Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Túlterheléses támadás elleni védekezés kérdés


benedict

Kérdés

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
Ekkor: 2019. 06. 30. at 18:15, benedict írta:

Akkor csak az ip váltás a megoldás? :) Mert hiába van a hgw-n firewall de az semmit nem fog meg. 

Zárd be az összes portot és az input láncra tegyél mindent alapból dropra. Problem solved. 

Szerverszolgáltatások futtatásához pedig fizess elő inkább egy VPS-re. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Konkrétan hogy érzed ezt a támadást? 

Az spi tűzfal szerintem ezügyben nem sokat ér (persze alap hogy van). De van NAT. 

A PC-den vagy a Routereden érzed a támadást?  Nálam ez utóbbin megy fel pár nap alatt a cpu terhelés fix 100%-ra. De a wan port eldobált forgalmát nem tudom naplózni, így csak tippelgetek. 

Majd kísérletezek a TCP és UDP timeout és max portszám csökkentéssel, esetleg a westwood /reno /vegas váltással.. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2019. 07. 05. at 13:07, btz írta:

Zárd be az összes portot és az input láncra tegyél mindent alapból dropra. Problem solved. 

Szerverszolgáltatások futtatásához pedig fizess elő inkább egy VPS-re. 

Van VPS-en azon futtatom a kis voice(TeamSpeak 3) szerverem és egy kis web de nem is ez a lényeg. TeamSpeak-en megtudják egyes emberek nézni az ip címem és jól szórakoznak, hogy "kifagyok".

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 07. 01. at 0:28, Tamas586 írta:

Konkrétan hogy érzed ezt a támadást? 

Az spi tűzfal szerintem ezügyben nem sokat ér (persze alap hogy van). De van NAT. 

A PC-den vagy a Routereden érzed a támadást?  Nálam ez utóbbin megy fel pár nap alatt a cpu terhelés fix 100%-ra. De a wan port eldobált forgalmát nem tudom naplózni, így csak tippelgetek. 

Majd kísérletezek a TCP és UDP timeout és max portszám csökkentéssel, esetleg a westwood /reno /vegas váltással.. 

Routert támadtják szerintem UDP 80-as porton de nem tudom. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...