Ugrás a tartalomhoz
  • 0

média szerver


scharlecsaba

Kérdés

dott egy  FAST3686  eszköz a lakásban. Szeretnék létre hozni egy hálózati meghajtót/média tárolót csinálni amire/ről a letöltés/feltöltés/lejátszás működhet. Egy 120 gb-os ssd van épp itthon amit usb-vel tudok csatlakoztatni. Ennyi amit értek hozzá, minden más beállításban telepítésben stb segítségre szorulok. Minden megoldás érdekel, olvasok és tanulok szívesen, ha tudom hol van hozzá egy jó leírás vagy konkrét beállítási útmutató! Előre is köszi ha valaki tud és akar segíteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Nem tudom most hirtelen, hogy ennek a tipusnak működik e ez a funkciója vagy ha működikis, akkor az korrenkten működik e. 

A lényeg, hogy az eszközök adminisztrátori felületén minden egyszerűen beállítható pár kattintással. Nem igényel különösebb szaktudást egy ilyen cucc beüzemelése. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

Hasonló problémával küzdök, azaz külső HDD-t csatlakoztatok a routerhez az USB porton keresztül  (F@st 3686 v2). Az admin felületen megkapja az összes engedélyt, látszik, mint eszköz a számítógépemen is. 

A Media Player eléri a tartalmát, le is játsza, DE,

ha a Fájlkezelőben szeretném megnyitni, nem endedi. Folyamatosan "hálózati jelszó" megadását kéri a hozzáféréhez. Ilyen nincs beállítva az én rendszeremben, nem férek hozza a fájlokhoz (szeretnék másolni / írni). A THome ügyfélszolgálata nem tudott segíteni. Beszéltek nekem arról, hogy kérjek a rendszergazdai segítséget, vagy kössek be még egy eszközt a hálózatba, vagy várjak szoftver frissítésre, vagy nézegessem a saegom.com oldalt megoldásért. Úgy érzem, hogy nem akarták kimondani, hogy az eszköz jelenleg nem képviseli a leírásban szereplő funkciót....

Van esetleg valakinek használható ötlete, mit állítsak be vagy tegyek?

Köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem media szervert a szolgáltatói eszközről reménytelen futtatni. 
Próbáltam én is, de kellemetlen volt még a fileokat is rá menteni. 
Jelenleg egy kis Dell szervergépet használok erre a funkcióra, még netezni is lehet rajta kinn az ebédlő sarkárban.
Senkit se zavar, mert ott nem alszik senki, de halk alig 30W fogyaszt. W10 fut rajta azon van a media server is arra szinkronizálnak az eszközök igy a fotokat is hamar el lehet érni ha szeretném, de általában filmnézésre van elérik az okos tv-k, xbox és persze a okostelefonok tabletek. 

Nekem inkább az okoz problémát, hogy maga a hálózat néha nehezen viseli a terhelést, de elviekben bírnia kellene!

Ha érdekel ez a megoldás szívesen segítek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Működik... Csatlakoztatod a meghajtót a készülékhez, majd...

(tudom, ez másik készülék, de a kérdés nem is annak beállításaira vonatkozott, így szerintem elfér itt is :) )

belépsz az átjáróba ( http://192.168.1.1 ) -> sharing, bekapcsolsz mindent. Anonymous login nem kell, felhasználó/jelszó párost kitalálsz magadnak. végén save gomb.
windowsban: 
fájlkezelő, jobb klikk a saját gépen (ez a gép)->hálózati hely hozzáadása.
pár tovább gomb, majd hálózti címnek beírod amit a router "sharing" részénél látsz,  (nálam: \\192.168.1.1\General_UDisk_1_826c ) 
tovább tovább tovább... amikor kéri a felhasználó/jelszót beírod amit az előbb kitaláltál.
Ha minden sikerült, bal oldalon megjelenik a listában a hálózati meghajtó, már csak használnod kell.

samba1.png

samba2.png

samba3.png

samba4.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: atag
+1 screen
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...