Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Lassan induló net


Amateur

Kérdés

Sziasztok!

Nálam olyan gond van, hogy minden új weboldal betöltésénél vagy egyéb kapcsolatnál van kb 6-8 mp szünet, mintha valamit keresne. Ha elindul az oldalbetöltés és utána az oldalon belül kattintok más linkre, az már villámgyors, de ha kb 2-3 percig nincs új betöltés, vagy más oldalra kattintok, akkor kezdi elölről a 6-8 mp-es elmélkedéssel. UTP és wifi kapcsolatnál is így megy, modem logjában nem ír hibát. Kb 2 hónapja telepítették a netet, régi rézkábel van, de csak kb 2 hete kezdte ezt, addig minden gyors volt (Speedport Entry 2i).

Minden javaslatot szívesen veszek. Köszönöm

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 3

Milyen oldalakkal van gond egyébként?

Portfolio nálam azonnal bejön, ráadásul nem szoktam tapasztalni, hogy lassú lenne, pedig napi szinten látogatom az oldalt. 

Ha nem segít semmi se, akkor kérd meg a 1414-en vagy a Telekom Chat-en, hogy vegyenek fel hibajegyet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
14 órája, abit írta:

Milyen oldalakkal van gond egyébként?

Portfolio nálam azonnal bejön, ráadásul nem szoktam tapasztalni, hogy lassú lenne, pedig napi szinten látogatom az oldalt. 

Ha nem segít semmi se, akkor kérd meg a 1414-en vagy a Telekom Chat-en, hogy vegyenek fel hibajegyet.

Egy csomó különböző oldallal teszteltem a tracert után és ahol sima ipv4 cím van ott csinálja ezt, ahol domainnév van az ip címes sorban (utána van zárójelben az ip cím) vagy ipv6 cím van ott rögtön bejön.

Bejelentem hibának. Köszi a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Szia @Amateur

Az általad leírtak alapján én azt mondom mindenképpen vetess fel egy hibajegyet. Nálam is előfordult már ilyen hibajelenség többször is (érdekes módon egyébként még egy Windows frissítés is tudott ilyet okozni anno), és Te, amint látom minden lényeges pontot leellenőriztél, már ami az otthoni hálózatod elemeit illeti.  A DSL kábelt érdemes még leellenőrizned, ahogy azt már @abit is felvetette - ez is okozhat ilyen gondot. Az, hogy kikapcsolod (pontosabban áramtalanítod) a készüléket nem szabad, hogy gondot jelentsen - ha jól tudom ezt a készüléket máshogy nem is lehet kikapcsolni, mert nincs rajta billenőkapcsoló. Egy újraindítást még megpróbálhatsz: ehhez nyomd be a készülék hátoldalán található Reset gombot (pl. egy tollal), kb. 2 másodpercre, amíg az összes jelzőfény fel nem villan. Várd meg még az eszköz újra üzemkész állapotba kerül, majd végezz ellenőrzést. Ha hiba ezután is fennáll, akkor 1414 és hibabejelentés.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 órája, szaboadam írta:

Szia @Amateur

Az általad leírtak alapján én azt mondom mindenképpen vetess fel egy hibajegyet. Nálam is előfordult már ilyen hibajelenség többször is (érdekes módon egyébként még egy Windows frissítés is tudott ilyet okozni anno), és Te, amint látom minden lényeges pontot leellenőriztél, már ami az otthoni hálózatod elemeit illeti.  A DSL kábelt érdemes még leellenőrizned, ahogy azt már @abit is felvetette - ez is okozhat ilyen gondot. Az, hogy kikapcsolod (pontosabban áramtalanítod) a készüléket nem szabad, hogy gondot jelentsen - ha jól tudom ezt a készüléket máshogy nem is lehet kikapcsolni, mert nincs rajta billenőkapcsoló. Egy újraindítást még megpróbálhatsz: ehhez nyomd be a készülék hátoldalán található Reset gombot (pl. egy tollal), kb. 2 másodpercre, amíg az összes jelzőfény fel nem villan. Várd meg még az eszköz újra üzemkész állapotba kerül, majd végezz ellenőrzést. Ha hiba ezután is fennáll, akkor 1414 és hibabejelentés.

Szia,

A dsl kábel kihúzását próbáltam, nem segített. A reset viszont nem jött be, most már nem is tud a készülék kapcsolódni a netre, mobilneten tudok csak kapcsolódni

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Sajnálattal olvasom, amit írsz. Így elég sanszos, hogy a HGW cserére szorul (a reset ugyanis mindent gyári állapotba állít vissza, azaz ha csak valami elállítódott volna ez megoldotta volna) úgyhogy mindenképp jelentsd be hibára. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
17 perce, szaboadam írta:

Sajnálattal olvasom, amit írsz. Így elég sanszos, hogy a HGW cserére szorul (a reset ugyanis mindent gyári állapotba állít vissza, azaz ha csak valami elállítódott volna ez megoldotta volna) úgyhogy mindenképp jelentsd be hibára. 

Ég az arcom rendesen, mert én csak a Telekomtól kapott papír alapján írtam be a WAN jelszót, de szerencsére szomszédomnak is ugyanez a készüléke van és kiderült kell a @t-online.hu is a végére. Így már kapcsolódik és nem akarom elkiabálni, de lehet segített a reset, mert most a tracert-el már több helynél is azonnal megjelenik az ip cím és a lassúnál is csak 3 mp-et kell várni, nem 7-et.

Figyelem még pár napig és ha megint lassú lesz, jelentem hibára. Köszönöm a segítséget.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Sajnos korai volt az örömöm, a reset úgy tűnik csak ideiglenesen oldotta meg. Reggel megint a régi szerint ment, még annyit figyeltem meg, hogy adott oldalnál az első kapcsolatfelvétel után valahol 10 és 15 perc között mindenképp visszaáll a 7mp-es késés egyszer, hiába kattintgatok az oldalon belül más aloldalra nem tartható meg a gyors reakcióidő.

Jelzem nekik a hibát, mert böngészésnél ez lényegtelen lenne, de amihez nekem kell a net ott sokat számít.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2019. 04. 18. at 15:17, Amateur írta:

Az elosztó volt a vétkes. A bejelentett hibára tegnap reggel hozott a szerelő egy Speedport W724-et és azóta minden megy mint a villám, az esti kikapcsolás után is. Remélem örökkön örökké így is marad. Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Szuper, akkor megoldódott. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
18 órája, abit írta:

Akkor talán érdemes lenne a DSL kábelt kihúzni, majd újra behelyezni. 

Most ezt is próbáltam, semmi változás.

Közben tracert parancsot láttam itt néha használják, nem tudom mit tesztel, de párszor beírva például portfolio.hu első futtatásnál az 1. és a 7. sor, illetve a többinél az első 3 oszlop villámgyorsan bejön, de az "Útvonal követése" és a 2-6 sor ip címeinél pontosan ugyanaz a kb 7 mp késés. A második vagy többszöri futtatásnál annyi különbség van, hogy az "Útvonal követése" sor is már villámgyorsan bejön, de a többinél nincs változás.

telekom.hu esetén már az első futtatásnál minden bejön villámgyorsan, ip címek is, kivéve a 2. sort, mert ott minden csillag előtt várja ki a 7mp-et

11.PNG

12.PNG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Amateur
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

A routert megfertőzte egy veszélyes vírus!

Az ESET Internet Security vírusirtó programot használom és kb. 4 napja kapok üzeneteket, hogy a routerem megfertőzte egy rosszindulatú vírus.

Írtam a Symantecnek, felhívtak és azt mondták, hogy ők nem tudnak mit tenni, szóljak a szolgáltatómnak, mivel a router az Ő tulajdonuk.

Én már próbáltam kikapcsolni, újra bekapcsolni, jelszót változtatni (ami azért vicces, mert a vírus azt is látja), de eredménytelen próbálkozások, mert a vírus ott van a routerben.

Mivel a bankolásaimat minden esetben, vásárlásaimat is nagyon sokszor a laptopon keresztül intézem, ahol meg kell adnom a bankszámla számot, nem merem használni.

Mi a teendő ilyen esetben?  Csak azt ne mondjátok, hogy kapcsoljam ki, kapcsoljam be, változtassak jelszót (amit a kártékony lopó virus is lát), mert ezeket már végigjátszottam, de eredménytelenül. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 hour ago, abit said:

Szia @Incus,

Milyen routerről van szó? A fertőzés csak a routert, vagy az elosztót (legyen az modem, HGW, vagy ONT) is érinti?

Ha az ESET írja, milyen típusú vírusról van szó, akkor keress utána, hogyan lehet eltávolítani.

Telekom által telepített router, már nagyon régi, azt hiszem Thomson tipusú . 

Írtam a Symantecnek, felhívtak és azt mondták, hogy ők nem tudnak mit tenni, szóljak a szolgáltatómnak, mivel a router az Ő tulajdonuk.

Azt sem tudom milyen virus, mert nem írja ki, csak ilyen üzeneteket küld:

Üdvözli az ESET biztonságos böngésző

Nem biztonságos Wi-Fi-hálózathoz csatlakozik. Ez a hálózat nem ajánlott internetes banki szolgáltatások használatához és online fizetéshez.

 

Az Ön számítógépe kártékony forgalmat küld  /Ez az üzenet a mai napon 2019.04.20./

 

ICMP rejtett csatorna

 

Távoli cím:  184.51.10.83

Megnéztem az IP címet, ezt találtam:

 

184.51.10.83 - IP-cím földrajzi elhelyezkedése

184.51.10.83 vagy a184-51-10-83.deploy.static.akamaitechnologies.com az Akamai Technologies, Inc. tulajdonában lévő IPv4 cím, amely Bécsben, Ausztriában található.

 

 

~$ curl http://api.db-ip.com/v2/free/184.51.10.83

{

    "ipAddress": "184.51.10.83",

               "continentCode": "EU",

               "continentName": "Europe",

               "countryCode": "AT",

               "countryName": "Austria",

               "stateProv": "Vienna",

               "city": "B\u00e9cs",

}

~$ curl http://api.db-ip.com/v2/free/184.51.10.83/countryName

Austria

 

 

Found an IP/URL artifact that was identified as malicious by at least one reputation .... IP Address, Port/Protocol, Associated Process, Details ... 184.51.10.83, 80

Free Automated Malware Analysis Service ... - Hybrid Analysis

https://www.hybrid-analysis.com/.../e62b2b6344f6f21e4fc1ea85df56...

 

Nem biztonságos Wi-Fi-hálózathoz csatlakozik. Ez a hálózat nem ajánlott internetes banki szolgáltatások használatához és online fizetéshez.

 

A program kártevőt talált

Útválasztóját kártevő fertőzte meg. Indítsa újra az útválasztót, és ismételje meg az ellenőrzést.

 

/többször is megtettem!!!/

 

 

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Incus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 órája, Incus írta:

Telekom által telepített router, már nagyon régi, azt hiszem Thomson tipusú . 

Írtam a Symantecnek, felhívtak és azt mondták, hogy ők nem tudnak mit tenni, szóljak a szolgáltatómnak, mivel a router az Ő tulajdonuk.

Azt sem tudom milyen virus, mert nem írja ki, csak ilyen üzeneteket küld:

Üdvözli az ESET biztonságos böngésző

Nem biztonságos Wi-Fi-hálózathoz csatlakozik. Ez a hálózat nem ajánlott internetes banki szolgáltatások használatához és online fizetéshez.

 

Az Ön számítógépe kártékony forgalmat küld  /Ez az üzenet a mai napon 2019.04.20./

 

ICMP rejtett csatorna

 

Távoli cím:  184.51.10.83

Megnéztem az IP címet, ezt találtam:

 

184.51.10.83 - IP-cím földrajzi elhelyezkedése

184.51.10.83 vagy a184-51-10-83.deploy.static.akamaitechnologies.com az Akamai Technologies, Inc. tulajdonában lévő IPv4 cím, amely Bécsben, Ausztriában található.

 

 

~$ curl http://api.db-ip.com/v2/free/184.51.10.83

{

    "ipAddress": "184.51.10.83",

               "continentCode": "EU",

               "continentName": "Europe",

               "countryCode": "AT",

               "countryName": "Austria",

               "stateProv": "Vienna",

               "city": "B\u00e9cs",

}

~$ curl http://api.db-ip.com/v2/free/184.51.10.83/countryName

Austria

 

 

Found an IP/URL artifact that was identified as malicious by at least one reputation .... IP Address, Port/Protocol, Associated Process, Details ... 184.51.10.83, 80

Free Automated Malware Analysis Service ... - Hybrid Analysis

https://www.hybrid-analysis.com/.../e62b2b6344f6f21e4fc1ea85df56...

 

Nem biztonságos Wi-Fi-hálózathoz csatlakozik. Ez a hálózat nem ajánlott internetes banki szolgáltatások használatához és online fizetéshez.

 

A program kártevőt talált

Útválasztóját kártevő fertőzte meg. Indítsa újra az útválasztót, és ismételje meg az ellenőrzést.

 

/többször is megtettem!!!/

 

 

 

 

Elég érdekes. :| VPN esetleg nincs bekapcsolva? Reset gomb hosszan nyomásával lehet megpróbálkozi, ha találsz ilyet az elosztódon, de ha a restart nem segített, akkor valószínűleg ez sem fog, viszont próba-szerencse. Még ellenőrizd le más antivírus program segítségével is, hátha az tud több infót szolgáltatni. (ha valóban vírus, és nem csak egy fake riasztás - ilyen is előfordulhat.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
On 4/18/2019 at 3:17 PM, Amateur said:

Az elosztó volt a vétkes. A bejelentett hibára tegnap reggel hozott a szerelő egy Speedport W724-et és azóta minden megy mint a villám, az esti kikapcsolás után is. Remélem örökkön örökké így is marad. Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Szuper, ez jó hír! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...