Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom F@st 5655v2 AC szoftver frissülés


blaszlo

Kérdés

A napokban a Sagemcom F@st 5655v2 AC eszközön szoftver frissülés történt SG3G10000454 szoftver verzióra. Még decemberben azt ígérték a szerelők, hogy a szolgáltatással kapcsolatos problémákat (telefonvonal szakadozás, helyi hálózaton nagy adatforgalom esetében bekövetkező lehalás) a szoftver frissítés meg fogja oldani.

Pozitív változást a fennálló problémák javulásában eddig nem észleltem.
Másnak esetleg van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

14 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
3 órája, blaszlo írta:

 

Nekem ugyan ez a jelenség van a FAST3686 v2 nél. Ha áramtalanítom, vagy csak magától újra indul többszöri szoftverfrissítést hajt végre.
Szombaton egy fél óráig nem volt net... nagy nehezen állt vissza rendszer. Bosszantó.
Sajnos 3-5 naponként muszáj vagyok újra indítani mert egyszerűen lelassul wi-fit is dobálja minden eszköz. Mehet az ima, hogy ne legyen szoftverfrissítés... Vicc. 

Hívtam a Telekomot, de erre nem tudtak magyarázatot adni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
36 perce, anonymus írta:

Ez lesz az új fe neve SG3G10000454, 15.-e hajnaltol ütenezetten megy ki mindenkinek.

-Megoldja a tel1 sípolást

- Finomhangolták a 5ghz wifi teljesítményt

- Static címzési hibát megoldja

 

A Sagemcom F@st3686 v2 is kap szoftverfrissítést ami orvosolja ezt a hibajelenséget amit írtam?
Bár most 4 napja nem mertem újra indítani, nehogy megint folyamatosan frissüljön egy fél óráig.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 órája, Atesz írta:

A Sagemcom F@st3686 v2 is kap szoftverfrissítést ami orvosolja ezt a hibajelenséget amit írtam?
Bár most 4 napja nem mertem újra indítani, nehogy megint folyamatosan frissüljön egy fél óráig.

3686-ra egy darabig még nem lesz új fw. Ott a 3.97 most az utolsó publikus. Egy nagyobb átfogó frissítéseket tartalmazó fw készül hozzá. Aminek a lényege, az lenne hogy ami nem megy az nem megfoltozzák. Hanem eldobják és újra gondolják. 

 Fél óráig alapból nem kéne frisülnie, ott valami más (is)lesz a háttérben.  Illetve publik modemeknél nem hallottam még arról, hogy minden bekapcsolásnál letolja ezt.  Létező dolog amúgy, hogy minden bekapcsolásnál,  fw update menjen le. Nálam így van most beállítva, de 2:30 perc alatt online a modem. Úgy hogy letolja a fw updatet is közbe! 

Amiket leírsz látatlanba, arra azt mondanám inkább. Hogy valami miatt, pl tré jelszint miatt. Leszakad a hálózatról  és újra fel akar jelentkezni, ez nem megy vár vár kezdi újra újra. Ha gondolod küld e a mac címét ránézek.  

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2019. 04. 24. at 23:15, anonymus írta:

3686-ra egy darabig még nem lesz új fw. Ott a 3.97 most az utolsó publikus. Egy nagyobb átfogó frissítéseket tartalmazó fw készül hozzá. Aminek a lényege, az lenne hogy ami nem megy az nem megfoltozzák. Hanem eldobják és újra gondolják. 

 Fél óráig alapból nem kéne frisülnie, ott valami más (is)lesz a háttérben.  Illetve publik modemeknél nem hallottam még arról, hogy minden bekapcsolásnál letolja ezt.  Létező dolog amúgy, hogy minden bekapcsolásnál,  fw update menjen le. Nálam így van most beállítva, de 2:30 perc alatt online a modem. Úgy hogy letolja a fw updatet is közbe! 

Amiket leírsz látatlanba, arra azt mondanám inkább. Hogy valami miatt, pl tré jelszint miatt. Leszakad a hálózatról  és újra fel akar jelentkezni, ez nem megy vár vár kezdi újra újra. Ha gondolod küld e a mac címét ránézek.  

Most 6 napja megy már folyamatosan, de a hd tv csatornáknál néha kockásodás tapasztalható wifi eléggé labilis. okos tv-m nem is szeret fel csatlakozni mindig. Kapni fog egy restartot amint lesz egy kis tv szünet :) Mac cimet privátba küldök, jelszintek szerintem jók. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
14 órája, abit írta:

Annyira jól javították az 5GHz-es teljesítményt, hogy most már egyik készülékem se látja az 5 GHz-es hálózatot. :D Ráadásul 2,4 GHz-en is szakadozik folyamatosan...

A szoftver frissítés az analóg telefonvonal szakadozását sem oldotta meg, a wifivel 2,4 GHz-en adódik probléma, ami eddig nem volt jellemző.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 04. 22. at 15:06, abit írta:

Érdekes, nálam még nem jött update. SG3G10000392 van fent. Hogy lehet frissíteni?

Na, felment a frissítés. Bár az bosszantó volt, hogy a Log-In és Password blokkokban található adatokat mind eldobta, szóval nekem kellett újra beírni. Számomra nem okoz gondot, csak idegesítő gond lehet ez is. 

5 GHz wifivel eddig nem volt bajom, de mióta felment az update, a táblagépem nem látja az 5 GHz-es hálózatot, pedig a beállításokban be van kapcsolva. :| Előtte, mint említettem, teljesen jól ment. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, abit írta:

Na, felment a frissítés. Bár az bosszantó volt, hogy a Log-In és Password blokkokban található adatokat mind eldobta, szóval nekem kellett újra beírni. Számomra nem okoz gondot, csak idegesítő gond lehet ez is. 

5 GHz wifivel eddig nem volt bajom, de mióta felment az update, a táblagépem nem látja az 5 GHz-es hálózatot, pedig a beállításokban be van kapcsolva. :| Előtte, mint említettem, teljesen jól ment. 

Annyira jól javították az 5GHz-es teljesítményt, hogy most már egyik készülékem se látja az 5 GHz-es hálózatot. :D Ráadásul 2,4 GHz-en is szakadozik folyamatosan...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, blaszlo írta:

A szoftver frissítés az analóg telefonvonal szakadozását sem oldotta meg, a wifivel 2,4 GHz-en adódik probléma, ami eddig nem volt jellemző.

Wifivel most már nekem is csak 2,4 GHz-n van gondom. Tulajdonképpen 5 percenként ledob a hálózatról... Kiderült, hogy ugyanazon a néven fut mindkét frekvencia, ezért nem látták a készülékeim. Szóval mindent összekavart ez a frissítés. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...