Ugrás a tartalomhoz
  • 1

TELEKOM WIFI EXTRA DUO (AIRTIES) vélemények


Atesz

Kérdés

Sziasztok! 

Valaki használja ezt az eszközt? Esetleg ismeri? Megéri be fektetni vagy keressek valami komolyabb routert?
Kábelezés adott, nem nagyon kellene behúzni semmit, de félek hogy nem fogja bírni a Sagemcom ezt se.

Eszköz van bőven, de a mai világban nem 1 db telefon meg 1 db számítógépet használunk már itthon.

link

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Atesz
link pótlása
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

18 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 4

Sziasztok én ennek az előzö eszközét rendeltem de most megrendeltem ezt is mert egyre nagyobb házba költöztünk igy kell hát nekem jelenleg 2 db készülékem van jól muzsikál a fő ruter közt kb 15méter van és abba a térbe is kb 200-250Mb/s sebeséget mérek bár ez telótol is függ arra van a tv is rákötve -1 kábel :D Szerintem jó! egy pici rossz hogy idő kell mire átvált de ez is telo függö 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Hello @Atesz, én pont most reménykedem benne, hogy megoldja végre a wifi gondjaim :D hétvégére tervezem a próbát, beszámolok majd. nagyon bízom benne egyébként, hogy ez a mesh eszköz végre bejön, mert csalódtam már pár "komolyabb" routerben, csak attól tartok, ebből sem lesz elég a kettes csomag (nem is értem, ennél miért nem adnak hármast). viszont a Sagemcom párosításra csak cimbin keresztül tudok bármit mondani, ha egyáltalán, mert nálam optika van

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Nekem tegnap jött meg a DLink Covr  DUO. Jelenleg tesztelem, van rá 2 hetem hisz vissza küldhetem. 
Első próbálkozásra jónak tűnik. Wifi jel van rendesen csak épp sose tudom hogy a telefonom épp melyikre és milyen wifire csatlakozik mert nincs ketté választva. Jó lenne ha be lehetne állítani hogy 2.4 v 5ghz-s wifit használjon vagy esetlegesen ketté lehessen szedni. 

Wifi lefedettség nem minden, sebesség változó ingadozó. Van hogy 200 de van hogy csak 5-15 Mbit. 

Egyenlőre nem vagyok 100% elégedett. Bár ez új eszköz, Telekom se nagyon tudott róla mondani semmit. Tesztelem.

Viszont a wifi kapcsolat elég jó a lakás 110m2 szóval elég nek kellene lenni a duo-nak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 perce, teherwagon írta:

Hello @Atesz, én pont most reménykedem benne, hogy megoldja végre a wifi gondjaim :D hétvégére tervezem a próbát, beszámolok majd. nagyon bízom benne egyébként, hogy ez a mesh eszköz végre bejön, mert csalódtam már pár "komolyabb" routerben, csak attól tartok, ebből sem lesz elég a kettes csomag (nem is értem, ennél miért nem adnak hármast). viszont a Sagemcom párosításra csak cimbin keresztül tudok bármit mondani, ha egyáltalán, mert nálam optika van

Na kíváncsian várom a véleményed. Nem baj, hogy optika van. Nálam is erős wifi gondok vannak, pedig szolgálatba van egy nem olcsó de nem is drága router is. mégsem elég :/ 

Nekem szerintem elég lenne a kettes csomag is. Ára nem lenne vészes mert szerintem egy komoly router többe van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Nekem ma jött meg a D-Link,ingyen volt,illetve 2 év hűségért.A beüzemelésnél már megakadtam,a tekekomos útmutató az nem jött be,rögtön az appal kell kezdeni és azt követni. Kb 10 perc alatt felállt a rendszer,kétszintes lakásban is látják egymást tökéletesen,a 4K videók is szuperül jönnek. A sebesség az nagyon ingadozik,van amikor 49-50 ,van amikor 100 körül ,500 megás előfizetésem van.Nat az nincs rajta. Egyenlőre arra sem jöttem rá,hogy a boxkábelt miként lehet kiváltani,szerintem ez a box ezt nem tudja,pedig minimum 1 boxot ki kellene a kábelből venni,kellene a modemben 1 hely közvetlen a laptopnak. Holnap ügyfelest megkérdezem,gondolom cserélik.(vagy nem??)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hello, erről jut eszembe, időközben én is felpattintottam az AirTies-t. arra még nem volt érkezésem, hogy térképszerűen lemérjem, mint az előző rendszereim, de elsőre meg vagyok vele elégedve. az emeleten a lefedettség és a sebesség is érezhetően jobb lett (párat azért mértem persze :D), de az már most látszik, hogy a várakozásnak megfelelően nem elég a kettes csomag (változatlanul nem értem, hogy ki és miért találta ki, hogy ebből kettő a max). a földszintre kellene még kettő. ott is mértem párat, nem lett rosszabb, de jobb sem. mérek majd becsületesen, aztán valószínűleg nézek majd használtan plusz kettőt, azzal valószínűleg tökéletes lesz mindenhol (nem kicsi a ház, ha kicsi lenne, valószínűleg elég lenne a kettő)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Csak okulásul.

Kollégával összebeszéltünk, ő vett egy Strong szettet, én egy AirTiest. Ő az USB csatlakozó, én a név miatt választottam. Mindkettő duo és baba. Csak nálam nagyobb a ház, így kevés a duo :S Azon gondolkodtam, hogy visszaadjam és cseréljem egy jó nagy ax-es routerre vagy vegyek hozzá még egy párat. Használtan persze. Végül mivel árban ugyanott lett volna mindkét megoldás, de lefedettségben a sok mesh szerintem biztos nyerő, ezért efelé megyek...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 órája, éva.h írta:

Sziasztok.Nemrég váltottam thome-ra az optikai internet nyőjtotta előnyökért. 1000mbit/sec sebbességet fizetünk de a valódi teljesítmény kb 20-30mbit /sec körül mozog.Az üzletkötő elfelejtett tájékoztatni hogy nagy sebesség csak a modern dual wifi eszközökkel redelkező masináknál érhető el szóval a régebbi gépek s mobilok mind 2.4ghz freqvencián kommunikálnak aminek a max átvitele 300mbit/sec.Mondanom sem kell hogy 15 eszközből csak 2 képes 5ghz-en működni,ezeken valóban gyorsabb a net.A routereket covr-1200 duo késve kaptuk meg.Beüzemeléskor még nem teszteltük de eleinte nem minden csatlakozási kérelmet fogadott.utánajárás és firmware frissítés után a csatlakozási probléma megszünt.Később mikor szükség lett volna a dmz korlátozásra meglepődve láttam hogy a router nem tartalmazza a features menüpontot amit az ujabban kiadott routerekben már alap (már kb15 éve az lenne minden routerben).Szóval egy nagy rakás ***** kaptunk a telekomtól.és ezt az üzletkötő kedvezményesnek állította be, de arról nwm szólt hogy ez már elavult.Szóval a sebesség és router kiszerelés elégtelenre vizsgázna.Arról már nem is beszélek hogy nekünk kellett a bekötési munkák felét elvégezni.igaz ebben 4tv is szerepelt.A televízió minősége jó az ellátás stream folyamatos sebességproblémák nem adódtak.Esetleg ha direktben rákötném lan kábellel a routert a gépemre akkor lehetne elérni egy nagyobb sebességgyorsulást,de wifi -vel sajnos nem.Gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

Kedves Éva! elsősorban is egy értékesitő a saját hasznára haltsa a malmot nem fogja érdekelni hogy önnek milyen készülékei vannak több fizetést kap. Valóban ehez nagyobb gép igény kell hogy elérhető legyen az 1000mb/s internet kábelen keresztül és számos tényezőtöl függ, függ elsőnek a kábeltöl az internetkártyától, Processzor tól és a memóriától ez elérhetö a telekom weboldalán mik a követelmények ebbe az esetben. mellesleg a wifin is maximum egy jó számitógépnél is 400-600mb/s a max sebesség ami biztositótt. Amennyibe nem szimpatikus a szolgáltatás abban az esetben lehet egy kisebb csomagot beálitani hogy ne fizessen feleslegesen anyit telefonon keresztül ezt szivesen megteszik. Jó ha tud arról is hogy nagy teljesitményi internetnél több eszközön egyszerre használna nem lassul le de egy kisebb netnél lehet hogy nem lesz meg a teljesitmény 20-30 sem 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok.Nemrég váltottam thome-ra az optikai internet nyőjtotta előnyökért. 1000mbit/sec sebbességet fizetünk de a valódi teljesítmény kb 20-30mbit /sec körül mozog.Az üzletkötő elfelejtett tájékoztatni hogy nagy sebesség csak a modern dual wifi eszközökkel redelkező masináknál érhető el szóval a régebbi gépek s mobilok mind 2.4ghz freqvencián kommunikálnak aminek a max átvitele 300mbit/sec.Mondanom sem kell hogy 15 eszközből csak 2 képes 5ghz-en működni,ezeken valóban gyorsabb a net.A routereket covr-1200 duo késve kaptuk meg.Beüzemeléskor még nem teszteltük de eleinte nem minden csatlakozási kérelmet fogadott.utánajárás és firmware frissítés után a csatlakozási probléma megszünt.Később mikor szükség lett volna a dmz korlátozásra meglepődve láttam hogy a router nem tartalmazza a features menüpontot amit az ujabban kiadott routerekben már alap (már kb15 éve az lenne minden routerben).Szóval egy nagy rakás ***** kaptunk a telekomtól.és ezt az üzletkötő kedvezményesnek állította be, de arról nwm szólt hogy ez már elavult.Szóval a sebesség és router kiszerelés elégtelenre vizsgázna.Arról már nem is beszélek hogy nekünk kellett a bekötési munkák felét elvégezni.igaz ebben 4tv is szerepelt.A televízió minősége jó az ellátás stream folyamatos sebességproblémák nem adódtak.Esetleg ha direktben rákötném lan kábellel a routert a gépemre akkor lehetne elérni egy nagyobb sebességgyorsulást,de wifi -vel sajnos nem.Gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...