Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Munkahelyi fiók elérése (vpn)


D4ni

Kérdés

Sziasztok! Problémám a következő:

Kaptunk ideiglenesen egy laptopot a munkahelyemtől, amiről itthon kellene dolgoznom. A probléma az ,hogy a vpn kliens indítása után nincs net a laptopon, viszont ha a mobilomról megosztom az internetet, vagy megpróbálkozok a szomszéd (nem telekomos) internetéről bejelentkezni megy minden flottul. Telekomos routerünk van, f@st 5655v2 AC típusú.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia!

Ha VPN-el becsatlakozol alap esetben szerintem a céges interneten mész ki. Ha az ottani tűzfalszabályok lesznek érvényesek a netedre. Ami érdekes, hogy más internetkapcsolaton indítod a vpn-t akkor meg ok.

Esetleg próbáld meg:  Az útválasztó táblán kell módosítanod azon az eszközön ahonnan VPN-re csatlakozol. Ha router-el akkor ott, ha laptopon, akkor ott.  Ha jól értem az utóbbi a helyzet. Nagyon régen csináltam ilyent Windows-on, így konkrét megoldást nem tudok írni most. Nálam router-al működik ez, így nem kell a klienseken állítgatni semmit. A lényeg, hogy a munkahelyed IP tartományába eső címeket a VPN interfész felé küldd. Szerintem egy sor az egész.
Kiindulásnak talán: https://www.howtogeek.com/howto/windows/adding-a-tcpip-route-to-the-windows-routing-table/

 

Sok sikert! ;)

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: [tamkov]
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...