_rg6_cu_1m&kat=323&id=1156

Ezt általában a legtöbb villanyszerelési boltban lehet kapni (a gyártmány lehet más, a lényeg az RG-6). A csatlakozó ilyen, de ehhez tudni kell a kábel külső átmérőjét, ami jellemzően az alap kábeleknél 7 mm (a lenti csatlakozó ehhez passzol).

https://www.antennak.hu/index.php?f_csatlakozo_72_mm_rez_nikkel_1_db&kat=130&id=586

Mindenesetre egy helyen ajánlott megvenni, bár a villanyszerelési boltokban nem biztos hogy tartanak F csatlakozót. Keress rá a neten antenna boltokra, hátha van a közeledben is, az a legbiztosabb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
18 órája, anonymus írta:

Ez a vonal imádná szerintem ha nem lenne rajta osztó :D  Egy teszt erejéig biztosan

Valószínűleg a fórumtársat az ijesztette el, amit az esetleges szintezés lehetőségéről írtam. Kár, mert nem nagy ügy kivenni az osztót, ráadásul plusz kábelt sem kellene csinálnia.

Szintezéssel kapcsolatban én igazán csak arra gondoltam, hogy figyelik-e a hálózatot, kell-e szintezni? Esetleg létezik egy ütemezés (1-2-sok évente megcsinálandó), vagy jön több efi panasz, és akkor nekiállnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Kedves Tamas586! Valóban igazad van, pont ennyire volt igényes az előző tulaj. Egyszerűbb volt neki elérakni valami bútort ami takarja. Egyébként meg a telekomos bekötő ember hagyta így. Még szerencse, hogy megtaláltam ezt a fórumot és olyan embereket, mint teherwagon, anonymus és OldMike, akik segítettek. Ezúton is köszönöm Nektek a segítséget!

És akkor megmutatom a végeredményt is. Sikerült meggyőznötök és kivettem az osztót. Ugye így már minden érték jó?

Megjegyzés: Ez a fali aljzat rém gagyi kivitel. Csodálkozom, hogy eddig senki nem látta meg benne a piaci rést és nem rakott össze egy igényesebb darabot. De persze a semminél (vagyis a korábbi lyuknál) még ez is jobb.

20190409_180523.jpg

3.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
59 perce, Máté82 írta:

És akkor megmutatom a végeredményt is. Sikerült meggyőznötök és kivettem az osztót. Ugye így már minden érték jó?

Szerintem igen.  Kb. ezeket vártam, és örülök hogy összejött.

A kép alapján nem tűnik olyan rossznak ez az aljzat, de Te szerelted, nyilván nagyon közeli ismeretségbe kerültetek, és ezért ez a véleményed. Sajnos az elektromos szerelvények nagy részére is (még jobb gyártók esetében is) ugyanez érvényes, igénytelen anyagok, rossz szerelhetőség stb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hello @Máté82, a fali rész optikailag pofonegyszerű, veszel egy koax fali csatlakozót, abba becsatlakoztatod a fali kábelt, becsavarozod a fali kötődobozkába, és kész. műszakilag viszont nem biztos, hogy csak ennyi, így az utána lévőben szerintem @anonymus tudna segíteni (megoldható-e, hogy egy beszerelt fali csatlakozó és a képen látható elosztó közé bekerüljön egy kis koax darab, így az elosztót értelmesebb helyre, a falon odébb, kábelcsatorna mellé vagy a padlóra lehessen rakni, vagy a fali kábel csak közvetlenül az elosztóba mehet?)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Annyi még, hogy a képen látható elosztó lényegében egy szűrő, és szerintem csak akkor kell, ha internet és TV is van, hogy a TV is zavartalanul mehessen. nálad pedig szemlátomást csak egy kábel megy ki belőle, tehát csak interneted van, így akár az egész elosztó elhagyható lesz (majd anonymus megmondja). ekkor tényleg csak a fali koax elosztó kellene, amibe fali oldalon a falit, a külső oldalon meg a jelenleg a szűrőből kimenő vezetéket kellene becsatlakoztatni, így tényleg pikkpakk lehetne pofásítani :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...